Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tihomir123 - специалист
Greyko Seyko Sergeyko китайци,камерунци САМО ЛЕВСКИ
Rumen89 - специалист
съб яну 11, 2020 10:43 pmmorfei1 написа:
Интересно.... Питам щото и аз съм с Ел. Глави и мога да си следя положението на вентилите. Работят в малки граници 0-15%, когато поддържат.

На каква температура е котела и какъв е принципа на увеличаване на котелната вода, при какъв процент вдигаш/сваляш градуси?

Да разбирам ли, че зададената темп е твърдо 23C и не я променяш през денонощието?
Не променям температура в къщата. Постоянно е 23 градуса навсякъде.
съб яну 11, 2020 11:08 pmtihomir123 написа:
Greyko Seyko Sergeyko китайци,камерунци САМО ЛЕВСКИ
Ко стана бе Тишо, да не победихме Бразилия с децата?
stridata - специалист
А кви пелети гориш, Румене?
Rumen89 - специалист
нед яну 12, 2020 12:58 pmstridata написа:
А кви пелети гориш, Румене?
Керпи
stakoz - специалист
На някой случвало ли му се е, да се запуши с пелети гъвката връзка между големия шнек и горелката?
Днес за пръв път ми се случи от 6 години, горелката имаше грешка "няма запалване" и реторната лъжица бе празна, снощи пелетите бяха на минимум и тази сутрин зареждах пелети, та помислих, че шнекът е остнал празен от снощи и не качва от скоро напълнения бункер. Като изчистих грешката и включих пак, големият шнек взе да буксува и се мъчи, тогава видях че гофрата е пълна до средата на извивката си и не падат пелети към горелката...
Да, гъвката връзка има лека S извивка, но си е нормална (не на фрапантен градус) , и така си е била и в последните години... не ми стана ясно как се бяха напълнили и задържали пелетите в горната и част и заддръстили изхода до леката извивка. Съжалявам, че не направих снимка... Добре, че не беше изгоряло ел. моторчето на големия шнек, не знам колко време е буксувало, преди горелката да даде грешка, че няма запалване и да го спре...
Още едно нещо за проверка на инсталацията, имах преди камера срещу горелката/гофрата и ще я върна за да проверявам гофрата/гъвката връзка, когато ме няма и установя, че има грешка. Ще поскъся може би и малко гофрата зад да обера до максимум извивката в нея.
filmatoplo - майстор
Понякога пелети се задръстват в редукцията на ПВЦ утката под мотора на големия шнек. :wink:
g.gushterov83 - специалист
нед яну 12, 2020 7:13 pmstakoz написа:
На някой случвало ли му се е, да се запуши с пелети гъвката връзка между големия шнек и горелката?
...
При мен стана така миналата година със слънчогледови пелети 8 милиметра с много прахоляк. Отдадох го на това, че прахоляка не пада а се задържа по релефа на тръбата и тя увисва. Скъсих малко гофрираната тръба (не я отрязах а я набрах над скобата на големия шнек) и от тогава не съм имал проблем.
spec - специалист
пет яну 10, 2020 9:25 pmRumen89 написа:
............. Ако го сметна с таблицата излиза .............
Някой може ли да я даде тая таблица ?
пон яну 13, 2020 11:20 amspec написа:
Някой може ли да я даде тая таблица ?
Тегли от кутията!

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: