Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
lyubohar - майстор
Ами вместо да спорим кажи нещо за захващането в стените.
Тухли,бетон,дюбели,анкери.Каквото смяташ,че е най добре.
Защото каквото и да е окачването и защитите пак повтарям,че най важна е връзката със стената.

П.п.
Това окачване на филмчето предполага поне 1см.фуга м/у стената и шкафа.
За кухня,че и за други стаи гарантира безконтролно развъждане на гадини.
miliad - майстор
Какво да кажа за закрепването.
В бетон- дюбел за бетон, в решетъ4на тухла-съответния дюбел, в итонг-дюбел за итонг, гипскартон- и там си има крепежи.
Това какви животни се въдят в апартамента или сградата си зависи от "гадините" живеещи там. Фуги,ниши,тъмни ъгъл4ета-нямат отношение, неизбежни са.

Да не превръщаме темата в миш-маш и да си мерим 4ерпаците.
Казах ве4е: Живи и здрави.
Кой разбрал, разбрал.
valentino76bs - майстор
Днес ходих по магазините за обков и такива идеи ми се въртят.Да го подпра отдолу само ,че с по голямо рамо и вече нещата ще си дойдат на място.
DMN - майстор
miliad написа:
Какво да кажа за закрепването.
В бетон- дюбел за бетон, в решетъ4на тухла-съответния дюбел, в итонг-дюбел за итонг, гипскартон- и там си има крепежи.
Като стана дума за захващането към стената:
Това лято и аз подменях всички шкафове в кухнята. Старите шкафове бяха захванати с винтове, които бяха завити в дървено трупче, което трупче беше "зазидано" в стената с гипс. Така са изкарали повече от 40г.
Като взех да слагам новите шкафове, те към тях си имаха специални планки и дюбели. Да ама като почнах да дупча дупките за дюбелите в стената(от тухли единички), те половината дупки се паднаха във фугите(ама някъде фуги 2-3 см.) между тухлите, демек дюбелът се пада на кухо или в хоросан и нищо не държи. Та пак тук-там, дето не хванаха дюбелите употребих отново дървените трупчета по старата изпитана система. Щом вече 6 месеца всичко е наред и не е паднало, значи.... :) .
Затова много добре разбирам за какво говори lyubohar и е прав.
За решетъчните тухли какви дюбели се слагат, наистина не съм запознат, а ще е полезно :) .
:partyman:
zz_stefanov - майстор
пет яну 24, 2020 10:18 pmDMN написа:
miliad написа:
Какво да кажа за закрепването.
В бетон- дюбел за бетон, в решетъ4на тухла-съответния дюбел, в итонг-дюбел за итонг, гипскартон- и там си има крепежи.
Като стана дума за захващането към стената:
Това лято и аз подменях всички шкафове в кухнята. Старите шкафове бяха захванати с винтове, които бяха завити в дървено трупче, което трупче беше зазидано в стената с гипс. Така са изкарали повече от 40г.
Като взех да слагам новите шкафове, те към тях си имаха специални планки и дюбели. Да ама като почнах да дупча дупките за дюбелите в стената(от тухли единички), те половината дупки се паднаха във фугите(ама някъде фуги 2-3 см.) между тухлите, демек дюбелът се пада на кухо или в хоросан и нищо не държи. Та пак тук-там, дето не хванаха дюбелите употребих отново дървените трупчета по старата изпитана система. Щом вече 6 месеца всичко е наред и не е паднало, значи.... :) .
Затова много добре разбирам за какво говори lyubohar и е прав.
За решетъчните тухли какви дюбели се слагат, наистина не съм запознат, а ще е полезно :) .
:partyman:
Присъствах в къща на роднини в които цяла стена шкафчета висящи на трупчета падна, за късмет в момента в кухнята нямаше никой. Предполагам бяха поне 35 годишни. Въпреки това и ние в единия апартамент все още имаме такива.
На работа ми е падало шкафче, което монтажника си беше позволил да го монтира с два къси дюбела които бяха в мазилката и само с по два санта в тухлите. Беше помляло една микровълнова и една жена го беше задържала отгоре, слава богу без да я нарани.
Има от какво да се пазим.
valentino76bs - майстор
пет яну 24, 2020 10:18 pmDMN написа:
miliad написа:
Какво да кажа за закрепването.
В бетон- дюбел за бетон, в решетъ4на тухла-съответния дюбел, в итонг-дюбел за итонг, гипскартон- и там си има крепежи.
Като стана дума за захващането към стената:
Това лято и аз подменях всички шкафове в кухнята. Старите шкафове бяха захванати с винтове, които бяха завити в дървено трупче, което трупче беше зазидано в стената с гипс. Така са изкарали повече от 40г.
Като взех да слагам новите шкафове, те към тях си имаха специални планки и дюбели. Да ама като почнах да дупча дупките за дюбелите в стената(от тухли единички), те половината дупки се паднаха във фугите(ама някъде фуги 2-3 см.) между тухлите, демек дюбелът се пада на кухо или в хоросан и нищо не държи. Та пак тук-там, дето не хванаха дюбелите употребих отново дървените трупчета по старата изпитана система. Щом вече 6 месеца всичко е наред и не е паднало, значи.... :) .
Затова много добре разбирам за какво говори lyubohar и е прав.
За решетъчните тухли какви дюбели се слагат, наистина не съм запознат, а ще е полезно :) .
:partyman:
Аз не съм много съгласен. Едно е да дърпа шкафа надолу друго е да дърпа напред силата .
Ако при монтаж на такъв шкаф с тези окачвачи където държат страницата само ако седна отгоре на външния ръб гаранция ,че планките ще се изкъртят от пдч то .Хванати с по две види 15х3,5 никакъв шанс да се задържи.Иначе стената ми е бетон от там няма мърдане.
А между другото има ли окачвачи които да държат едновременно и страницата и тавана на шкафа?Видях нещо подобно но са планки и са много грозни без декоративни капаци явно се ползват за друго.
А за тухлите има си специални фишери за тухли. По нагоре има и клип на химичен анкер някои казаха с пяна ставало ....а едно време си беше с трупчета :)
А забравих днес в магазина един мебелист ми каза ,че има специални окачвачи за много тежки шкафове но фирмите тука нямали ....били масивни 10х10 някъде и с 4 дупки за види.
DMN - майстор
valentino76bs написа:
Аз не съм много съгласен. Едно е да дърпа шкафа надолу друго е да дърпа напред силата .
Да, да, така е :) .
Просто написах как го направих при мен, защото така се наложи.
Да не вземе сега някой да си помисли, че дървените трупчета са някаква висша технология и са по-добри от съвременните други начини за захващане.
Така са ги правили навремето, когато е нямало дюбели. Аз също винаги съм бил доста скептичен към подобен род захващане, но в последно време започвам да се убеждавам, че много от старите неща, които са правени някога, хич не са за подценяване, та даже много често превъзхождат в пъти новите. По принцип говоря, а не специално за случая :) .
:partyman:
joroantonov - специалист
Мале що писане, що мерене на... Бахти шкафовете! Вземи им сложи на дълбоките това - https://balkanyug.bg/bg/Table-braces/Ta ... M-1100-Eco и си решаваш проблема дупки за винтове имаш в три посоки, щом е бетон към стената по два дюбела на планка и пълниш с винтове дупките към тавана и страницата. За катерене отгоре не гарантирам, но ще държи на доста кила със сигурност!

Тема "Окачване на мебели на стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: