Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
npace - специалист
Тая рибена люспа се получава и без въртене на електрода, важното е да се получава заоблена и равномерна - ако е остра движим много бързо или с прекалено малко ток и страда провара. Като срежем напреки заварката се вижда.
Аз за залепването само при запалването имам предвид. Подпали ли електрода всички проблеми приключват. :-D Шевовете едни мазни стават, църцори успокояващо като свински врат у тиганя - там няма грешка ИЗАта. :-D
А сега като чета Ковеслав оставам с впечатлението, че и при паленето няма грешка.
С драскане пали лесно между другото, обаче с почукване 2мм базичен пали много по-трудно от 2.5 базичен (който аз също паля трудно :-D ). Аз на практика нямам успешен опит, затова и зададох такъв въпрос. Доколкото разбирам технологията за лесно палене ако проблема беше в машината щеше да се забелязва повече при по-дебели електроди, а то не е така.
ИЗАта май ИГБТ.
И дросел има. :-D
АБВ потребител - специалист
Весели Празници, на всички Колеги.Здраве и късмет през новата 2020г. И си вземете по една такава машина ,да усетите тръпка.Вижте братята американци. :) Обърнете внимание на ръкохватката.Електрода е около 20мм дебел.
АБВ потребител - специалист
И ето го пак този чичко, казах му че трябва да върти електрода ,за да му станат рибените люспи, ама той неще и това е :-D
А сега сериозно. Шлаката създава съпротивление между електрода и метала когато електрожена е слаб,тя му пречи да провари метала под нея, и затова при по-слабите и не добре направени електрожени се налага да правиш колебателни движения ,за да може електрода да успее да нагрее достатъчно детайла.Лека вечер! :) И за информация само. 3\16 инча е 5мм електрод.

plamen6703 - майстор
пет дек 20, 2019 6:28 pmАБВ потребител написа:
Няма да ви досаждам повече, желая ви успех. останете със здраве. :partyman:
Нали обеща нещо, за пореден път си нарушаваш обещанията! :partyman:
АБВ потребител - специалист
Исках само да кажа че, заваряването, и секса с жена не са шега работа. :)
Passa - специалист
съб дек 28, 2019 8:13 amАБВ потребител написа:
Исках само да кажа че, заваряването, и секса с жена не са шега работа. :)
По принцип и дефакто заваряването се случва най добре с практика. Дори ако работиш с Медената Саксия се придобива опит и се усеща как става тази Шаранена люспа. :wink:
В моят скромен опит в работата си с няколко апарата това съм разбрал.
Другото са празни приказки.

Секса си е секс и не му е местото да го обсъждаме тук. Но и за него си трябва убав електрод. :lol:
АБВ потребител - специалист
съб дек 28, 2019 2:09 pmPassa написа:
съб дек 28, 2019 8:13 amАБВ потребител написа:
Исках само да кажа че, заваряването, и секса с жена не са шега работа. :)
По принцип и дефакто заваряването се случва най добре с практика. Дори ако работиш с Медената Саксия се придобива опит и се усеща как става тази Шаранена люспа. :wink:
В моят скромен опит в работата си с няколко апарата това съм разбрал.
Другото са празни приказки.

Секса си е секс и не му е местото да го обсъждаме тук. Но и за него си трябва убав електрод. :lol:
Колега ,как да го обясня, за да ме разбереш не знам. Може и 30 години стаж да имаш , БЕЗ ХУБАВ ЕЛЕКТРОЖЕН НЕ СТАВА КАЧЕСТВЕНА ЗАВАРКА. Това се надявам да го разбереш някога. Ти ако не правиш разлика между Есаб за 5 бона и кра-кра, някой хора я правят, и това са професионалистите в този бранш. Дадох и примери и вие пак едно си знаете и това е. Е затова няма да пиша повече тука , и без това Пламен няма търпение за това :-D И едно да знаеш от мен. Някой почне ли разговора с колко стаж имал и какво е направил, нищо не става от него. Истинския майстор ,мълчи и твори. По това ще го познаеш.
EDI - майстор
Да не заварявате корпуси на ректори всеки ден, бре.Спора за мен е безмислен.Това, което заварявам 5-10 пъти в годината го правя и с 40 годишната ми самоделка с три степени.Същото ще направя и с машина за 2000 лева.Друг си вади хляба и от неговата камбанария се вижда иначе, с моя не може да свърши работа.
npace - специалист
съб дек 28, 2019 4:12 pmАБВ потребител написа:
разлика между Есаб за 5 бона и кра-кра
Кракрата също е Есаб, само че много стар. :-D
съб дек 28, 2019 2:09 pmPassa написа:
Секса си е секс и не му е местото да го обсъждаме тук. Но и за него си трябва убав електрод. :lol:
Целулозен, с дебела обмазка. :lol:
cat - специалист
Качествена заварка се прави с можене да заваряваш и добре работещ електрожен , няма значение инвертор или траф .

Тема "Избор на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: