Най - вълнуващия въпрос зимно време.
zaprian_demirev - напреднал
пон яну 13, 2020 3:19 pmbmahob написа:
пак ви казвам има причина да не пали. Аз и двама мои познати ползваме Комо 21. Единият 5ти сезон , другите двама 4ти сезон. При мене излиза когато понатрупа пепел и не може да обдухва хубаво кошницата. Но при мене гори до 7-8-9 чувала без чистене и проблем, но това зависи от настройки и пелети.
Чистя кошницата всеки ден ,а пепелника на три чувала ми се пълни.За теб знам че имаш тръба за свеж въздух ,а твойте познати изкарали ли са за въздух гофре , да не би това да ми е проблема. :sad:
bmahob - майстор
вт яну 14, 2020 10:46 amzaprian_demirev написа:
пон яну 13, 2020 3:19 pmbmahob написа:
пак ви казвам има причина да не пали. Аз и двама мои познати ползваме Комо 21. Единият 5ти сезон , другите двама 4ти сезон. При мене излиза когато понатрупа пепел и не може да обдухва хубаво кошницата. Но при мене гори до 7-8-9 чувала без чистене и проблем, но това зависи от настройки и пелети.
Чистя кошницата всеки ден ,а пепелника на три чувала ми се пълни.За теб знам че имаш тръба за свеж въздух ,а твойте познати изкарали ли са за въздух гофре , да не би това да ми е проблема. :sad:
Кое се пълни пепелника отдолу или кошницата в която горят пелетите?
zaprian_demirev - напреднал
вт яну 14, 2020 2:41 pmbmahob написа:
вт яну 14, 2020 10:46 amzaprian_demirev написа:
пон яну 13, 2020 3:19 pmbmahob написа:
пак ви казвам има причина да не пали. Аз и двама мои познати ползваме Комо 21. Единият 5ти сезон , другите двама 4ти сезон. При мене излиза когато понатрупа пепел и не може да обдухва хубаво кошницата. Но при мене гори до 7-8-9 чувала без чистене и проблем, но това зависи от настройки и пелети.
Чистя кошницата всеки ден ,а пепелника на три чувала ми се пълни.За теб знам че имаш тръба за свеж въздух ,а твойте познати изкарали ли са за въздух гофре , да не би това да ми е проблема. :sad:
Кое се пълни пепелника отдолу или кошницата в която горят пелетите?
Kошницата е сравнително чиста но все пак я чистя всеки ден да видя дали не е от нея,големия пепелник под нея се пълни на три чувала.Чистенето ми беше през 45 направих през 20 и няма особена разлика даже никва.aufer light i cocle pover na 0.8.засега няма проблем три дена но е рано .
Здравейте, колеги. Имам камина Commo 21KW и трети сезон отоплявам успешно с нея етаж от къща, сутерен (общо около 115 кв/м) + бойлер 100л.(оторизирана фирма ми изчисли всичко, сложиха и скъпи термо глави на радиаторите) Имам изолация на къщата вътре-вънка. Харчи ми горе-долу по един чувал и малко на денонощие, като гори почасово. С бебе и малко дете сме и поддържане температура от 23-24 градуса, навсякъде. Температурата на водата е 60 градуса . Има си и отвод за свеж въздух. Почиствам всеки ден кошницата дето гори и под нея. Почиствам седмично пепелника, горивната камера и най-долната камера. На седмица и нещо почиствам димоотводите горе, с телената четка. А стъклото след всяко горене като изстине почиствам с кухненска хартия (лесно падат саждите) След втория сезон, лятото, дори махнах отводните кюнци (те са около 3 м) до кумина, за да ги почистя. Куминът е 7-8 м. висок и има добра тяга.
ПРОБЛЕМА, е че тази година започна след всяко горене да ми прави много шлака! Както и да ми дава грешка “ Max Smoke” от време на време!
Моля ви дайте съвети какво да правя. Ето и настройките:
П-8-1-01 LOAD PELLET: 00
П-8-2-01 EXHAUST CHIMNEY: 00
П-8-6-03 CADENCE CLEANING:15'
П-8-6-06 COCLEA POWER1: 1.3"
П-8-6-07 COCLEA POWER2: 2.0"
П-8-6-08 COCLEA POWER3: 3.0"
П-8-6-09 COCLEA POWER4: 4.0"
П-8-6-10 COCLEA POWER5: 5.0"
П-8-6-18 EXHAUST ENGINE1: 1650
П-8-6-19 EXHAUST ENGINE2: 1850
П-8-6-20 EXHAUST ENGINE3: 2100
П-8-6-21 EXHAUST ENGINE4:2350
П-8-6-22 EXHAUST ENGINE5: 2520

Пускам и снимки.
Благодаря.
Изображение
Изображение

Изображение
bmahob - майстор
Max Smoke е когато Т в комина мине 180гр, сменил си пелетите може би, това не шлака а пепел. Подаването ти е заводското....вентилатора малко намален. Лично аз сим направил малко модификация на кошницата(потата) горния ред дупки съм затапил и така обдухва по лесно отдолу в резултат 10дена (днес засечено) не съм я отварял това са 11-12чувала и кошницата бе чиста, +турболатори имам отстрани в пружините и плоча за регулиранена тягата на комина...
RRT - напреднал
Колега тоя пламък от снимката на коя степен е?
чет сеп 21, 2017 9:00 pmdiqn88 написа:
Здравейте, отново единия проблем го реших след като си намалих вентилатора, а сега искам да попитам за бойлера, как е най добре са се направи когато спре камината и той да се затваря за да не изтива докато въртинпмпата. Приемам предложения
здрасти , може ли да ми кажеш ,как намали вентилатора ? :-D
съб яну 18, 2020 4:32 pmRRT написа:
Колега тоя пламък от снимката на коя степен е?
Това беше на 3-та.
RRT - напреднал
А на 1ва има ли въобще пламък?

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: