Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Burnitor написа:
ср яну 08, 2020 5:31 pmburner написа:
Трябва да имаш инсталаторската инструкция. В "Меню термостат" - ТР 04. Параметър Th19. Може да е от 30 до 85 градуса. Заводски е на 55. При мен е на 40 градуса. Там са и другите настройки на помпата.
Успех!
Много благодаря! Успехи!!
пет ное 27, 2015 4:48 pmgrants написа:
Колеги здравейте . Първо качвам линк към сервизната книжка на новите камини , да няма само постоянно запитвания из темата
:down2:
BURNit PM Comfort plus 13/25 Service Manual

Влизането в инсталаторското меню става като задържите бутоните P2 и P4 , а след това избирате TPAr. Паролата при мен е 0000 , гледам и други колеги са влезнали успешно със същата парола :) Общо взето всичко си пише в Manual-a за каминката.

Сега аз имам питане това са ми настройките(оградените с кръгче) за включване на менютата TP08
Изображение
Първо благодаря за информацията.

Няколко пъти срещнах мнения в другата тема , че новата камина нямала стаен термостат , но след изчитането на настройките няколко пъти все си оставам с мисълтта , че новите Бърнити си имат стаен термостат.
Та идеята ми е да разкарам стаиния термостат от менюто и да направя камината да модулира само по температурата на водата.
Ако го изключа от опцията А19 с "0" дали показанията му още ще се взимат някъде из менютата :?:
От потребителското меню като влезна в Термостати - TErN зададената му температура е 40 градуса , което ще рече че винаги ще модулира по вода.
Притеснява ме , че каминакта ми е в ъгъла и като работи повечко и става доста топло около нея и показанията на стаиния й термостат ще бъдат грешни.

Другото ми питане е за AUX , какво представлява той ?

Поздрави !
Първо ви благодаря за информацията. Можете ли да писочите начин как да настроя камината да се самозапалва два пъти в един и същи ден. Незнайно как аз успях да я настроя да се пали и сутрин и вечер, но това става само в един ден от седмицата. Поздрави
burner - специалист
Камината Бърнит няма вграден стаен термостат. Грантс го е писал отдавна, после се поправи. Относно паленето по график - описано е в потребителската инструкция. Обърнете внимание, че трябва да се задава не само времето за запалване, а и кога да угасне камината. Успех!
ср яну 08, 2020 5:31 pmburner написа:
Трябва да имаш инсталаторската инструкция. В "Меню термостат" - ТР 04. Параметър Th19. Може да е от 30 до 85 градуса. Заводски е на 55. При мен е на 40 градуса. Там са и другите настройки на помпата.
Успех!
Колега системата на един кръг ли или по-точно имаш ли монтиран трипътен вентил?
burner - специалист
Нямам трипътен вентил, в момента съм на 46 градуса температура на водата, навън е плюс 3 градуса и в стаята е 23,5 градуса. До довечера ще стане над 25 и трябва да я угася. Нямам конденз, катрани и т.н. Нощем работят климатици. Включват се на 21 градуса около 3-5 часа след като изключа камината. След около 6-8 часа работа на камината, 65 кв м се темперират добре и разходът пада на 700-800 грама на час при температури около нулата, че и под тях.. Имам вътрешна изолация 5 см вата и картон, втори последен етаж на къща, под мен топлят, но не постоянно.
пон яну 20, 2020 2:16 pmburner написа:
Нямам трипътен вентил, в момента съм на 46 градуса температура на водата, навън е плюс 3 градуса и в стаята е 23,5 градуса. До довечера ще стане над 25 и трябва да я угася. Нямам конденз, катрани и т.н. Нощем работят климатици. Включват се на 21 градуса около 3-5 часа след като изключа камината. След около 6-8 часа работа на камината, 65 кв м се темперират добре и разходът пада на 700-800 грама на час при температури около нулата, че и под тях.. Имам вътрешна изолация 5 см вата и картон, втори последен етаж на къща, под мен топлят, но не постоянно.
Защото на един приятел са идвали от Бърнит за първоначален пуск (който от миналта година се заплаща и то доволно) на котел и не са му заверили гаранцията,поради липсата на такъв вентил!Казали са ,че за котли и камини с водна риза бил задължителен.Имало опасност от термичен конденз и при евентуална повреда можело да не важи гаранцията!
burner - специалист
Вероятно е така, но при мен конденз и разни катрани няма. И ако се пробие тази камина, на пазара има много, най-различни видове. Не е като навремето да чакаш ред.
По ме вълнува адана кебапа, да речем.
пет ное 27, 2015 4:48 pmgrants написа:
Колеги здравейте . Първо качвам линк към сервизната книжка на новите камини , да няма само постоянно запитвания из темата
:down2:
BURNit PM Comfort plus 13/25 Service Manual

Влизането в инсталаторското меню става като задържите бутоните P2 и P4 , а след това избирате TPAr. Паролата при мен е 0000 , гледам и други колеги са влезнали успешно със същата парола :) Общо взето всичко си пише в Manual-a за каминката.

Сега аз имам питане това са ми настройките(оградените с кръгче) за включване на менютата TP08
Изображение

Няколко пъти срещнах мнения в другата тема , че новата камина нямала стаен термостат , но след изчитането на настройките няколко пъти все си оставам с мисълтта , че новите Бърнити си имат стаен термостат.
Та идеята ми е да разкарам стаиния термостат от менюто и да направя камината да модулира само по температурата на водата.
Ако го изключа от опцията А19 с "0" дали показанията му още ще се взимат някъде из менютата :?:
От потребителското меню като влезна в Термостати - TErN зададената му температура е 40 градуса , което ще рече че винаги ще модулира по вода.
Притеснява ме , че каминакта ми е в ъгъла и като работи повечко и става доста топло около нея и показанията на стаиния й термостат ще бъдат грешни.

Другото ми питане е за AUX , какво представлява той ?

Поздрави !
kali3896 - напреднал
Здравейте .Трябва,ми кошничка за бурнит комфорт 13 кв.Никъде не мога да я намеря като резервна част.Дали ще стане от екоспар ?
burner - специалист
съб яну 25, 2020 4:09 pmkali3896 написа:
Здравейте .Трябва,ми кошничка за бурнит комфорт 13 кв.Никъде не мога да я намеря като резервна част.Дали ще стане от екоспар ?
Аз си купих нова преди две години. Преустроих новата, но не исках да променям първата, защото не бях уверен в добрия резултат. В нея са изгорени 50 торби, чисто нова е, но не я продавам. В понеделник мога да попитам във фирмата (дистрибутор на камини Бърнит), която ми достави новата кошница, дали все още се продават. Цената с доставката беше около 45 лева, не помня точно. Чаках доста, после сбъркаха и изпратиха за 25 квт, върнахме я... Абе два-три месеца се точиха нещата.
Мисля, че такива кошници все още се изработват във Бърнит. Попитай някой дистрибутор, или пиши имейл директно на фирмата.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: