• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 1:57 pmplamen6703 написа:
Сериозното ти заглеждане е несериозно за такова ползване :wink:
Ами трябва ми да може да реже паркетини примерно, които са по 2 см дебели на филии по 4-5мм, и съответно след това филиите да ги прави на летви с разилична дебелина - 0.5 - 1.00 мм
Няма такива летви, това с тия мимилетри е по-скоро фурнир :-D ! :partyman:
Защо да е несериозно?
Аз имам малък циркуляр на проксън, с който ги бича такива летви, но изгоря, тъй като всичко над 5мм дебелина го тормозеше.
В момента съм пригодил една бормашина с проксънски диск на шпилка и с нея бича тънките летви.
Затова търся машиа, която основно да е ориентирана към по-фини срезове, но да може и да се справя с нещо по-дебело ако се наложи.
plamen6703 - майстор
Половин милиметър летва за какво я ползваш ?
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 2:05 pmplamen6703 написа:
Половин милиметър летва за какво я ползваш ?
Макети на кораби.
plamen6703 - майстор
Аз преди нова година си купих фурнир 0.5 мм и е навит на руло, имам циркуляр, но 0.5 мм на циркуляр ми се струва несериозно /поне на моя/ и трудно изпълнимо.
ky-kyy - майстор
Не съм специалист, но си мисля, че ти трябва банциг :?
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 2:14 pmplamen6703 написа:
Аз преди нова година си купих фурнир 0.5 мм и е навит на руло, имам циркуляр, но 0.5 мм на циркуляр ми се струва несериозно /поне на моя/ и трудно изпълнимо.
Колега, моля Ви, ако можете да дадете някакъв съвет - давайте.
Фурнир в българия се намира предимно бук, който не става за нищо.
Аз ползвам по-екзотична дървесина, от която фурнир в България поне аз не мога да намеря.
Кокретно за моите неща често позлвам круша - купувам си паркетини, имам и исзъхнала круша в мазето на дъски, и ми трябва машина, с която да ги разбича на филии по 5-6 мм, а след това на тънки летвички с дебелина 0.5 - 1.0 мм.
Правя го и в момента - грубо ги разбичвам с банцига от лидл, а фините летви ги режа с бормашината.
Има обаче доста фира.
Затова търся циркуляр, сравнително мощен, който като с окомплектова с различни дискове да може да върши гореописаната работа.
Също така е желателно да е по тих от към шум.
Има ли циркуляри с безчеткови мотори примерно - за тях знам, че са по-тихи?
plamen6703 - майстор
Прощавай, ако съм те засегнал с нещо, само да ти споделя, че си купих бамбуков фурнир, не знам дали влиза в категорията екзотична дървесина.
Желая ти успех в търсенето и ако намериш нещо, ако е удобно сподели какво е то, че ме заинтригува с тия дъски 0.5 мм! :partyman:
moarein - специалист
вт яну 14, 2020 2:25 pmplamen6703 написа:
Прощавай, ако съм те засегнал с нещо, само да ти споделя, че си купих бамбуков фурнир, не знам дали влиза в категорията екзотична дървесина.
Желая ти успех в търсенето и ако намериш нещо, ако е удобно сподели какво е то, че ме заинтригува с тия дъски 0.5 мм! :partyman:
Благодаря.
Бамбука не става.
Говорим за круша, череша, абанос и махагон.
Buliviv - специалист
вт яну 14, 2020 2:25 pmplamen6703 написа:
Прощавай, ако съм те засегнал с нещо, само да ти споделя, че си купих бамбуков фурнир, не знам дали влиза в категорията екзотична дървесина.
Желая ти успех в търсенето и ако намериш нещо, ако е удобно сподели какво е то, че ме заинтригува с тия дъски 0.5 мм! :partyman:
Напълно съм съгласен.
Аз си дадох мнението за хоби машина, ползвана за домашни цели и малки проекти.
В случая ако на автора му трябва предимно за тези летви / 0.5 мм , 1мм / с изброените от мен машини няма как да стане. Поне на мен ми се струва мноооого трудно.
gogo7777 - майстор
Да разбирам ли, че искаш да направиш летвички (клечки) с приблизителен размер 5х0,5мм.
Тогава бирата е друга.... :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: