От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Таблета си работи с показания за батерията м-у 60 и 100%. Падне ли под 60% и екрана започва да примигва и таблета губи "съзнание". Та понякога така блокира, че не може и да се зарежда. Оставям го да си излапа тока на батериите и после го включвам да се зарежда.
Предполагам причината е в остарелите батерии и недостатъчно интелегентния софтуер, който можеше да прекалкулира процентите и да покзва 0 вместо 60%. От 100 до 60% работи към 2 часа и нещо.
naB4o - специалист
Таблета какъв е? Имах подобен проблем с китайски миндил, дето е с 5000 мАч, а всъщност е с 1500-2000. Също беше с 8 ядрен, и 6 рам по спецификации, а всъщност е със слаб двуядрен и 1 рам. Китаеца му беше инсталирал софтуер, който да подмами купувача, като дори беше сложил фалшиви приложения от сорта на antutu, aida и т.н. за да показват и те тези спецификации. Оправих го със смяна на софтуера.
Телефона ми е със стара, пораздута батерия, и си показва процентите правилно, просто ги губи по-бързо и зарежда по-бързо.
ZMeyGorianin - майстор
И аз се интересувам от случая. На лаптопа батерията стои на 60-65%, но не се зарежда. Откача ли кабела от 220 В след 2-3 мин. изключва лаптопа.
Изписва ми, че батерията е за смяна, а съм я ползвал 10-на пъти за 5г.
plamen6703 - майстор
Причината е точно в остарелите батерии, на който не му се вярва може да провери с нови батерии :) ! :partyman:
kozl - майстор
Таблета е Самсунг галакси ноте 10, до колкото помня, че не е пред мен.
А чуда се нови батареи или нов табулет :shock: оти и двете одъртеа.
ky-kyy - майстор
нед дек 22, 2019 1:23 pmkozl написа:
Таблета е Самсунг галакси ноте 10, до колкото помня, че не е пред мен.
А чуда се нови батареи или нов табулет :shock: оти и двете одъртеа.
Бе, тя и жената одърте....ама държа я.... :lol:
kozl - майстор
нед дек 22, 2019 1:38 pmky-kyy написа:
нед дек 22, 2019 1:23 pmkozl написа:
Таблета е Самсунг галакси ноте 10, до колкото помня, че не е пред мен.
А чуда се нови батареи или нов табулет :shock: оти и двете одъртеа.
Бе, тя и жената одърте....ама държа я.... :lol:
Дръж я, дръж, че с тия 2 енфаркта ич не е за изтърване :wink:
plamen6703 - майстор
Преди около 3 годни купих два таблета Леново единият 8 инчов на снимката оставих за мен, изкара си гаранцията и почна да прави номера с батерията, дадох го на внука да си играе с него и вече му личи на снимката.
Другият 10 инчов е при дъщерята и е на път да я остави по същата причина за батерия.
Не знам какъв таблет да купя за подарък за новата година :partyman: !
Прикачен файл:
20191222_134029.jpg
ky-kyy - майстор
нед дек 22, 2019 1:55 pmkozl написа:

Дръж я, дръж, че с тия 2 енфаркта ич не е за изтърване :wink:
Свикнах и ...А и преи, като беше убава, ме плашеше че нема ми даде...ся и да плаши, аз и без тва не искам :lol:
Ама таблета, та подсеща, че трябва да си направиш коледен подарък :) Хич недей да се маеш, ами бързо поръчка за нов таблет, да си направиш.
npace - специалист
нед дек 22, 2019 1:57 pmplamen6703 написа:
Не знам какъв таблет да купя за подарък за новата година :partyman: !
Ако е за внука - никакъв. Китара му купи. :-D

Тема "Таблета блокира при батерия под 60%" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: