• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
Забрайхте КОПа, за ниските сметки, бре.
И пак са отплеснахме, кой ква му е болежката.
Да си купим по една ТП, че да има сметка, да се похвалим. Темите за прашляците са оттатък.
Калине, конвекторите няма да ти спестят енергия.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет яну 24, 2020 5:32 pm, променено общо 1 път.
morfei1 - специалист
пет яну 24, 2020 5:21 pmkalin72 написа:
Но да, прав си, инвестицията трябва да се прави с мисъл за бъдещето, при мен освен да сложа конвектори вместо радиатори, и да направя външната изолация, друго не може да се направи.
Зависи. Аз не бих сложил конвектори.... защо, защото ако искам да ми духа, ще си сложа климатици, поне да си гледам рахатя. Аз нямам проблеми с духането, ма жена ми има :lol: , това е и причината да карам на пелети. След 4-5 сезона на радиатори и мен взе да ме дразни шума от климатика. Изолацията не е малко, готино е сметката пада, инвестиция която се възвръща в рамките на 10 години. Междудругото и моята сметка за ток е 50лв. целогодишно за тричлено семейство (малко дете), байлера е на ток.
Последна промяна от morfei1 на пет яну 24, 2020 5:33 pm, променено общо 1 път.
turbocharged - специалист
пет яну 24, 2020 3:49 pmvenstano написа:
........Ето така термопомпата ми връща ток.
Явно сте доста икономични или не живеете в къщата (храните се по ресторанти, не миете чинии и се перете в общественна пералня) щом тока ви е 100 лв. с отоплението. Съгласен съм че термопомпата е икономична, ама чак пък толкова. При нас е 100 лв. без отоплението и топлата вода. Отделно за отопление около 300 лв. в студените месеци и 80 лв. в топлите за охлаждане. Изолацията ми е 5 см, 10 см вата на тавана, дограмата нова дървена висок клас.
Доста хора казват държа в нас температура х градуса. Това е температурата в нас за 1 година назад. Както се вижда константна.

Прикачен файл

51FE4944-363B-4270-A942-05F462E6A9A4.jpeg
venstano - специалист
пет яну 24, 2020 4:24 pmkalin72 написа:
Хубаво, но е прекалено хубаво, за да е вярно. Или наистина ТП ти работи съвсем малко, защото имаш много добра изолация, или и аз незнам какво.
Да, така е , работи по малко , и то основно вечер когато е необходимо. През деня много рядко я пускам, само когато няма слънце и основно за БГВ ако е свършила.
pechkata - специалист
Да комбинация от слънчеви панели и термо помпа си окей - ама да бичи цял ден термо помпата не ми я хвали...
Шефа има такава и харчи 300 лв. на месец за отопление и къпане е да турил каменна вата 15 см. навсякъде...
Та мисълта ми е 300 лв. за 6 месеца е 1800 лв. ама е дал 20 000 лв. за ТП и башка за изолация...
съб яну 25, 2020 9:10 ampechkata написа:
Да комбинация от слънчеви панели и термо помпа си окей - ама да бичи цял ден термо помпата не ми я хвали...
Шефа има такава и харчи 300 лв. на месец за отопление и къпане е да турил каменна вата 15 см. навсякъде...
Та мисълта ми е 300 лв. за 6 месеца е 1800 лв. ама е дал 20 000 лв. за ТП и башка за изолация...
Сметката ти не е вярна. Погледни разбивката на разходите по месеци на venstano и ще разбереш, че по подобен начин вървят сметките и на шефа ти!
Останалото си е баш башка. То си се връща де.
radius - майстор
Ми моята цял ден бичи, ама енергото нещо не ми пращат последните фактури. Сигурно щото съм с малки сметки и да не се хабят :lol: :lol:
съб яну 25, 2020 2:15 pmradius написа:
Ми моята цял ден бичи, ама енергото нещо не ми пращат последните фактури. Сигурно щото съм с малки сметки и да не се хабят :lol: :lol:
Ко са хилиш бе? Пишем лаици и ни глеаш сеира, А?!!
Качи фактурки от предния сезон, да оплакнем!
radius - майстор
Ааа там ме обвиниха, че лъжа (не че са кой знае какво постижение, но народа не вярва). Предния сезон не са показателни, само януари и февруари са за цял месец.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Дискусия за ТП Въздух-Вода - отцепена тема" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: