Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,

В момента се разработва плана за къщата ни в София и бих искал да попитам за мнение дали има смисъл в една идея. Къщата ще е около 200кв. с плосък покрив и не мисля че ще е проблем да се построй и едно помещение на покрива в което да се съхраняват всички елементи по отоплението. Визирам буфер, Термо помпа въздух-вода, управление, голям бойлер. На покрива ще има соларни панели за ток и за топла вода. Евентуално може да се сложат и вакуумни тръби .Отоплението ще е с подово и изпълнена качествена изолация и дограма.
Въпросите са ми следните:

Има ли смисъл от такова помещение? Предполагам доста би минимизирало загубите по пренос от панелите до буфера.
Другият ми вариант е да са в мазето всичките неща.

Ще попитам архитектите с колко би оскъпило подобна постройка ако ми кажете че има изобщо смисъл.

Благодаря предварително.
bobivg - специалист
съб яну 25, 2020 8:42 ambbb123 написа:
Има ли смисъл от такова помещение?
Не. Реално ще увеличиш загубите на сградата с допълнителното помещение.
naster - майстор
Ако го няма това помещение, къде ще поместите всички инсталации? Има ли в плана лесен достъп до този плосък покрив: допълнителна площадка и рамо за стълбището, или вертикална стълба?
шоп - майстор
съб яну 25, 2020 8:42 ambbb123 написа:

Другият ми вариант е да са в мазето всичките неща.

Аз бих постъпил точно така. Буфера особено ако е няколко хил. литра е желателно да е долу:-)
съб яну 25, 2020 5:54 pmnaster написа:
Ако го няма това помещение, къде ще поместите всички инсталации? Има ли в плана лесен достъп до този плосък покрив: допълнителна площадка и рамо за стълбището, или вертикална стълба?
Плана тепърва се разработва и ще го направят според изискванията ни.
шоп написа:
съб яну 25, 2020 8:42 ambbb123 написа:

Другият ми вариант е да са в мазето всичките неща.

Аз бих постъпил точно така. Буфера особено ако е няколко хил. литра е желателно да е долу:-)
Благодаря за мнението.

Тема "Покривно помещение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: