Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
Здравейте,

Една голяма фирма за врати и нейните "майстори" така ми монтираха една блиндирана врата, че вече 2 г. не мога да отстраня всички дефекти :?

В конкретния случай имам проблем с ширината на металните отвори (за бравата). Както се вижда на снимката, отворите са изпилени, за да може нормално да се заключва вратата. Проблемът е, че най-долният отвор е за езичето и е малко по-широк отколкото трябва, което води до лек луфт при затварянето на вратата, т.е. не се затваря плътно.

Питането ми е за съвет за намалянето на ширината на отвора (с 1-2 мм, според мен ще е достатъчно). Мислех си да пробвам с поялник и калай, но не съм сигурен дали ще се хване добре за метала?

Благодаря предварително!
шоп - майстор
Премести малко насрещника. Имаш място за реглаж.
ср яну 29, 2020 12:25 pmшоп написа:
Премести малко насрещника. Имаш място за реглаж.
В момента е плътно вдясно и не може да се премести повече, нищо че са набили нитовете посредата и изглежда, че може... :|
шоп - майстор
Разпробий нитовете, ако трябва уголеми с бормашина бъбреците и занити наново.
Ако все пак държиш да е с наваряване, демонтирай, навари с телоподаващо, изпили и си готов за монтаж в същите отвори.
nikolov333 - майстор
ср яну 29, 2020 2:19 pmMr.Lupo написа:
ср яну 29, 2020 12:25 pmшоп написа:
Премести малко насрещника. Имаш място за реглаж.
В момента е плътно вдясно и не може да се премести повече, нищо че са набили нитовете посредата и изглежда, че може... :|
Ами, като свалиш нитовете изпили планката отдясно с шлайф на флекса и занити планката по-навътре за да обере луфта.. Другите варианти са с наваряване с телоподаващо или нова планка и пилене по нея..

Тема "Спояване на метал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: