Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 9:41 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб яну 11, 2020 9:24 pmRumen89 написа:
съб яну 11, 2020 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:

Страдивари, недей, че няма нужда!
Не си спомням какво топлиш и как е разположено. Ако са 240 на 1 етаж, разхода ще е по голям отколкото 240 на 3 етажа. Анди ще го обясни по сложния начин, а аз с бъчвата за отлежаване и литрите. То и там си иска математика де.
Ти си като мара подробната бе човек. Навсякъде се мешаш. Хайде спри се малко, човек едно изречение не може да напише без да се включиш.
Ти гледай нещо градивно и полезно да напишеш, поне веднъж, поне на един и не за последно, а ако не беше полезно и за мен, да се занимавам с твоите проблеми, щях да съжалявам!
Написъл съм как при мен гори по-икономично. При всяко палене и гасене котела се амортизира и се получава конденз и тн. Отделно некви буфери за сумати пари препоръчваш на хора които мога да използват таймера на горелката. Видяхме как е настроена твоята цял кюнец е изгорял. Това при мен само на въглища се е случвало пък нека да не разбирам нещата вече. Който иска да заповяда да види как без трипътен и буфер котела си пее и нямам спомен от
конденз пък комина ми е макс 95 градуса. Мисля, че си, изкарваш допълнително пари с отопление.. Всичко заминава по-бързо ако е пали и гаси, котела, запалка, шнек и тн.
съб яну 11, 2020 9:53 pmRumen89 написа:
Не Румба, кюнеца е скъп, за да изгори. Този "проблем" е от този сезон и от прекаленото усвояване на енергията на газовете. Причинявам си го сам, щото не ми пука. Снимките които постна Димитър, са от моя котел, без турболаторите и от миналата година- песен, както казваш. Тая мъзгоч е само от 500 кила пелети, от този сезон.
Споделям, за да не грешат другите, щото виждам накъде вървят.
Аз проблеми нямам. Никога не съм ревал тука, ни съм питал някого, за каквото и да е. Имам глава на раменете, опитвам, споделям.
Ти на кого помогна, ти какво сподели?! Само хвалби. Ми добре, това можеш, това правиш. Идеален си.

Ето, преди модификацията.
download/file.php?id=131623
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 10:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб яну 11, 2020 9:53 pmRumen89 написа:
Не Румба, кюнеца е скъп, за да изгори. Този "проблем" е от този сезон и от прекаленото усвояване на енергията на газовете. Причинявам си го сам, щото не ми пука. Снимките които постна Димитър, са от моя котел, без турболаторите и от миналата година- песен, както казваш. Тая мъзгоч е само от 500 кила пелети, от този сезон.
Споделям, за да не грешат другите, щото виждам накъде вървят.
Аз проблеми нямам. Никога не съм ревал тука, ни съм питал някого, за каквото и да е. Имам глава на раменете, опитвам, споделям.
Ти на кого помогна, ти какво сподели?! Само хвалби. Ми добре, това можеш, това правиш. Идеален си.
Аз мисля, че си търсиш клиенти за твоя район по-скоро. Аз не съм тук за да се хваля, а да обменим опит с не професионалисти или дистрибутори. Това е целта на форума ако не знаеш може да прочетеш инструкциите за ползване. Ако исках да получа моментално информация щях да се насоча към някой офис или фирма която се занимава с отопление. Тук се счита, че хората са непрофесионалисти. А ти и още няколко човека сте го окопирали в търсене на клиентела и цел реклама.
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 10:05 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб яну 11, 2020 9:53 pmRumen89 написа:
Не Румба, кюнеца е скъп, за да изгори. Този "проблем" е от този сезон и от прекаленото усвояване на енергията на газовете. Причинявам си го сам, щото не ми пука. Снимките които постна Димитър, са от моя котел, без турболаторите и от миналата година- песен, както казваш. Тая мъзгоч е само от 500 кила пелети, от този сезон.
Споделям, за да не грешат другите, щото виждам накъде вървят.
Аз проблеми нямам. Никога не съм ревал тука, ни съм питал някого, за каквото и да е. Имам глава на раменете, опитвам, споделям.
Ти на кого помогна, ти какво сподели?! Само хвалби. Ми добре, това можеш, това правиш. Идеален си.
Аз мисля, че си търсиш клиенти за твоя район по-скоро. Аз не съм тук за да се хваля, а да обменим опит с не професионалисти. Това е целта на форума ако не знаеш може да прочетеш инструкциите за ползване. Ако исках да получа моментално информация щях да се насоча към някой офис или фирма която се занимава с отопление. Тук се счита, че хората са непрофесионалисти. А ти и още няколко човека сте го окопирали в търсене на клиентела и цел реклама.
morfei1 - специалист
съб яну 11, 2020 9:53 pmRumen89 написа:
Написъл съм как при мен гори по-икономично. При всяко палене и гасене котела се амортизира и се получава конденз и т.н.т
По котелна вода с глави или със СТ се управляваш? Предполагам по вода, щом не е гасил 7 дена, но да питам, ако е възможно?

Тука Про-та има ли, все си мисля повечето сме потребители/любители :lol:
Последна промяна от morfei1 на съб яну 11, 2020 10:31 pm, променено общо 2 пъти.
съб яну 11, 2020 10:23 pmRumen89 написа:

Аз мисля, че си търсиш клиенти за твоя район по-скоро. Аз не съм тук за да се хваля, а да обменим опит с не професионалисти. Това е целта на форума ако не знаеш може да прочетеш инструкциите за ползване. Ако исках да получа моментално информация щях да се насоча към някой офис или фирма която се занимава с отопление. Тук се счита, че хората са непрофесионалисти. А ти и още няколко човека сте го окопирали в търсене на клиентела и цел реклама.
Румба, това е сериозно обвинение.
В течение на няколко години, доста снимки съм споделял, а от тях е видно, че това е моето котелно. Аз съм прост пожарогасител, Румене, а модератора не е на твоето мнение, инак своевременно би ме модерирал.

viewtopic.php?f=10&t=63363&start=90#p1009165

Морфине, писа на предната страница, че е по СТ сякаш, но пък хвали термоглавите... И аз съм объркан. Може ли да те ползвам за адвокат?!! Хахаааа.
morfei1 - специалист
Извън темата Румба бъркаш за Трифката, любител high level е. Помагал ми е много, научил съм много неща от него и то безплатно, обаче обича ясно, точно и кратко, а при теб е плетеница в мненията и човек се обърква.
Последна промяна от morfei1 на съб яну 11, 2020 10:36 pm, променено общо 2 пъти.
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 10:28 pmmorfei1 написа:
съб яну 11, 2020 9:53 pmRumen89 написа:
Написъл съм как при мен гори по-икономично. При всяко палене и гасене котела се амортизира и се получава конденз и т.н.т
По котелна вода с глави или със СТ се управляваш? Предполагам по вода, щом не е гасил 7 дена, но да питам, ако е възможно?
Само по електронни термоглави. Температурата на котела я променям спрямо външните температури. Главите имат опция да показват на колко процента са отворени. Тази в най студена стая я поглеждам веднъж в седмицата на колко процента е отворена и от нея се ръководят дали да увели или намаля температурата на котела.
morfei1 - специалист
Интересно.... Питам щото и аз съм с Ел. Глави и мога да си следя положението на вентилите. Работят в малки граници 0-15%, когато поддържат.

На каква температура е котела и какъв е принципа на увеличаване на котелната вода, при какъв процент вдигаш/сваляш градуси?

Да разбирам ли, че зададената темп е твърдо 23C и не я променяш през денонощието?
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 10:43 pmmorfei1 написа:
Интересно.... Питам щото и аз съм с Ел. Глави и мога да си следя положението на вентилите. Работят в малки граници 0-15%, когато поддържат.
Модулацията ми 16/8/0 задал съм 75.
Цял ден го гледам на една iP камера работи между 58-68 градуса. Когато въпросната термоглава затвори и се затопли времето му задавам 60 градуса или пускам таймера зависи вече от външната температура, но не повече от едно палене на котела за 24 часа.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: