Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brufo - помощник
нед дек 29, 2019 12:48 ambmahob написа:
Колега защо ти е ключ 12 отзад не е ли на винтове?
На винт е капака на страницата както и капачето към помпата , но не можах да измъкна маркуча от втулката или квото е там дърпах здраво ама ме хвана шубето да не го скъсам и се наложи да развивам с ключе 12.

От пресостата маркуча въобще не съм го вадил беше по навътре и прецених че горе няма да има замърсявания ами само долу към камерата ще има насъбрани сажди, така и се оказа.
bmahob - майстор
Дърпаш смело, трябваше и него да откачиш от към преостата и да го продухаш ама и така става. Долната камера колко често я чистиш?
zaprian_demirev - напреднал
съб дек 28, 2019 8:29 pmDarin Borisov написа:
пон дек 16, 2019 3:37 pmzaprian_demirev написа:
чет дек 12, 2019 6:17 pmbmahob написа:


AUFER LIGHTS и COCLEA START
И двата параметъра са на 1.1.
И аз имам същия проблем с тая аларма 5 no lightining
Има моменти не се появява доста време,някой път в даден ден по 2 пъти и пепелника е пълен с не изгорели пелети и е супер гадно особенно през ноща с малко дете съм и нощес стане студено!Кажете ако е от настройки нещо да променя?При мен споменатите AUGER LIGHTS и COCLEA START са на 0.8 !????Весели празници :)
С малко дете съм и аз и като отида нощна смяна и се прецака не е хава,не ми го е правила тоя проблем две седмици но преди тва тук таме.Още нямам идея от какво става така. [-(
zaprian_demirev - напреднал
нед дек 29, 2019 1:02 ambrufo написа:
нед дек 29, 2019 12:48 ambmahob написа:
Колега защо ти е ключ 12 отзад не е ли на винтове?
На винт е капака на страницата както и капачето към помпата , но не можах да измъкна маркуча от втулката или квото е там дърпах здраво ама ме хвана шубето да не го скъсам и се наложи да развивам с ключе 12.

От пресостата маркуча въобще не съм го вадил беше по навътре и прецених че горе няма да има замърсявания ами само долу към камерата ще има насъбрани сажди, така и се оказа.
Колега аз махам само капака на помпата и си мушкам ръката и с движени наляво надясно измъквам маркуча от втулката .С тел чистя самата втулка и маркучлето го изтръсквам и ставатат нещата.
RRT - напреднал
Доста коварна е аларма 5!!!
Вече се замислям за смяна на запалката, та чак и съжалявам на моменти, че взех АЛФА ПЛАМ.
И аз съм намалил стойностите при стартиране и палене, вентилатора също но никакъв ефект

ПП. колеги, колко време отнема при вас да запали камината?
zaprian_demirev - напреднал
нед дек 29, 2019 3:13 pmRRT написа:
Доста коварна е аларма 5!!!
Вече се замислям за смяна на запалката, та чак и съжалявам на моменти, че взех АЛФА ПЛАМ.
И аз съм намалил стойностите при стартиране и палене, вентилатора също но никакъв ефект

ПП. колеги, колко време отнема при вас да запали камината?
Като натисна копчето до 4,5 мин и почва пламъка.
bmahob - майстор
нед дек 29, 2019 3:13 pmRRT написа:
Доста коварна е аларма 5!!!
Вече се замислям за смяна на запалката, та чак и съжалявам на моменти, че взех АЛФА ПЛАМ.
И аз съм намалил стойностите при стартиране и палене, вентилатора също но никакъв ефект

ПП. колеги, колко време отнема при вас да запали камината?
Малко вероятно е от камината, аз я ползвам 4сезон и много рядко е давала тази аларма, според мен има причини. Викни инсталатор да я погледне или качи всички параметри. Нали съм качвал параметрите на лит принтни и напиши твоите. Как са пелетите чиста ли е кошноицата след гаснене???
При мен след изгасване си чисти кошницата,тук таме остане някое или недоизгоряло,но мисля че е нормално!ще напиша параметрите и ще ви ги покажа утре или в други ден!
zaprian_demirev - напреднал
Имам запитване.На управлението ,където са нарисувани часовник,запалка,шнек,помпа и има едни нарисувани перки за вентилатор,до сега втори сезон не съм го видял да се активира.Какво е ,що е нз, нормално ли е?
brufo - помощник
нед дек 29, 2019 9:33 ambmahob написа:
Дърпаш смело, трябваше и него да откачиш от към преостата и да го продухаш ама и така става. Долната камера колко често я чистиш?
Хвана ме шубето , веднъж седмично чистя на може би около 10-12 чувала и се падат за това време.
Колега аз махам само капака на помпата и си мушкам ръката и с движени наляво надясно измъквам маркуча от втулката .С тел чистя самата втулка и маркучлето го изтръсквам и ставатат нещата.
Аз няма кака да си промуша ръката със сигурност освен това здраво дърпах и не успях не съм от най сръчните и ме достраша да не го скъсам.
Дано не се налага скоро пак да го правя.
На мен ми е трети сезон с камината и за пръв път ми се случва, при разход около 2-2.5 тона на сезон.

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: