• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
davidzvezdata - специалист
Някой занимавал ли се е с подряване на фреона на тръбата на засмукване към компресора, между външния топлообменник и компресора... Има ли таблица за температурата на засмукване на фреона /основно говорим за R410 и 32/... Ефективност....
speka_rs - майстор
Стигнах ме до рекооперативните топлообменици.
шоп - майстор
В момента правя ( абе започнал съм я почти преди година) ТП вода-вода.
Тя има малък рекуператор с цел да вдигна леко градусите на прегретите пари след компресора.

Целта е БГВ чрез десуперхйтър. Фреон 410
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 11:51 amшоп написа:
В момента правя ( абе започнал съм я почти преди година) ТП вода-вода.
Тя има малък рекуператор с цел да вдигна леко градусите на прегретите пари след компресора.

Целта е БГВ чрез десуперхйтър. Фреон 410
Като правиш БГВ - каква е серпентината на бойлера... Нормална или усилена двойна....
Моите тестове с купешка термопомпа за БГВ - ако е обикновена серпентина резултата е като с ел.нагревател и то юли месец... Ако е двойна - ефекта е 30-50 % спрямо ел.нагревателя.......
шоп - майстор
Бойлера ще е 500л и без серпентина. Ще има малък топлообменник фреон-вода с приблизителна мощност 15-20% от основния кондензатор и цирк. ел помпа за рециркулация, която ще работи само когато компресора работи.
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 12:23 pmшоп написа:
Бойлера ще е 500л и без серпентина. Ще има малък топлообменник фреон-вода с приблизителна мощност 15-20% от основния кондензатор и цирк. ел помпа за рециркулация, която ще работи само когато компресора работи.
Благодаря.... После ще кажеш за резултатите... Намаля ли се ефективността, време и обем на затопляне, градуси....
шоп - майстор
ср яну 29, 2020 12:30 pmdavidzvezdata написа:
Намаля ли се ефективността, време и обем на затопляне, градуси....
Прочетете за десуперхийтър или както руснаците го наричат - предкондензатор и ще разберете.
Ако по някакъв начин намаляваше ефективността щеше ли да се монтира?
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 12:46 pmшоп написа:
ср яну 29, 2020 12:30 pmdavidzvezdata написа:
Намаля ли се ефективността, време и обем на затопляне, градуси....
Прочетете за десуперхийтър или както руснаците го наричат - предкондензатор и ще разберете.
Ако по някакъв начин намаляваше ефективността щеше ли да се монтира?
ок
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 10:24 amdavidzvezdata написа:
Някой занимавал ли се е с подряване на фреона на тръбата на засмукване към компресора, между външния топлообменник и компресора... Има ли таблица за температурата на засмукване на фреона /основно говорим за R410 и 32/... Ефективност....
Затопляне БГВ ,като прихващане на фреона след компресора е друга тема... А за температурата на засмукване на фреона преди компресора... Аз я следя в момента - и при -5 градуса отвън, пада до -15 градуса на засмукване.... Там, ако се намесим и я повдигнем, ми е мисълта, ще има ли ефект към ефективността на машината... Това тествам сега, но след 5 дена ще има ниски външни температури... Какво мислите по това....
шоп - майстор
съб фев 01, 2020 8:15 amdavidzvezdata написа:
Аз я следя в момента - и при -5 градуса отвън, пада до -15 градуса на засмукване....
Ами не ти работи добре машината. Тук ТП вода-вода бие с голяма ефективност ( при мен температурата на засмукващия изпарен фреон е +11+13 градуса през цялата зима

съб фев 01, 2020 8:15 amdavidzvezdata написа:
Там, ако се намесим и я повдигнем, ми е мисълта, ще има ли ефект към ефективността на машината...
Ако я грееш с някакъв безплатен източник става, ако е с ток, по-добре сложи ел.нагреватели във водната част :-D
  • 1
  • 2

Тема "Подгряване фреон преди компресора/на засмукване/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: