• 1
  • 2
Много интересна и все по-често дискутирана тема.
Chefo77 - майстор
Адаш, не, нямам предвид това. С неправилните ъгли може да се справи всеки с добри познания по геометрия.
Имам предвид други ситуации, не мога да опиша всички сега. Например миналата седмица ми се наложи да вкарам на късата страна под первазите и касите на две срещуположни врати - ред 1 и 7. Човек без опит няма как да го направи. Трябваше да го снимам, не мога да го обясня добре.
За неравностите - точно така, не можем да изправяме, а си е глупост да подлагаш - ако и понякога да се налага лека корекция. Замазката си е замазка.
Но, както отбелязах, си прав! Ако беше толкова сложно, нямаше да има упътвания за монтажа на пакетите :)
Чираче - майстор
ср дек 25, 2019 10:16 pmmuhala написа:

Не така де. Може да е проста рабора, но не е за прости хора. Всяка работа си иска майсотра.
Така, де. Нова е форум НАПРАВИ САМ, а не форум на майсторите. Ние тук се оправяме както можем. САМИ. Нищо, че някои "майстори" опитват да си търсят клиенти от тук. Лошо нема. Но трябва да знаят, че и тук има МАЙСТОРИ.
Чираче - майстор
ср дек 25, 2019 10:19 pmChefo77 написа:

За неравностите - точно така, не можем да изправяме, а си е глупост да подлагаш - ако и понякога да се налага лека корекция. Замазката си е замазка.
Май ще започнем да говорим на един език :? Никой от съвременните майстори няма да се занимава със замазки и изправяне. По-лесно е щрак-клик, и готово. :lol:

Преди години в бившия ми апартамент/панелка/, който продадох, се наложи да слагам ламинат в двете спални след мокет. В средата на помещенията беше около 3 см по-ниско. Нямаше как да стане, и се наложи да го изравнявам. Тогава клик системата едва навлизаше. Беше с лепене. Правих си специални стяги, но се справих успешно. Вероятно още е в това състояние. Но и качеството на плоскостите беше по-добро.
Chefo77 - майстор
ср дек 25, 2019 10:43 pmЧираче написа:
ср дек 25, 2019 10:16 pmmuhala написа:

Не така де. Може да е проста рабора, но не е за прости хора. Всяка работа си иска майсотра.
Така, де. Нова е форум НАПРАВИ САМ, а не форум на майсторите. Ние тук се оправяме както можем. САМИ. Нищо, че някои "майстори" опитват да си търсят клиенти от тук. Лошо нема. Но трябва да знаят, че и тук има МАЙСТОРИ.
ПравЕте разлика между "мога да си залепя 2 плочки как да е" и "мога да залепя 2 плочки така, че с кеф да ми дадат пари за това". Да "си залепи 2 плочки как да е" може всеки, включително и аз. Но за банята не викам друг от моята категория, а от втората.
А МАЙСТОР работа не търси, включително и тук. Ама това го знаеш де :)
Винаги съм склонен да говоря на един език, когато се разбираме и има уважение помежду страните. Ако няма уважение - няма как. Не си на 5 и го разбираш добре, надявам се.
От никой от съвременните майстори не трябва да се очаква да прави всичко, нито да обира пешкира на предишните. Еле когато предишният си е оставил ръцете, че е и взел пари за това ... че стават много такива случаите. :lol:
jujo_si - специалист
Благодаря много за отговорите,
При мен се получава последната дъска от ред 1 да се отреже на 44см и с остатъка от 85см да се започне нов ред, разминаване между ламелите около 1/3. Ако всички ламели започват на една и съща дължина няма да има разминаваме между ламелите това ли е целта на двойното рязане и това ли е по-красивото за няма разминаване в шарката. Не е ли целта да има разминаване за да стане по-здраво захващане.
Chefo77 - майстор
Здравината е еднаква при застъпка над 30-35 см.
Фиксираната застъпка има единствено и само визуално предимство - и то за тези, на които им харесва. На мен ми е строго, но това е мое мнение!
В случая нямаме предвид всеки ред да започва с еднаква дължина ламела, а редове 1/4/7/10 да са с еднаква дължина, 2/5/8/11 - с друга, пак еднаква, 3/6/9/12 - с трета.
jujo_si - специалист
Монтажа ми мина, всичко стана супер.
Ако не бях казал нямаше да залепи подложките с хартиено тиксо, но направихме го и това.
иначе всчико друго си го направи без да съм казал 1 дума.
Другия ми монтаж бих се наел да го направя аз като си взема зеге и комплекта за монтиране на ламинат.
Ако имам 1 ден мога да го направя и може да стане и по-добре например да си направя и някаква подредба по-отбрана а не както дойде.
Майстора го направи за 2 часа и замина към следващия ламинат :-)
Chefo77 - майстор
Радвам се, че всичко е минало според очакванията!
За следващия път - успех! Ще помагаме, ако имаш нужда :)
Tsekov - напреднал
ср дек 25, 2019 11:57 amjujo_si написа:
4) В инструкцията за слагане на подложката пише че се слага около стената 20-25см фолио влагостоп отдолу и 2см нагоре по стената, в магазина казаха че това не се практикува и да не слагам, стаята е спалня - влага не се очаква - какво мислите вие.
А какво представлява това фолио и къде се продава?
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси за монтаж на ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: