Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 6:08 amТрифон П.Трифонов написа:
пет яну 10, 2020 11:51 pmmorfei1 написа:
пет яну 10, 2020 9:25 pmRumen89 написа:
.....Гори по 35-40 кила пелети, за 240кв.м и 23C.
Работата е за черпене с тоя разход :partyman:
В предния пост пише горяла на ок 3 киловата. Това са 72 за денонощие.
Ако вземем под внимание и количеството пелети, нека е долната граница, то умножено по 4 киловата от кг. излизат 140 киловата.
Къде е разликата? Сигурен съм, че котелът не е лош, ама 12.5 вата загуби на квадратен метър???!!! При това положение бих се топлил на ток. Пелети не ми трябват.
Сметките ги правя така 12*30= 372 лв. За месец. Цялата къща има плодово отопление и съм го пробвал на ток сметката е към 600-700 лв. преди без изолацията.
morfei1 - специалист
Пелетарник да гори едно денонощие на 3kwh е невъзможно в реални условия, еля пък за 240кв.м. То не можеш го накара да гори 1-2часа на 3kwh, какво остава за 24часа.

В неговият случай е горил средно на денонощието 1,66кг./час или грубо 7,8 - 8kwh на час, което е нормално, дори малко за 240кв.м поне за мен. На дисплея ако иска и 0.5kwh да показва. Иска ти се да е горила 3kwh (640гр./час), ма реалността е различна.

За разход вярвам само на дебит на шнека и зареждане на бункера. Смятам в килограми, па после, който как си иска да ги конвертира, по 4kw, по 4,7 по 5kwh калоричност.... в джаули.

Да не е работило и подовото, че ти е изгорило само 40кг. пелети :-D ?
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 2:40 pmmorfei1 написа:
Пелетарник да гори едно денонощие на 3kwh е невъзможно в реални условия, еля пък за 240кв.м. То не можеш го накара да гори 1-2часа на 3kwh, какво остава за 24часа.

В неговият случай е горил средно на денонощието 1,66кг./час или грубо 7,8 - 8kwh на час, което е нормално, дори малко за 240кв.м поне за мен. На дисплея ако иска и 0.5kwh да показва. Иска ти се да е горила 3kwh (640гр./час), ма реалността е различна.

За разход вярвам само на дебит на шнека и зареждане на бункера. Смятам в килограми, па после, който как си иска да ги конвертира, по 4kw, по 4,7 по 5kwh калоричност.... в джаули.

Да не е работило и подовото, че ти е изгорило само 40кг. пелети :-D ?
Това и е минимума на горелката иначе губи пламъка. Пелети от слънчоглед са слаби и загубите при горене едва ли идвад 4 киловата.
morfei1 - специалист
съб яну 11, 2020 3:04 pmRumen89 написа:
В неговият случай е горил средно на денонощието 1,66кг./час или грубо 7,8 - 8kwh на час, което е
Това и е минимума на горелката иначе губи пламъка. Пелети от слънчоглед са слаби и загубите при горене едва ли идвад 4 киловата.
Загyбите на горелката със сигурност не са 4kw, но загубите на къщата, която топли тя, със сигурност са доста над 3kw.

Квадратурата която топлиш е около 35 -40% повече от моята, но разхода ти е същия близък до моят. Предполагам има изолация и дограма?

Без да ти правя точни сметки, кръчмарската ти калкулирам 8 - 10kwh загуби при 0 -5C, за тази квадратура с изолация, колкото беше изминалата седмица. Там ти се върти и разхода.

Още ли смяташ, че при загуби 8kwh на къщата, горелката може да движи на 3kwh?
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 3:31 pmmorfei1 написа:
съб яну 11, 2020 3:04 pmRumen89 написа:
В неговият случай е горил средно на денонощието 1,66кг./час или грубо 7,8 - 8kwh на час, което е
Това и е минимума на горелката иначе губи пламъка. Пелети от слънчоглед са слаби и загубите при горене едва ли идвад 4 киловата.
Загyбите на горелката със сигурност не са 4kw, но загубите на къщата, която топли тя, със сигурност са доста над 3kw.

Квадратурата която топлиш е около 35 -40% повече от моята, но разхода ти е същия близък до моят. Предполагам има изолация и дограма?

Без да ти правя точни сметки, кръчмарската ти калкулирам 8 - 10kwh загуби при 0 -5C, за тази квадратура с изолация, колкото беше изминалата седмица. Там ти се върти и разхода.

Още ли смяташ, че при загуби 8kwh на къщата, горелката може да движи на 3kwh?
Има изолация и дограма. Мога още да я намаля горелката но осветеността показва на 1 ва 40-50 и едва ли не ще загасне. Горелката пак си влиза в съспенд.
Rumen89 - специалист
Разхода ми с стаен термостат е 2.5 кг. на час.
morfei1 - специалист
3kwh мощност можеш да ги сънуваш при 0C на тази квадратура. Можеш да ги видиш от време на време понеже модулацията ти е 3 степени и разликата е голяма между различните мощности 15-10-5kwh, но при примерно 6 степени както е моята 14-12-9-6-4,5kwh. въобще не стигам до нея, което е нормално. Многото степени не дават икономия, просто модулирането е по-плавно.

Не знам как ги изчисляваш тия киловати, някаква странна формула използваш. Разход 2.5кг. си е близо 12kwh дървесни или 11kwh на слънчак, което също е нормално за изолирани 240кв.м. при тези външни от миналата седмица.
andy_forresite - майстор
пет яну 10, 2020 9:25 pmRumen89 написа:
... Гори по 35-40 кила пелети последните 48 часа. В цялата къща е 23 градуса. Котела сигурно е много ЕФЕКТИВЕН.
Румене, цитирайки те показвам на Морфей какво е пропуснал. Така и така съм те цитирал. Академична длъжност за такива цитати няма да получиш, но да напиша нещо да не кажеш тоя па кво ме цитира. Котлето излезе печено. Мъничко се съмнявах, но надмина очакванията ми. Това е много добре за разходите по отоплението. Освен с нов котел сезонът за теб започна и с външо лепене на ТИ плочи. Не е важно каква част от вече много по-ниския разход (със същата горелка като мин. год.) се дължи на топлоизолирането и каква част на котела. Да го кажем така - двете са си паснали и всички сте доволни. Сега да имаше вкъщи свързан приличен воден буфер ... Така става. Намаляваш си топлозагубите и на дневен ред излизат други проблемчета. Но дай боже на всички ни толкова малък разход, пък нека ни е зле :yawinkle:
съб яну 11, 2020 6:40 pmandy_forresite написа:
пет яну 10, 2020 9:25 pmRumen89 написа:
... Гори по 35-40 кила пелети последните 48 часа. В цялата къща е 23 градуса. Котела сигурно е много ЕФЕКТИВЕН.
Румене, цитирайки те показвам на Морфей какво е пропуснал. :yawinkle:
А аз на теб, и това, че не четеш редовно.
Данните, които представя това момче, са толкова объркани, та чак след петото изречение става ясно какъв разход иска да представи.
Нека му е добре, никой не му желае злото!
Днес правих радикални промени по хардуера, в който се извършват тайнствените процеси, но вече не знам дали си заслужава да споделям.
Всички станахме професори, само дето пари не можем да вадим, а ония пък, дето им е работа, пазят едни яки тайни и видиш ли- само те са способни толкова бързо и безпогрешно да ремонтират.
Нещо почва да ми идва в повече, особено като си чета приказките, написани от други хора. Капчица достойнство бе, м.....!!!
Rumen89 - специалист
1.2кг-1.5кг. пелети гори на час. Без да почива гореката постоянно 7 дни в седмицата. Мината година с стария котел и без изолация 2.5 кг на час. Добре е но мисля догодина на мина на дървесни и да не се занимавам с почистването. Гасенето и паленето не води до икономии при мен. Кой разбрал разбрал. Най-добрия и комфортен начин на отопление си остават термоглавите.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: