• 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет яну 10, 2020 12:59 pmradokova4ev написа:
чет яну 09, 2020 11:32 pmVasil1234 написа:
Здравейте и ние с 24 доста проблеми с настройките , напра си е направи си сам, добре че беше поне сглобена , отначало гореше по 3 чувала на ден, в топло време после след дни наблюдение стана по добре миналата година изгорихме около 2,5 тона , казват някой горели 1 тон явно факири
Зависи какво и колко топлите. Също зависи и от изолацията на жилището. Но три чувала на ден си е доста. То зависи и какво имате предвид под ден. Моята в момента с тези температури на околната среда за 15 часа ще ми изгори 15 кг. Още не ги е изгорила ,но като си гледам белязката днес ще стане това. Това е за къща 115 кв.м. дървена конструкция във Варна. Като е около 20 -22 градуса в нас. А топля 100кв.м. извинете ,защото едната спалня не я ползвам и съм спрял притока на вода към радиатора.
Топлим около 80 кв м гори от 5 сутринта до 22.30. Не я спираме изобщо , няма изолация , юг изток север
Да попитам има ли някой с новия дисплей , който е като таблет , има ли някакво подобрение с него , струва около 450 лв , дали си струва да се закупи
Vurbanov 90 - специалист
съб яну 11, 2020 10:54 amVasil1234 написа:
Да попитам има ли някой с новия дисплей , който е като таблет , има ли някакво подобрение с него , струва около 450 лв , дали си струва да се закупи
Прочети 4, 5 страници назад и ще разбереш! 120 лева струва!
radokova4ev - напреднал
съб яну 11, 2020 10:42 amVasil1234 написа:
пет яну 10, 2020 12:59 pmradokova4ev написа:
чет яну 09, 2020 11:32 pmVasil1234 написа:
Здравейте и ние с 24 доста проблеми с настройките , напра си е направи си сам, добре че беше поне сглобена , отначало гореше по 3 чувала на ден, в топло време после след дни наблюдение стана по добре миналата година изгорихме около 2,5 тона , казват някой горели 1 тон явно факири
Зависи какво и колко топлите. Също зависи и от изолацията на жилището. Но три чувала на ден си е доста. То зависи и какво имате предвид под ден. Моята в момента с тези температури на околната среда за 15 часа ще ми изгори 15 кг. Още не ги е изгорила ,но като си гледам белязката днес ще стане това. Това е за къща 115 кв.м. дървена конструкция във Варна. Като е около 20 -22 градуса в нас. А топля 100кв.м. извинете ,защото едната спалня не я ползвам и съм спрял притока на вода към радиатора.
Топлим около 80 кв м гори от 5 сутринта до 22.30. Не я спираме изобщо , няма изолация , юг изток север
И колко гори сега? Моята за 15 часа 15 кг гори.
съб яну 11, 2020 9:28 pmradokova4ev написа:
съб яну 11, 2020 10:42 amVasil1234 написа:
пет яну 10, 2020 12:59 pmradokova4ev написа:


Зависи какво и колко топлите. Също зависи и от изолацията на жилището. Но три чувала на ден си е доста. То зависи и какво имате предвид под ден. Моята в момента с тези температури на околната среда за 15 часа ще ми изгори 15 кг. Още не ги е изгорила ,но като си гледам белязката днес ще стане това. Това е за къща 115 кв.м. дървена конструкция във Варна. Като е около 20 -22 градуса в нас. А топля 100кв.м. извинете ,защото едната спалня не я ползвам и съм спрял притока на вода към радиатора.
Топлим около 80 кв м гори от 5 сутринта до 22.30. Не я спираме изобщо , няма изолация , юг изток север
И колко гори сега? Моята за 15 часа 15 кг гори.
Сега около 1 чувал но времето се стопли , когато беше - 7 гореше около 2 , винаги гледам да я пълня до капака , защото остава примерно 1 чувал , и ако забравиш пелети има обаче вътре не текат равномерно получава се като конус , и сутринта понякога загасва , трябва да ги буташ с ръка , не зная при други марки може да е по добре
Здравейте,някой може ли да ми каже как се връзва стайния термостат...кой е параметара за пускане
radokova4ev - напреднал
съб яну 11, 2020 9:37 pmVasil1234 написа:
съб яну 11, 2020 9:28 pmradokova4ev написа:
съб яну 11, 2020 10:42 amVasil1234 написа:

Топлим около 80 кв м гори от 5 сутринта до 22.30. Не я спираме изобщо , няма изолация , юг изток север
И колко гори сега? Моята за 15 часа 15 кг гори.
Сега около 1 чувал но времето се стопли , когато беше - 7 гореше около 2 , винаги гледам да я пълня до капака , защото остава примерно 1 чувал , и ако забравиш пелети има обаче вътре не текат равномерно получава се като конус , и сутринта понякога загасва , трябва да ги буташ с ръка , не зная при други марки може да е по добре
Нормално е като е по-студено да гори повече.
Здрайте,
Имам следния проблем. Горелката не иска да вдига темперетура на водата повече от 47 градуса при зададени 65 и 45 градуса включване на помпата. Всичко е почистено, а проблема е някаква мистерия. Всичко работои нормално,но не ефективно.
ico_3 - специалист
Камината не иска да пали пуска пелети зарежда и изписва грешка Р12 неуспешно запалване.Каква може да е причината?
filmatoplo - майстор
Запалката грее ли ,какво се крие зад грешка 12.
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: