Напишете въпрос свързан със санирането.
шоп - майстор
Тук в темата или на лични съобщения.
Lutchezar - майстор
съб яну 11, 2020 7:19 pmшоп написа:
Миналата година изолирах от вътре един етаж от къщата ми със 7.5см мултипор. Прилагал съм доста снимки във форума из различни теми. Много съм доволен за краткото време на експлоатация.

Звукоизолира и не бие на кухо като ГК монтиран двуслойно. Микроклимата е уникален заради плавното движения на влажността.
Най-силният коз за мен е 100% негоримост на изолацията.

П.П. Къщата има и 5 см външна изолация от стиропор.
Може някъде да е писано, и се извинявам, обаче стените от какво са, колко са дебели и какво е изложението?

И аз съм с 5 см външна по цялата фасада, плътна тухла 30см, но не е достатъчно...
Та и Мултипор ми е един от вариантите.
шоп - майстор
Къща.... Изложение четрите посоки

Също 30 см плътна тухла + 5 см стиропор, затова сложих 7,5 см мултипор от вътре.
Lutchezar - майстор
Благодаря.
А мултипор на таван?
Над мен са два обитаеми тавана, единият от дъжд на вятър, но проблемът е че редовно ме наводнява понякога се е случвало и от двата да тече...
Гредоред и частично плоча е таванът.
шоп - майстор
На тавана не.
Къщата си е моя, 2 етажа + мансарден етаж. Върху най-горната плоча съм залепил 10 см фибран и покрива е с между 40 и 60 см вата.
preslav - майстор
вт яну 28, 2020 11:13 pmLutchezar написа:
Благодаря.
А мултипор на таван?
Над мен са два обитаеми тавана, единият от дъжд на вятър, но проблемът е че редовно ме наводнява понякога се е случвало и от двата да тече...
Гредоред и частично плоча е таванът.
Първо течовете, после топло, шумо и всякакви други изолации.
Няма универсални решения, нито за материали, нито за начин на изпълнение, мои познати сега творят глупости на покрива си, поставят 10 см. фибран върху плочата, която на места преминава в козирки на тераси, на останалите места е козирка, която отдолу не помня с какво е финиширана. Очакванията ми са тази постановка, в най-добрия случай, да не работи правилно, а в лошия сценарий да се получи мухъл по ъглите на външните стени.
Lutchezar - майстор
Течовете са обикновено при дъжд. И двете да мацки, едната собственик, другата наемател. И с първата и с хазяина на втората нямам проблеми, просто те не могат да си оправят покривите. Да чукна на дърво, последните 2 години само едно наводнение заради изгнило s в банята, което първо напоило стената и после избило и навътре.
Та когато има теч, горе също е като Ниагара, преди на едната и течеше по лампите при дъжд, а на другата директно в леглото.
Освен да се надявам че няма да се повтори, друго не ми остава.

Но няма начин да слагам изолация отгоре.
Имам частичен термомост със стълбищната площадка, заради това че между двата тавана има коридор с мозайка върху носеща греда която е открита при мен и ще трябва поне тя да се изолира.

Шопе, имаш ли Ел. инсталация на стените с Мултипор? Ако да, вкопани тръби или?
шоп - майстор
Разбира се, че има ел. инсталация по стените с мултипор.
Тя е от трижилен мостови кабел положен директно в мазилката на
тухлената стена.

П. П. покрива е обща собственост и трябва да си го оправите с общи средства съобразно дяловете.
Lutchezar - майстор
ср яну 29, 2020 9:08 amшоп написа:
.....
П. П. покрива е обща собственост и трябва да си го оправите с общи средства съобразно дяловете.
Пълна каша е с дяловете и незаконното усвояване на общите части на покрива. Те не искат пари дори да им се предлагат срещу това че никой не им прави проблеми. Сградата е на 3 етажа: магазин, 2 апартамента един над друг и 2 тавана.
Понякога оставам сам в къщата за седмица-две, и ако е под - 15 затоплянето иска усилия.
Една от малкото къщи в центъра на София без парно и тец...

Тема "Multipor, какво ви е мнението" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: