Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stivarvt - напреднал
Здравейте, монтирахме с един приятел висящо казанче към вече монтирана структора за вграждане, оправихме се с инструкциите и монтажа обаче, като тестваме здравината на работата , сядайки върху тоалетната , тя леко се накланя, сваляхме стягахме към шпилките, след това се движеше по малко, като цяло има ли вариант в който няма да се движи? или винаги ще има едно леко накланяне от тежеста? самите шпилки малко се поклащат и не са законтрени. Гледах бая видеа с интрукции на повечето не ги законтрят. Идеи?
turbocharged - специалист
Шпилките стягат чинията към плочките и няма как да се клати ако чинията се опира навсякъде към плочките и конструкцията не е паянтово монтирана. Има едни бели гумени подложки за между чинията и плочките, помага да убере луфта ако не е много равна чинията отзад. Аз си бях купил такава подложка но не ми хареса как става с нея. По-добре става ако се залепи със силикон.
stivarvt - напреднал
Сложихме и тая подложка която е уж и за звукоизолация , но това ме притеснява, като сложа силикона и това леко движение на тоалетната дали няма да прецака нещо там. но като се замисля май не бяхме предвидили тея милиметри то този дунапрен, ще я стегнем още повече утре.
turbocharged - специалист
Сега се сещам. Луфта и при мен го имаше и е заради подложката. Не я слагайте. Залепете чинията със силикон.
stivarvt - напреднал
а силикона отзад по тоалетната и така да попадне между него и плочките, или първо монтираме и после само по ръбовете силикон като фуга?
turbocharged - специалист
Първо пробвайте без силикон да видите как е. Ако не се клати демонтирайте и намажете чинията отзад по навътре не по ръба със силикон и я стегнете. Накрая като можете да я фугирате при желание.
stivarvt - напреднал
и последен въпрос, при нужда ако трябва да се свали тоалетната как ще стане с тези силикони? с яко напъване ? :D
turbocharged - специалист
Гледайте да я монтирате от раз, че ще е мазало. Свалянето става с рязане с тънка тел или макетно ножче.
krasi92 - майстор
С монтажно лепило става още по добре.
chapara - майстор
нед яну 05, 2020 12:10 amstivarvt написа:
и последен въпрос, при нужда ако трябва да се свали тоалетната как ще стане с тези силикони? с яко напъване ? :D
Ми със структурата барабар :-D :shock: :shock: :shock:

Тема "монтиране на висяща тоалетна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: