• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
zz_stefanov - майстор
съб дек 28, 2019 7:59 amkolev_k написа:
Хора,нали споменах по горе че се оправи.Като ръгна 1-я ключ и завъртя на половина,ръгам и 2-я и докарвам положение в което се въртят 2-те половини с 2-та ключа едновременно.Като извадя единия другия остава наобратно съответно и езика.
Вземай нов. Щом не си разбрал как се е оправил, така и след като го поставиш в бравата няма да разбереш, как отново ще превърти. Тогава обаче ще имаш по големи грижи. Ако ключовете са много да ти пренаредят нов патрон за тях.
kozl - майстор
Или патрона ти е по-специален с доп.функции или се е повредил.
Дано да е първото, щото може в един момент да нямаш достъп до втория ключ, за да го "поправиш".
Аз ако не съм сигурен кво е, ще го сменям патрона.
То вече срещах патрони, които като ги разпробиеш през щифтовете на секрета и блокира шайбата с ексцентриния шип та да не мое да се превърти и да отключва.
lyubohar - майстор
Обикновено като се сложи единия ключ,от другата страна ключа не може да влезе до края и няма как да превъртят и двата.
Патрона ти не е в ред.Сменяй го,защото отварянето(разпробиването с бормашина)струва поне 50лв.
Пък после може да си играеш със стария.
a_stoev - майстор
Само да вметна, в Мауер предлагат и ужким усилени патрони за входни врати на вход /тука ми се оплете граматиката/. Също така правят и нови патрони по твой секрет, не пренареждане.
kolev_k - специалист
съб дек 28, 2019 9:12 amlyubohar написа:
Обикновено като се сложи единия ключ,от другата страна ключа не може да влезе до края и няма как да превъртят и двата.
Патрона ти не е в ред.Сменяй го,защото отварянето(разпробиването с бормашина)струва поне 50лв.
Пък после може да си играеш със стария.
Е като казвам,че въртят и двата ключа едновременно,не лъжа.А за разпробиването-ръцете ми не са у гъзо
zz_stefanov - майстор
нед яну 05, 2020 10:50 pmkolev_k написа:
съб дек 28, 2019 9:12 amlyubohar написа:
Обикновено като се сложи единия ключ,от другата страна ключа не може да влезе до края и няма как да превъртят и двата.
Патрона ти не е в ред.Сменяй го,защото отварянето(разпробиването с бормашина)струва поне 50лв.
Пък после може да си играеш със стария.
Е като казвам,че въртят и двата ключа едновременно,не лъжа.А за разпробиването-ръцете ми не са у гъзо
Най вероятно палеца на патрона ти прескача. Това означава че може да стане неуправляем и дори разпробиването да не ти помогне и да къртиш брава.
nikolov333 - майстор
До колкото помня съм купувал патрони с различна дебелина на палеца и ако твоя е по-тънък от леглото в бравата е проблем и може да "прескочи"..
lyubohar - майстор
Да,патроните са по DIN и по БДС.Сигурно има и други стандарти.
Ама градски,още ли не си сменил патрона?!Въпрос е за 20-30лв.и 10 минути труд.
Аз купих тук,ходих до Испания,смених го там и се върнах! :-D
kozl - майстор
Нашия патрон по спомени чини към над 200 лв :shock:
Еднаж вече го носих на ремонт и точно за шайбата с палеца, щото почна да прескача.
lyubohar - майстор
Питащият не спомена неговия патрон да е скъп.
Ако е 200лв.сигурно само с разпробиване няма да стане.
Дано не го разбере по трудния начин.
В този живот се научих,че работата трябва да се свърши навреме.
После става скъпо.
  • 1
  • 2

Тема "Странен патрон за брава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: