• 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ky-kyy - майстор
"Ся, може и да не съм прав, но кюфтетата без лук, не ги одобрявам" :lol:
Написах по принцип, че когато човек не е много наясно, какво прави, е добре преди да почне да разкача кабели, маркучи и всякакви дингили, да щракне една снимка. Аз така правя и не ме е срам да си призная, че не разбирам от всичко. Скоро се наложи да сменя четки на стартер на колата. Опитах да я заведа на сервиз - в 4-5 твърдо ме отрязаха, а в десетина ме пратиха в десета глуха - "евентуално след месец", а имаше и едни още по-нагли - "донеси ни стартера, ще му сменим четките"...Ами нали това е проблема, че е наврян на кучето в Г.З......Та щракнах няколко снимки, кое, къде е било и с много споменаване на мамата, стигнах до стартера. После нямах проблем, да ги върна на старите места.
Та, то ясно, че е добре да се работи по схема и да знаеш какво правиш, но понякога се налага, да правиш неща, които не разбираш.
Да не говорим, че повечето "майстори", включително изявяващи се за такива и пишещи тук във форума, обикновено нямат и на представа какво обясняват и за какво взимат пари на клиентите :)
filmatoplo - майстор
Ами чакаме колегата за отзиви. :)
ky-kyy - майстор
нед дек 22, 2019 2:21 pmfilmatoplo написа:
Ами чакаме колегата за отзиви. :)
Ако я е сглобил някак си, ще има да чакаааааш :lol:
Здравейте, момчета. Махнах всички стари и ненужни кабеляци и я навързах отначало. Контролните лампи ги оставих както следва:
зелена - свети при наличие на захранване;
жълта - свети при работа не шнека;
червена - свети при работа на нагревателя;
Гореката е сглобена и работи супер. Вързал съм я с нета, поръчах и втория дисплей за 90 лв - всичко работи. НОООО на икономия не мога да докарам нещата. Отношението време на зареждане/интервали на зареждане и скорост на вентилатора не са ми опимални. Освен това и стойностите при модулация също не са ми оптималните. Тарирал съм шнека - 14 кг за час. Май ще се окаже, че ще я вкарам в оптимален режим след няколко дни експерименти. Направеното към този момент е напълно фукнционално, но не е икономично.
Пускам да погледнете настройките:
При модулацията и включването на помпата имам резерви:
Моля за мнения.

Прикачен файл

Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome(2).png
Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome(2).png (14.26 KиБ) Видяна 1613 пъти

Прикачен файл

Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome(1).png
Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome(1).png (20.55 KиБ) Видяна 1613 пъти

Прикачен файл

Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome.png
Screenshot_2019-12-24 Naturela Smarthome.png (60.37 KиБ) Видяна 1613 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз като видя на натурелски контролер set temperature 60*C и спирам да гледам нататък :cool:
вт дек 24, 2019 1:17 pmLazarGanev написа:
Аз като видя на натурелски контролер set temperature 60*C и спирам да гледам нататък :cool:
Нали това е идеята - разбирачите да кажат. :wink: :wink: :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
Ама това са неща, които се дъвчат по няколко пъти на ден в различни теми. Значи едни рябва да се изприщват да повтарят едни и същи неща постоянно, защото други не си правят труда да попрочетат малко предварително? Иначе с нета сме свързани :cool:
filmatoplo - майстор
Много големи цикли и голям въздух :?
g.gushterov83 - специалист
Мале к'во е яко да си цъкаш настройките на компютъра... А мен и останалите потребители на Грейко ни "ограничиха".
Без да претендирам, че съм разбирач ще коментирам по въпроса на thefox - може и да греша, но при данните, които са описани тази трета степен е около 5kW, което ми се вижда малко. Освен това разликата между втора и трета степен е символична като мощност. И си мисля, че е добре помпата да включи докато горелката е на трета, в този случай ще се включи когато вече е на втора.

P.S. Използвам случая, мястото и темата за да изкажа публични благодарности на управителя на Натурела г-н Атанас Атанасов. Тези дни имах проблеми с Wi-Fi модула и човека ми оказа цялото необходимо съдействие за разрешаване на проблема, отделяйки от личното си време през почивните дни. Страхотен професионалист!
Г-н Атанасов наистина е за пример. Пожелавам му успех в бизнеса.
Ще тествам настройки и ще видим. Но от контролера съм много доволен.
  • 1
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: