Най - вълнуващия въпрос зимно време.
brassSob - специалист
Иначе има ентусиасти и гаранция търсят.
allen - напреднал
Ужас, нов панел го прецаках. Просто като се обадя на някоя фирма да ми напълнят системата и чакам по месец. Казаха ми "ако се притесняваш източи системата и готово"
brassSob - специалист
съб яну 04, 2020 4:37 pmallen написа:
Ужас, нов панел го прецаках. Просто като се обадя на някоя фирма да ми напълнят системата и чакам по месец. Казаха ми "ако се притесняваш източи системата и готово"
Ама фирма ли го е монтирала?
plamen6703 - майстор
съб яну 04, 2020 4:31 pmbrassSob написа:
Иначе има ентусиасти и гаранция търсят.
Аз им давам десет години гаранция, ако не го ползват! Друга гаранция не мога да предложа! :partyman:
n.ganev - майстор
К'ва гаранция? К'ви пет лева? Баси
brassSob - специалист
съб яну 04, 2020 4:41 pmn.ganev написа:
К'ва гаранция? К'ви пет лева? Баси
Ооо търсили са. На един обект спорим дали са замръзнали. Казах с флексче да срежат задницата. Казах му, че е на моя отговорност, защото съм сигурен.
n.ganev - майстор
Ако е имало вода в панела и по стъклата на колите е имало лек скреж дори при +1* гаранция, че има нацепване.
LazarGanev - "Велик майстор"
Добре де, как го затваряте после тоя Висман? Различна ли е кутията от 100F? понеже имам отворени и запоени 2 такива, но не виждам начин да ги затворим надеждно - алумиевото дъно се накъдри и край. Бош съм отварял 2 пъти и съм го затварял без проблем, но махаме стъклото, а тези ги отворихме откъм дъното и край
allen - напреднал
Фирма ми беше слагала старите панели. Сега кохато ремонтирах покрива смених и панела само. Но се аложи да сменя и два крана на бойлера и изпуснах системата и я напълних с вода за тест. После преди зимата я източих но нямах помпа за пълнене с антифриз и я оставих празна до днес. Не мога да повярвам, че една отворена система макар и с малко вода може да се пукне и то при минус 2 градуса.

Тема "Проблем със соларен панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: