От мобилни телефони до цифрови камери
Здравейте и честита Коледа на всички от форума.Въпрос към грамотните:Притежавам професионално телоподаващо с изгорял траф на 380v.Понеже трябва да се навива нов на 220v,се питам дали може да се сметне и изкарат изводи за плазмено рязане?Имам човек,който ще ми направи трафа.Трябва да се знае какви напрежения и характеристика е нужна.Ще се радвам ако някой може да помогне с изчислението.
В България произвеждат такива машини доста сполучливо!

Не искам съвети да си купя китайска плазма за 500лв. :vom:
Последна промяна от kokokran на съб дек 28, 2019 12:38 pm, променено общо 3 пъти.
plamen6703 - майстор
Да ти пренавият трансформатора и си ползвай телоподаващото, ще удариш на камък с преработката за плазмено рязане :wink: !
Виж тук https://bg.techinfus.com/dlya-remonta/s ... ukami.html това е в стил "валяем дурака" :partyman:
пет дек 27, 2019 8:14 pmplamen6703 написа:
Да ти пренавият трансформатора и си ползвай телоподаващото, ще удариш на камък с преработката за плазмено рязане :wink: !
Виж тук https://bg.techinfus.com/dlya-remonta/s ... ukami.html това е в стил "валяем дурака" :partyman:
Няма само да се пренавивава, ще се изработи из цяло нов траф.За това искам направо и захранване за плазмата.
plamen6703 - майстор
пет дек 27, 2019 7:48 pmkokokran написа:
Здравейте и честита Коледа на всички от форума.Въпрос към грамотните:Притежавам професионално телоподаващо с изгорял траф на 380v.Понеже трябва да се навива нов на 220v,се питам дали може да се сметне и изкарат изводи за плазмено рязане?Имам човек,който ще ми направи трафа.Трябва да се знае какви напрежения и характеристика е нужна.Ще се радвам ако някой може да помогне с изчислението.
В България МАКСИМАЛ АД произвеждат такива машини доста сполучливо!

Не искам съвети да си купя китайска плазма за 500лв. :vom:
Преди да си редактираш първият пост беше написал, че ще се пренавива старият трансформатор, след това го преправи и реши да рекламираш и фирма, която произвежда такива машини.
В крайна сметка реклама на фирмата ли искаш да направиш, или какво? :partyman:
съб дек 28, 2019 12:15 pmplamen6703 написа:
пет дек 27, 2019 7:48 pmkokokran написа:
Здравейте и честита Коледа на всички от форума.Въпрос към грамотните:Притежавам професионално телоподаващо с изгорял траф на 380v.Понеже трябва да се навива нов на 220v,се питам дали може да се сметне и изкарат изводи за плазмено рязане?Имам човек,който ще ми направи трафа.Трябва да се знае какви напрежения и характеристика е нужна.Ще се радвам ако някой може да помогне с изчислението.
В България МАКСИМАЛ АД произвеждат такива машини доста сполучливо!

Не искам съвети да си купя китайска плазма за 500лв. :vom:
Преди да си редактираш първият пост беше написал, че ще се пренавива старият трансформатор, след това го преправи и реши да рекламираш и фирма, която произвежда такива машини.
В крайна сметка реклама на фирмата ли искаш да направиш, или какво? :partyman:
Извинявам се.Получи се голяма тъпотия,понеже не съм много по форумите и не съобразих с цитирането на фирми и реклама! :prayer:
plamen6703 - майстор
Няма никакъв проблем, просто според мен не си заслужава да си правиш сам такава машина, казвам го понеже съм наясно как се прави такава машина, какъв опит и подготовка трябва да има човек, че да се справи с такава задача.
Със сигурност мога да ти кажа, че машина на АИГ заваряване си заслужава парите отвсякъде и купуваш изпитана машина, с гаранция и подсигурен сервиз за обслужване! :partyman:
Brassmonger - специалист
На повечето обикновени апарати напрежението без товар е между 24 и 48 V. Те обаче отдават и много по-голям ток. За телоподаващо може би трябва по-малък ток и повече напрежение, че да има стабилна плазма. Без автоматично регулиране резултатът е непредвидим.

Тема "CO2 и плазма в едно!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: