• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
a_stoev - майстор
Не ти знам конструкцията на компресора, но ако при навеждане има как да изтече докрай, няма какво да му промиваш. Няма драма от леко смесване.
От олх няма какво толкова да те измамят. Просто не бих ползвам Р22 щото все пак си отнася озона.
davidzvezdata - специалист
съб ное 30, 2019 6:28 pmКери написа:
Здравейте,
Попаднах на раздела за термопомпи и ми се ще да обсъдим с хора разбиращи от това моята идея.
Необходимо ми е отопление с термопомпа въздух-вода на къща около 250квм,като изчислената отоплителна мощност е около 26 KW.
Закупих си компресор 48 000 BtU и ако смятате, че схемата е разумна ще си купя още един.
Само един не е достатъчен. Идеята е двата да се редуват в преходните сезони, а когато един не смогва да се включва помощ от втория, който същевременно да топли БГВ според нуждите.
Какво мислите за схемата начертана по-долу?
Защо такава мощност - няма изолация ли... Аз съм с 7-10 квт правена термопомпа въздух-вода, на 350 кв.м. къща......Питай каквото искаш...
radius - майстор
Доста смели числа пишеш във темите. Защо не направиш тема за твоята система, изолация и т.н.
шоп - майстор
вт яну 28, 2020 1:06 pmradius написа:
Доста смели числа пишеш във темите. Защо не направиш тема за твоята система, изолация и т.н.
+1 към мнението
7-10 киловата ако това е мощност при + 7 за 350м2 :?

май ще имаш нужда от допълнителен топлоизточник при -15гр когато въздухарката ще клекне :idea:
davidzvezdata - специалист
вт яну 28, 2020 2:10 pmшоп написа:
вт яну 28, 2020 1:06 pmradius написа:
Доста смели числа пишеш във темите. Защо не направиш тема за твоята система, изолация и т.н.
+1 към мнението
7-10 киловата ако това е мощност при + 7 за 350м2 :?

май ще имаш нужда от допълнителен топлоизточник при -15гр когато въздухарката ще клекне :idea:
От средата на миналата зима ги тествам... Засега в Стара Загора е падало най-много до -7 градуса... Така, че ако има по ниско ще я пробвам... Дефроста го изпълнява за 1-1,5 минута....Целия ефект идва от топлообменника.... Някой знае ли как се качват снимки от харда...
шоп - майстор
вт яну 28, 2020 3:10 pmdavidzvezdata написа:
Целия ефект идва от топлообменника....
Хладилната теория е ясна.
С какво топлообменниците на aqua system са по добри и ефективни?
davidzvezdata - специалист
вт яну 28, 2020 3:22 pmшоп написа:
вт яну 28, 2020 3:10 pmdavidzvezdata написа:
Целия ефект идва от топлообменника....
Хладилната теория е ясна.
С какво топлообменниците на aqua system са по добри и ефективни?
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing[https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing][/url]
Външното тяло е от FUJITSU ASYG24LF ТОПЛООБМЕННИКЪТ Е AQUA SYSTEMS Heat Exchangers 36 000 BTU....
В къщата /350 кв.м./ имам 800 м подово , 1 лира и 1 фенкойл - за зимата, за лятото - 4 фенкойла.... Зимата поддържам 23-24 градуса...
Някой, с такава мощност и с пластинчат топлообменник да е постигнал тези резултати....
Забравих - да добавя - че у нас мъча термопомпата с 800 литра буфер, защото инсталацията оригинално е с 16 квт термопомпа CHOFU, и за тежки времена е подвързана към водната риза на камина.... А в другите къщи е без буфер....
Последна промяна от davidzvezdata на вт яну 28, 2020 3:47 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Аз конкретни резултати не видях, затова ти писах да направиш тема и да ни разкажеш.
Това подово е много малко, или имаш 25см изолация и четворен пакет или ни мяташ по върбите ;)
davidzvezdata - специалист
вт яну 28, 2020 3:44 pmradius написа:
Аз конкретни резултати не видях, затова ти писах да направиш тема и да ни разкажеш.
Това подово е много малко, или имаш 25см изолация и четворен пакет или ни мяташ по върбите ;)
Къщата ми е дървена - с кръгли трупи - 200 мм... Изолацията на покрива е слаба. Дограмата е най-добрата - 3 стъкла , 96 мм профил, 2015 година...
Тъкмо погледнах - от 10 ноември , до днес е изразходвала 2100 квт...
шоп - майстор
вт яну 28, 2020 3:42 pmdavidzvezdata написа:

Някой, с такава мощност и с пластинчат топлообменник да е постигнал тези резултати....
Защо си мислиш, че спираловиден кожухотръб е по-добър от пластинчат?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8

Тема "Термопомпа за подово с 2 компресора и БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: