• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
radius - майстор
За пореден път те моля да направиш тема за твоята къща и система, така става много разхвърляно по темите, а и тръгват по друг път, за нещастие на авторите.
ср яну 29, 2020 3:30 pmdavidzvezdata написа:
Погледни мнението на Радиус! За втори път ти препоръчва да си направиш собствена тема.
Сещам се, че и някъде другаде беше ги писал тея неща.
Според мен, къщата ти не е нискоенергийна, което ме кара дълбоко да се съмнявам в предоставените от теб данни. По малко от 12 вата на кубик и то изстискани преко сили!!!
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 4:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср яну 29, 2020 3:30 pmdavidzvezdata написа:
Погледни мнението на Радиус! За втори път ти препоръчва да си направиш собствена тема.
Сещам се, че и някъде другаде беше ги писал тея неща.
Според мен, къщата ти не е нискоенергийна, което ме кара дълбоко да се съмнявам в предоставените от теб данни. По малко от 12 вата на кубик и то изстискани преко сили!!!
нова тема - какво ще рече - Нещо от типа "Моята къща и работата на термопомпа въздух-вода"... - такова ли
Аз смятам къщата си , че не е нискоенергийна - казах не ми харесва изолацията на тавана... и нямам изолация под водното подово....
radius - майстор
По-скоро в раздел "Не е за вярване" може тема " Как топля с 8кв 350 квадрата посредствено изолирана къща" :) Майтапче малко, да не вземеш да се обидиш.
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 5:26 pmradius написа:
По-скоро в раздел "Не е за вярване" може тема " Как топля с 8кв 350 квадрата посредствено изолирана къща" :) Майтапче малко, да не вземеш да се обидиш.
Невярващите - ако има някой път към Стара Загора - да ми се обади и ще разгледа... Нали затова са тези форуми - за да казваме и правим това, което смятаме за правилно.... Да споделяме... Разберете едно - почнах да експериментирам и прилагам правената термопомпа - само заради това, че открих този топлообменник... 3 месеца търсих в нета това, което виждах вътрешно... Италианците са стигнали донякъде - но искат 15 хиляди лева за готова инсталация... А намерих американците, които бяха открили и работят с това, което търсих...
Къщата не е енергоефективна, машината не е с добрите ефективности - всичко идва от топлообменника....
bobivg - специалист
ср яну 29, 2020 2:55 pmdavidzvezdata написа:
Сметките са прости - 350 м2 х 2,50 м височина = 875 м3 х 5 квт/100 м3 = 43 квт необходима отдавана мощност.... А при мене се справя с инсталация която е захранена с машина с макс - 10 квт....
Е по твоята проста сметка щом са необходими 43kW,а ти разполагаш с максимум 10кВ и то при +7 външна останалите 33kW от къде са дошли?
Още един последен въпрос от мен. На снимките се виждат палета с топлообменици те твои ли са?
davidzvezdata - специалист
ср яну 29, 2020 5:54 pmbobivg написа:
ср яну 29, 2020 2:55 pmdavidzvezdata написа:
Сметките са прости - 350 м2 х 2,50 м височина = 875 м3 х 5 квт/100 м3 = 43 квт необходима отдавана мощност.... А при мене се справя с инсталация която е захранена с машина с макс - 10 квт....
Е по твоята проста сметка щом са необходими 43kW,а ти разполагаш с максимум 10кВ и то при +7 външна останалите 33kW от къде са дошли?
Още един последен въпрос от мен. На снимките се виждат палета с топлообменици те твои ли са?
Докога ще продължаваш да си задаваш въпроси, чийто отговори не искаш да осъзнаеш... Фактите са налице... Мои са топлообменниците, нали това ще правя... Всичко това го задвижих, защото ме ядосаха неоправдано високите цени на термопомпите и то с неефективни топлообменници...
bobivg - специалист
ср яну 29, 2020 6:23 pmdavidzvezdata написа:
Докога ще продължаваш да си задаваш въпроси, чийто отговори не искаш да осъзнаеш... Фактите са налице... Мои са топлообменниците, нали това ще правя... Всичко това го задвижих, защото ме ядосаха неоправдано високите цени на термопомпите и то с неефективни топлообменници...
Въпроса е ти кога ще осъзнаеш, че си се регистрирал на грешното място за лов на балъци. Факт!!!
шоп - майстор
ср яну 29, 2020 6:23 pmdavidzvezdata написа:

защото ме ядосаха неоправдано високите цени на термопомпите и то с неефективни топлообменници...
Те топлообменниците сами по себе си са си много ефективни. Проблема е, че много китайски фирми, а и европейски брандове с цел ниска цена. Същото е характерно и за много пишман майстори и хора решили да си направят сами ТП. Инвестирайте 1м2 топлообменна площ за 10 киловата хладилна, а още по-добре за 5 киловата и ще сте супер доволни.

Тогава ще имате среден температурен напор (делта Т) между вода и фреон 5 и под 5 градуса, а не като ментетата до 20 градуса :rolleyes:
LazarGanev - "Велик майстор"
ср яну 29, 2020 7:13 pmbobivg написа:
ср яну 29, 2020 6:23 pmdavidzvezdata написа:
Докога ще продължаваш да си задаваш въпроси, чийто отговори не искаш да осъзнаеш... Фактите са налице... Мои са топлообменниците, нали това ще правя... Всичко това го задвижих, защото ме ядосаха неоправдано високите цени на термопомпите и то с неефективни топлообменници...
Въпроса е ти кога ще осъзнаеш, че си се регистрирал на грешното място за лов на балъци. Факт!!!
+1
Колкото повече внимание му се обръща на човечеца, толкова по-трудно ще разбере, че е доста под средното ниво на компетентност на форума. Той и за 70м2, и за 350м2 препоръчва една и съща машина. Ама важен е топлообменника - от там идват киловатите :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Термопомпа за подово с 2 компресора и БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: