Ел. инструментите. Консумативи.
Здравейте, адмирации за прекрасния форум.
Искам да си взема отрезна машина за метал( дърво ) -> единствено и само за хоби.
Изисквания:
- размер стомана( дърво ) -> max 80/80/3 -> мисля, че по-нагоре би било само бонус..
- подръжка и консумативи - приемлива цена

До момента съм се спрял само на 2-ва варианта ( въпросният сайт е само за ориентир )
1 - GÜDE MBS 125 V -> https://www.onlinemashini.bg/lentova-ma ... in1-/28254
- Тази ножовка за момента ми е фаворит, но:
- режещата лента става ли и за дървен материал?

2 - EVOLUTION R255SMS -> https://www.onlinemashini.bg/kombiniran ... -mm-/47444
- изгледах доста видеа на този модел -> справя се отлично с черни метали
- този диск бързо ли се захабява от рязане на метал?

Приоритет е рязането на стомана тук, дървения материал не толкова.
Благодаря.
wanderer - специалист
може би нещо от видът EVOLUTION ще е най добре като компромиса който търсиш. споделям моя опит и косвени впечатления. ползвах отрезна за метал с карбофлексов диск. не ми допада огромното количество искри, и то на место, където се работи приоритетно дърво. а и криви среза. еволюшъните също преискряват кога режат стомана, и ако преди това си рязал дърво, нали си представяш какво става ако не си изчистил перфектно? за целта аз си ползвам за дървото - пендула за дърво, а за метал категорично ще си купя лентоотрезна. и то сувсем скоро, вече съм я наплюл :-D. лентата ще ти отреже дърво, и пластики примерно, но с качество на среза - банциг, тоест грубовато. по никакъв начин неможеш да го равниш с нивота на пендула. така, че пълно щастие няма. гледаш си приоритетите, и преценяваш с кое и колко компромис можеш да си позволиш. успех в избора!
нед яну 12, 2020 2:23 pmwanderer написа:
може би нещо от видът EVOLUTION ще е най добре като компромиса който търсиш. споделям моя опит и косвени впечатления. ползвах отрезна за метал с карбофлексов диск. не ми допада огромното количество искри, и то на место, където се работи приоритетно дърво. а и криви среза. еволюшъните също преискряват кога режат стомана, и ако преди това си рязал дърво, нали си представяш какво става ако не си изчистил перфектно? за целта аз си ползвам за дървото - пендула за дърво, а за метал категорично ще си купя лентоотрезна. и то сувсем скоро, вече съм я наплюл :-D. лентата ще ти отреже дърво, и пластики примерно, но с качество на среза - банциг, тоест грубовато. по никакъв начин неможеш да го равниш с нивота на пендула. така, че пълно щастие няма. гледаш си приоритетите, и преценяваш с кое и колко компромис можеш да си позволиш. успех в избора!
Онеее тези с карбофлексов диск трябва да ги спрат от производство :-D
cat - специалист
Лентоотрезната е за предпочитане , по евтин комсуматив и по голямаа производителност . https://www.onlinemashini.bg/lentova-ma ... 45--/31851 Тази ми се вижда по добра въпреки по слабия мотор .
нед яну 12, 2020 3:25 pmcat написа:
Лентоотрезната е за предпочитане , по евтин комсуматив и по голямаа производителност . https://www.onlinemashini.bg/lentova-ma ... 45--/31851 Тази ми се вижда по добра въпреки по слабия мотор .
Да гледал си я, но ме спират само размерите.
cat - специалист
Размера и капацитета са точно за малка работилничка , настолна или стационарна все трябва да правиш стойка за профилите и едни 4 м \ 30 см са постоянно заети .
нед яну 12, 2020 3:47 pmcat написа:
Размера и капацитета са точно за малка работилничка , настолна или стационарна все трябва да правиш стойка за профилите и едни 4 м \ 30 см са постоянно заети .
Да прав си, но имам една маса точно за нея( а и доло подът не е равен)
cat - специалист
Спокойно сам ще стигнеш до необходимоста от стойка не точно за машината ами за нея и за профила или винкела който режеш . Ако се ползва от време на време , то тогава няма нужда от нея става на масата и пръта подпрян на магарета но ти сам написа че пода не е равен обаче такава машина като се вземе тя става основна отрезна и тогава си е необходима стойка ще се убедиш сам .
шоп - майстор
нед яну 12, 2020 3:08 pml87r78 написа:


Онеее тези с карбофлексов диск трябва да ги спрат от производство :-D
Определено имате голям опит с тези машини и ще споделите тук, защо трябва да спрат от производство :idea:
нед яну 12, 2020 4:08 pmcat написа:
Спокойно сам ще стигнеш до необходимоста от стойка не точно за машината ами за нея и за профила или винкела който режеш . Ако се ползва от време на време , то тогава няма нужда от нея става на масата и пръта подпрян на магарета но ти сам написа че пода не е равен обаче такава машина като се вземе тя става основна отрезна и тогава си е необходима стойка ще се убедиш сам .
Ще я направя точно както е в този клип -> на 9:05 започва =

Тема "Избор на отрезна машина за метал( дърво )" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: