• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
Често ли ти спират тока? :?
sokolov.91 - майстор
вт яну 14, 2020 3:26 pmky-kyy написа:
Често ли ти спират тока? :?
Не. Ама случи ли се е за по няколко часа.
ky-kyy - майстор
вт яну 14, 2020 3:34 pmsokolov.91 написа:

Не. Ама случи ли се е за по няколко часа.
Аха...явно аварии имате често, щото аз не помня откога не са ми спирали тока, като изключим пролетната и есенна профилактика, за по половин ден...
sokolov.91 - майстор
вт яну 14, 2020 3:38 pmky-kyy написа:
вт яну 14, 2020 3:34 pmsokolov.91 написа:

Не. Ама случи ли се е за по няколко часа.
Аха...явно аварии имате често, щото аз не помня откога не са ми спирали тока, като изключим пролетната и есенна профилактика, за по половин ден...
Не са чак толкова чести авариите, но обикновено спре ли тока за над 1 час няма половин ден. Миналата зима Декември спря в 10ч. преди обяд и дойде към 20:30ч. вечерта. А в сайта на ЧЕЗ бяха обявили час за възстановяване на електричеството 22:00ч. Къщата доста изстина. Даже пратих жената и детето при майка ѝ. После имаше случай на един Великден пак нямаше половин ден ток. Отделно по Коледа и Нова година си имам едно на ум, защото преди си беше традиция да няма ток на тия дати. Та така... Сега съм независим за поне 16 часа. Може и малко отгоре.
ky-kyy - майстор
вт яну 14, 2020 3:49 pmsokolov.91 написа:

Не са чак толкова чести авариите, но обикновено спре ли тока за над 1 час няма половин ден. Миналата зима Декември спря в 10ч. преди обяд и дойде към 20:30ч. вечерта. А в сайта на ЧЕЗ бяха обявили час за възстановяване на електричеството 22:00ч. Къщата доста изстина. Даже пратих жената и детето при майка ѝ. После имаше случай на един Великден пак нямаше половин ден ток. Отделно по Коледа и Нова година си имам едно на ум, защото преди си беше традиция да няма ток на тия дати. Та така... Сега съм независим за поне 16 часа. Може и малко отгоре.
Бе, да ти кажа честно....по-добре жената при майка и, отколкото майка и при нас :lol:
sokolov.91 - майстор
вт яну 14, 2020 3:54 pmky-kyy написа:
вт яну 14, 2020 3:49 pmsokolov.91 написа:

Не са чак толкова чести авариите, но обикновено спре ли тока за над 1 час няма половин ден. Миналата зима Декември спря в 10ч. преди обяд и дойде към 20:30ч. вечерта. А в сайта на ЧЕЗ бяха обявили час за възстановяване на електричеството 22:00ч. Къщата доста изстина. Даже пратих жената и детето при майка ѝ. После имаше случай на един Великден пак нямаше половин ден ток. Отделно по Коледа и Нова година си имам едно на ум, защото преди си беше традиция да няма ток на тия дати. Та така... Сега съм независим за поне 16 часа. Може и малко отгоре.
Бе, да ти кажа честно....по-добре жената при майка и, отколкото майка и при нас :lol:
Хаха. Всяка жаба да си знае гьола.
sokolov.91 - майстор
И междудругото забравих да се похваля как успях да направя така, че да не бие ток от клемите на акумулатора. Добавих по един диод 1N4148 паралелно на всички резистори в гейтовете на мосфетите, с анода към гейта. Видях в оригиналната дата на китайския модул примерна схема, че има такива диоди и реших да опитам. Получи се.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18

Тема "Направи си сам ЮПС" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: