Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Това при палене или насред работа? Ако е насред работа виж дали в даден момент не се получава дупка в бункера и не пуска , от там гасне пламъка, след това отстрани се спуснат пелети нанкато няма пламък пада Т на комина и от тама алармата, другото е да ти е много ниска Т в комина и от там да гасне, можеш ли да проследиш колко ти е на първа
bmahob - майстор
ср дек 25, 2019 3:45 pmMillwall написа:
Добър ден и Весела Коледа.

Имам 15ка за първи сезон. Камината е настроена на 22 градуса стайна и 59 водата. Работи на модулат 95 % от времето, но вечерта работи 15 минути на Час,а през другото време cooling... Проблема е, че пада на 47-50 градуса до запалване... Дали и идват повече пилетите или просто е по-големичка. Отоплявам около 80 квадрата с изолация и пвц.. Настройки все още не съм пипал, защото на това време от 5-10 градуса... Или да изчакам да застудей... Гори ми около 12 килограма за 24 часа. Като вечер ми отиват около 2 килограма.... На 1ва, защото ако я вдигна и 15 минути няма да работи
Имаш ли глави, и ако е да и ги държиш на ниска степен те затварят бързо и от там почва да гаси... Намали малко мощноста. 22гр и 59 са нищо но щом ти е топло. За пример аз държа 30 на 65 и гасне при 70гр на водата
brufo - помощник
Здравейте, имам 15kw модела и от няколко дни почна да ми изпсва Al 8 Depress failure.
По назад прочетох че трябва да се поразглоби малко и да се почисти маркучето на пресостата имаше и снимка.
Имам малко чудене с разглабяването от къде да го запачона има ли някъде случайно видео или снимки на етапите на разглобяване.
bmahob - майстор
пет дек 27, 2019 10:43 ambrufo написа:
Здравейте, имам 15kw модела и от няколко дни почна да ми изпсва Al 8 Depress failure.
По назад прочетох че трябва да се поразглоби малко и да се почисти маркучето на пресостата имаше и снимка.
Имам малко чудене с разглабяването от къде да го запачона има ли някъде случайно видео или снимки на етапите на разглобяване.
Нентрябва цялата, само от ляво от към помпата развий отзад винтовете и капака ще се притвори като врата понеже се държи отпред и си ти. Внимавай да не объркаш после позицията че има свободен щуцер, също така с една тел бръкни към камерата за да няма и там пепел. Успех
brufo - помощник
пет дек 27, 2019 11:29 ambmahob написа:
пет дек 27, 2019 10:43 ambrufo написа:
Здравейте, имам 15kw модела и от няколко дни почна да ми изпсва Al 8 Depress failure.
По назад прочетох че трябва да се поразглоби малко и да се почисти маркучето на пресостата имаше и снимка.
Имам малко чудене с разглабяването от къде да го запачона има ли някъде случайно видео или снимки на етапите на разглобяване.
Нентрябва цялата, само от ляво от към помпата развий отзад винтовете и капака ще се притвори като врата понеже се държи отпред и си ти. Внимавай да не объркаш после позицията че има свободен щуцер, също така с една тел бръкни към камерата за да няма и там пепел. Успех
Благодаря ти за насоката утре съм вкъщи и ще атакувам проблема.
zaprian_demirev - напреднал
A като цяло продават ли се маркучи за пресостат или пък пепелници?
bmahob - майстор
пет дек 27, 2019 3:29 pmzaprian_demirev написа:
A като цяло продават ли се маркучи за пресостат или пък пепелници?
Попитай магазина от където сия взел, не знам не ми се е налагало до сега.
пон дек 16, 2019 3:37 pmzaprian_demirev написа:
чет дек 12, 2019 6:17 pmbmahob написа:
чет дек 12, 2019 5:50 pmzaprian_demirev написа:


Кой параметър е това колега ,до сега не съм променял нищо и ако може малко упътвания. Мерси.
AUFER LIGHTS и COCLEA START
И двата параметъра са на 1.1.
И аз имам същия проблем с тая аларма 5 no lightining
Има моменти не се появява доста време,някой път в даден ден по 2 пъти и пепелника е пълен с не изгорели пелети и е супер гадно особенно през ноща с малко дете съм и нощес стане студено!Кажете ако е от настройки нещо да променя?При мен споменатите AUGER LIGHTS и COCLEA START са на 0.8 !????Весели празници :)
brufo - помощник
пет дек 27, 2019 2:02 pmbrufo написа:
пет дек 27, 2019 11:29 ambmahob написа:
пет дек 27, 2019 10:43 ambrufo написа:
Здравейте, имам 15kw модела и от няколко дни почна да ми изпсва Al 8 Depress failure.
По назад прочетох че трябва да се поразглоби малко и да се почисти маркучето на пресостата имаше и снимка.
Имам малко чудене с разглабяването от къде да го запачона има ли някъде случайно видео или снимки на етапите на разглобяване.
Нентрябва цялата, само от ляво от към помпата развий отзад винтовете и капака ще се притвори като врата понеже се държи отпред и си ти. Внимавай да не объркаш после позицията че има свободен щуцер, също така с една тел бръкни към камерата за да няма и там пепел. Успех
Благодаря ти за насоката утре съм вкъщи и ще атакувам проблема.
Опривих се по лесно отколкото очаквах ( е не съвсем де докато намеря ключе 12 обърнах целия таван). Маркуча в основота към камерата беше целия задръстен с една тънка стена със сажди с дупка колкото върха на карфица по средата. Изчистих го с една клечка за зъби бърках и на вътре докъдето можах.
Ето и две снимки:
Изображение
Изображение
bmahob - майстор
Колега защо ти е ключ 12 отзад не е ли на винтове? А на другия колега какви са ти стойностите на вентилатора при палене и разгаряне?

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: