• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Димитър Димов - специалист
чет яну 09, 2020 7:47 pmabracadabra написа:
И какъв е принципа на работа и функции?Изображение Това керамичен кондензатор ли е?
А на теб за какво ти е нужен?
Hoвoceлckи - майстор
По-скоро: "как е попаднал у теб?". Това може да помогне за "пълното изясняване на ситуацията" :idea:
abracadabra - специалист
Занимавам се с компютри в едно училище. Там освен учител, подържам и техника(компютри, проектори, и др. -вече в училищата има доста, 3D принтер и т.н.). И там намерих този щепсел. Проблема на работното ми място е че доста хора са правили много самоволни изпълнения (като почнеш от интернет мрежата и устройствата в нея, електрически инсталации, купувани доста ненужни и морално остаряли устройства-мини лаптопчата и т.н.....). Та (обясних се вече), този щепсел се подмяташе, реших че си е обикновен и когато му дойде време да го ползвам видях този полупроводников компонент (варистора) вътре.
П.П.
За да използвам темата искам да питам и още нещо: Когато включа една електронна дъска(от лаптопа чрез проектор на специална дъска излиза екрана и той става тъч скрийн. Но, при включване на проектора в контакт от друг кръг на мрежата тъче става неактивен. Явно нещо с параметрите на тока, смущения или не знам какво още да е. Имате ли идея какъв е проблема (интересно ми е за да знам), иначе проблема е решен за сега.


Благодаря на всички за коментарите.
янко - специалист
Много хитро са го замислили,ние навремето го правехме само с кондензатор,и имаше голям шанс да те прасне тока,а със щепсела просто зареждаш и удряш някой,много е гадно
addicted - специалист
нед яну 12, 2020 10:06 amabracadabra написа:
Занимавам се с компютри в едно училище. Там освен учител, подържам и техника(компютри, проектори, и др. -вече в училищата има доста, 3D принтер и т.н.). И там намерих този щепсел. Проблема на работното ми място е че доста хора са правили много самоволни изпълнения (като почнеш от интернет мрежата и устройствата в нея, електрически инсталации, купувани доста ненужни и морално остаряли устройства-мини лаптопчата и т.н.....). Та (обясних се вече), този щепсел се подмяташе, реших че си е обикновен и когато му дойде време да го ползвам видях този полупроводников компонент (варистора) вътре.
П.П.
За да използвам темата искам да питам и още нещо: Когато включа една електронна дъска(от лаптопа чрез проектор на специална дъска излиза екрана и той става тъч скрийн. Но, при включване на проектора в контакт от друг кръг на мрежата тъче става неактивен. Явно нещо с параметрите на тока, смущения или не знам какво още да е. Имате ли идея какъв е проблема (интересно ми е за да знам), иначе проблема е решен за сега.


Благодаря на всички за коментарите.
Може контактите да са от различни фази.
Аз имах подобен проблем като подавах картина на проектор и звук на друга система от компютър.
Момента е който вържем звука и картината се омазваше. Решихме проблема като галванично разделихме сигнала за звук, но незнам дали при теб е възможно.
Мисля, че това е зарядно за транзисторен радиоприемник "Гауя" от 60-те г. на миналия век.
hidrazin - майстор
вт мар 31, 2020 7:57 pmbatjoro написа:
Мисля, че това е зарядно за транзисторен радиоприемник "Гауя" от 60-те г. на миналия век.
Грешно мислиш.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Този щепсел за какво се ползва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: