• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19
Всички въпроси за вилата.
Krass - майстор
съб дек 21, 2019 11:08 pmanimi2006 написа:
пон ное 25, 2019 2:25 pmKrass написа:
Смених две моторни втора употреба, едната със самоход. Голяма грешка. Накрая си взен хускварна с предно задвижване без кош от Драгозов. Невероятна е.
А каква е разликата между предно задвижване и задно и какъв е Вашият модел? Става ли за наклонени терени и за заобикаляне на препятствия?
https://www.pazaruvaj.com/kosachka-c418 ... 223395502/

С предно е по-добре. Натискаш надолу, вдигаш предницата и спира. Завърташ и продължаваш. А със задно всеки път трябва да отпускаш ръчката. Абе, важното е да е нова. Втора ръка никога вече.
bigdragon - майстор
нед дек 22, 2019 9:05 amKrass написа:
....... Натискаш надолу, вдигаш предницата и спира. Завърташ и продължаваш. А със задно всеки път трябва да отпускаш ръчката. .......
Смяташ, че вдигането на машината е по-лесно от отпускането на ръчка, направена за тази цел???
:? :? :?
animi2006 - специалист
нед дек 22, 2019 9:05 amKrass написа:
съб дек 21, 2019 11:08 pmanimi2006 написа:
пон ное 25, 2019 2:25 pmKrass написа:
Смених две моторни втора употреба, едната със самоход. Голяма грешка. Накрая си взен хускварна с предно задвижване без кош от Драгозов. Невероятна е.
А каква е разликата между предно задвижване и задно и какъв е Вашият модел? Става ли за наклонени терени и за заобикаляне на препятствия?
https://www.pazaruvaj.com/kosachka-c418 ... 223395502/

С предно е по-добре. Натискаш надолу, вдигаш предницата и спира. Завърташ и продължаваш. А със задно всеки път трябва да отпускаш ръчката. Абе, важното е да е нова. Втора ръка никога вече.
Тази косачка е 33 кг. Май за мен ще дойде много тежка. От друга страна по-леките може би няма да имат досхатъчно мощност. Знам ли, не разбирам...
Относно задвижването, чета, че със задно задвижване е за неравни и хълмисти терени, но не е маневрена и не можеш я придвижи назад. А с предно е за равен терен, но е по-маневрена и удобна за заобакаляне на препятствия. Вече съвсем се обърках. При мен има и наклон , и неравности, и колкото искаш препятствия и заобикаляне. На всичкото отгоре съм и жена. Кофти. Искам хубава косачка, 800-900 лв., ама каква?!
vlax - майстор
нед дек 22, 2019 6:23 pmanimi2006 написа:
Искам хубава косачка, 800-900 лв., ама каква?!
Спри да четеш и се успокой.Вземи модела на Красс и да почерпиш.
:partyman:
animi2006 - специалист
нед дек 22, 2019 6:31 pmvlax написа:
нед дек 22, 2019 6:23 pmanimi2006 написа:
Искам хубава косачка, 800-900 лв., ама каква?!
Спри да четеш и се успокой.Вземи модела на Красс и да почерпиш.
:partyman:
Т.е. тези 33 кг да не ме притесняват? Мисля като я прибирам да ползвам строителна количка, че мъжът ми е с херния, разбрицан кръст и т.н. и главно аз вдигам тежките неща и аз кося. Дали ще стане с количката да я прибирам? Има няколко стъпала за изкачване.
dragozow - майстор
При мен всички налични модели н Хускварна сега са с 15 - 20% надолу, имам десетина налични модела, три трактора и т. н.
animi2006 - специалист
нед дек 22, 2019 8:44 pmdragozow написа:
При мен всички налични модели н Хускварна сега са с 15 - 20% надолу, имам десетина налични модела, три трактора и т. н.
Кой модел бихте ми предложили?
dragozow - майстор
https://www.argo-market.com/Products/Details/2291

Това е с преден самоход, мулчиране или странично изхвърляне. Има задни големи колела и от хубавите мотори на Briggs & Stratton. Тези 600 квадрата с 55 см косачка се косят доста бързо, влиза в бюджета.
vlax - майстор
Калояне на Красс същия модел ли беше?
:partyman:
dragozow - майстор
Не съм сигурен, но е доста добра косачка.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: