Всичко за дърводелството
valentino76bs - майстор
Точно тези планки гледах и ако имаха декоративни капаци щяха да са супер!
miliad - майстор
Чудя се, Валентино, ти изгледа ли целия клип който постнах? И какво разбра от него?
valentino76bs - майстор
съб яну 25, 2020 9:44 ammiliad написа:
Чудя се, Валентино, ти изгледа ли целия клип който постнах? И какво разбра от него?
Да изгледах го целия! Щом така питаш обясни какво имаш предвид?
Общо взето .....начин на крепеж, контактна площ на захващане, посока на опън ,конструкция
А по конкретно ти ще кажеш....какво трябва да разбера!
Фитилчо - майстор
Абе, що се занимавате с глупости.... не видях дали е казано, не прочетох всичко
В тухли единички от старите, независимо, дали е в тухлата или във фугата се работи само по този начин (Имам над 100 крепежа сложени така и аз съм с единички от старите)
Дупчи се с 10 мм буркия, може и БЕЗ УДАР, тя така и така дупката ще стане МИНИМУМ 11 мм, издухва се ХУБАВО с уста, помпа, прахосмукачка, сламка... няма значение.
Ползва се Химически анкер, бетон , пълни се до излизане от дупката ЦЯЛАТА, навива се безпроблемно шпилка 8 мм... след 30 мин си готов за монтаж, няма да падне никога!
Във тухли четворки се работи по същият начин, задължително БЕЗ УДАР, като се ползва чорапче в дупката, нещо като ръкав, надупчен, като се сложи химическият анкер в него, излиза през дупките настрани, и държи в преградите на тухлата, затова ВНИМАВАТЕ да не счупите прекрадите,докато дупчите, затова и без удар!
Важно е, флакона с химически анкер, да е пресен, иначе се втвърдява и трудо се бачка с него.КОлкото по-топло е в стаята, толкова по-бързо стяга. Навън си е тагаво на студено, трябват си му няколко часа за сигурност.
valentino76bs - майстор
Е домързя те да четеш и повтаряш едни и същи неща що?И старите тухли са приказка ......
miliad - майстор
съб яну 25, 2020 10:33 amvalentino76bs написа:
съб яну 25, 2020 9:44 ammiliad написа:
Чудя се, Валентино, ти изгледа ли целия клип който постнах? И какво разбра от него?
Да изгледах го целия! Щом така питаш обясни какво имаш предвид?
Общо взето .....начин на крепеж, контактна площ на захващане, посока на опън ,конструкция
А по конкретно ти ще кажеш....какво трябва да разбера!
Примерно, че 4 винта с дебелина 4мм, натоварени на срязване издържаха 250кг преди да се изкърти страницата.И забележи винтовете не се скъсаха, не се изтръгнаха. Разби се плоскоста.
За последния захват нищо няма да кажа-над 600кг натоварване.
Фитилчо - майстор
съб яну 25, 2020 11:43 amvalentino76bs написа:
Е домързя те да четеш и повтаряш едни и същи неща що?И старите тухли са приказка ......
Извинявай , че не си загубих времето да прочета цялата тема по ТВОЯТ проблем .... окачвай си ги, както решиш Валентино Роси
Приказка са, ама Без край !
Ако позволиш, май зная по добре от теб =D>

Много обичам като питат някакви неща в някакъв форум, и после почнат да ми дават акъл като им дам адекватен отговор!
Просто ми е любимо ////
Сега разбираш ли , защо повечето читави юзери не пишат вече
Мислех ти дам една идея с амби лайт на шкафовете и най здравото окачване, ма виждам, че ти си ги знаеш нещата... и ще се въздържа
Убаф ден
valentino76bs - майстор
Айдее запали фитила :) спокойно де ....слушам те!
Амби бамби лайт имат вътре на стъклата фабрично и от долу може виждал съм.
Та слушам за най здравото окачване обаче разгледай снимките ......първо :)
Фитилчо - майстор
Слаб си!
Успех !
Тръгна с грешния крак .... ти си ги разбираш, окачвай си ги...
Освен че нямаш скил технически, си зле и на софт скилс.... имам лоши новини за теб =D>
valentino76bs - майстор
Не само ,че ще ги закача ами така ще ги направя че даже през ум няма да ти е минавало, че може да стане така.

Тема "Окачване на мебели на стена." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: