• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте! Поради монтирането на една хубава и висока лайсна :-) вратата не се отваря и затваря (заварено положение). Което вероятно значи, че трябва да се скъси... Затова имам няколко въпроса.

1. Вратата е безкантова, а пантите са от тип "пеперуда", доколкото разбирам, и ми изглеждат неразглобяеми. Това така ли е и ако не е - как се разглобяват? Прилагам детайлни снимки по-долу.

Изображение

Изображение

2. Ако пантите са неразглобяеми и отвия винтовете... После като ги завия... Дали ще има шанс всичко да е както преди? :?

3. Като я изрежа отдолу дали ще се вижда много и какви са възможностите да я кантирам наново, въобще как се прави това и откъде може да си купя лента? Рязал съм някаква соц врата и изобщо не си личеше, но тази е малко по-съвремена. Прилагам детайлна снимка на горната страна на вратата.

Изображение

Благодаря ви предварително за мненията и не ми се карайте ако нещо не съм доразбрал :rolleyes:
vitorio83 - специалист
Китайска врата,пантите си ги отвиваш спокойно и махаш вратата, колко мм трябва да отрежеш?
На една такава врата местих пантите и дето са старите дупки на пантите сложих фолио за мебели венге и не си личи ,можеш да защитиш долния ръб на вратата от влага с лак.
чет яну 30, 2020 4:17 pmvitorio83 написа:
Китайска врата,пантите си ги отвиваш спокойно и махаш вратата, колко мм трябва да отрежеш?
На една такава врата местих пантите и дето са старите дупки на пантите сложих фолио за мебели венге и не си личи ,можеш да защитиш долния ръб на вратата от влага с лак.
Трябва да отрежа около 5-8мм, тепърва ще го меря внимателно :-) Значи казваш, че не се разглобяват пантите? А фолиото сложи върху дупките ли? Отдолу ще сложа лак, добър съвет! Чуденката ми е дали ще се наложи да го кантирам наново отдолу или няма да си личи... Ако завия пантите на същите места дали ще е разумно? Благодаря!
vitorio83 - специалист
чет яну 30, 2020 4:37 pmluchob написа:
чет яну 30, 2020 4:17 pmvitorio83 написа:
Китайска врата,пантите си ги отвиваш спокойно и махаш вратата, колко мм трябва да отрежеш?
На една такава врата местих пантите и дето са старите дупки на пантите сложих фолио за мебели венге и не си личи ,можеш да защитиш долния ръб на вратата от влага с лак.
Трябва да отрежа около 5-8мм, тепърва ще го меря внимателно :-) Значи казваш, че не се разглобяват пантите? А фолиото сложи върху дупките ли? Отдолу ще сложа лак, добър съвет! Чуденката ми е дали ще се наложи да го кантирам наново отдолу или няма да си личи... Ако завия пантите на същите места дали ще е разумно? Благодаря!
Пантите не се разглобяват,отвиваш ги примерно от касата,завиваш ги на същите места като ще внимаваш да не превъртиш винтовете.Ще снимам как е с фолиото.
Пантите не се разглобяват,отвиваш ги примерно от касата,завиваш ги на същите места като ще внимаваш да не превъртиш винтовете.Ще снимам как е с фолиото.
Супер, много ще ми е любопитно да видя как си се справил с фолиото! А това, че бих могъл да ги завия на същите места ме радва, меко казано, ще ми спести бая главоболия.
wanderer - специалист
За протокола - пантите се разглобяват. Отгоре и отдоло са капачета, набити в пантата, а между тях има шарнир, който свързва двете части. Но за да се избие трябва подходящ избивач. Моите се разскърцаха отвратително, и се наложи да ги чистя от китайската "грес" и да ги мажа отново. Така, че не ги пипай, защото докато извадиш капачетата ще им развалиш фасона. Както са писали по нагоре - развивай от винтовете. След отрязването на вратата ако намери подходящ кант може да си го лепиш сам. А съм купувал от РОСИ олепилен кант на метър. При всички случаи трябва да предпазиш вратата отдоло. Вариант също е естествен фурнир с нужния цвят, залепен с някакво подобие на ц200 примерно.
vitorio83 - специалист
При касата и при крилото дето са пантите е с фолио,за да скрие старите дупки на пантите

Прикачен файл

IMG_20200130_173940_resize_36.jpg

Прикачен файл

IMG_20200130_174035_resize_35.jpg
yanko78 - специалист
Задължително е занеси някъде където разкрояван мебелни плоскости. Там имат големи циркуляри и ще е отрежат точно и без грам да си личи. Лак или кант от доло е безмислено според мен.
VLADO66 - майстор
Ако режеш с циркуляр, което е препоръчително, диска трябва да е с 60 и повече зъба иначе ще нащърбиш крилото.Скоро я правих тази операция след монтаж на ламинат и плочки.Както са ти казали горе- отвиваш пантите откъм касата.Ако ги отвиеш откъм крилото, ще ти е по-трудно за монтаж после.
kozl - майстор
Нашите врати скъсих отдолу с ел.ренде. Всичките бяха кантирани и отдолу, та едната я сбърках като я рендосах отгоре и стана "три пъти я режем и все дълга :? " Отдоле де отгоре не гледам :-D Та местих пантите в други дупки на касата.
С рендето става докато скъсяването е в зоната на долната летва от крилото. После едва ли :roll:
  • 1
  • 2

Тема "Сваляне и скъсяване на врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: