Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
купих термостатен смесител за баня от ибей на супер изгодна цена. Да, обаче има малък проблем, който е козметичен според мен, но ме дразни. На врътката за дебита има лек луфт между самата врътка и смесителя. Самия луфт е повече в единия край и по-малко в другия, като при завъртане на ръкохватката сменя положението си. Не мога да разбера от къде е, за да се помъча да го оправя. Прикачвам снимки както в едър план, така и на самите проблемни части.

Предполагам, че някъде има елемент, който е накриво и от там се получава, както и от това, че канала на частта от снимката по-долу, тази, която е оградена с зелен кръг не е достатъчно дълбока, за да потъне докрай върху затварящия механизъм.

Изображение

Останалите снимки

Изображение
Изображение
Изображение

Тук се вижда луфт между сивата и бялата част, който не знам дали трябва да е така, или трябва да лягат плътно. Бялата част не ляга плътно, защото врътката на затварящия механизъм не потъва докрай в бялата пластмаса. Но не знам как да издълбая без да повредя шлиците на пластмасата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна от nautilus33 на чет яну 30, 2020 6:41 pm, променено общо 1 път.
Andri01 - майстор
Някоя от въртящите се части не е центрирана добре. Или бялата втулка или месинговата ос.А може и самата резба на крана да не е направена като хората. " Дай да го отворим, да видим що работи"- не ползвай този принцип :) :partyman:
yanko78 - специалист
Звънни на сервиза на Грое в България и ги питай. Може някоя част фабрично да не е ок и да е подменят. По модела и обясненията ти, ще са наясно за какво иде реч.
nautilus33 - майстор
Да, писах на Грохе България и чакам да видя дали въобще ще ме отразят.

ПП Освен да го монирам по стандартния начин, има ли друг вариант за тест дали работи както трябва. Т.е. опитах да духна наобратно пред изхода(връзката на маркуч), но не успявам. Не знам дали има клапан някакъв. Просто за да видя крана за дебита дали работи ОК.
yanko78 - специалист
чет яну 30, 2020 7:36 pmnautilus33 написа:
Да, писах на Грохе България и чакам да видя дали въобще ще ме отразят.

ПП Освен да го монирам по стандартния начин, има ли друг вариант за тест дали работи както трябва. Т.е. опитах да духна наобратно пред изхода(връзката на маркуч), но не успявам. Не знам дали има клапан някакъв. Просто за да видя крана за дебита дали работи ОК.
И как реши, че не работи както трябва, без да си го монтирал и изпробвал?
jekasus - майстор
yanko78 написа:
И как реши, че не работи както трябва, без да си го монтирал и изпробвал?
Така :-D
nautilus33 написа:
Т.е. опитах да духна наобратно пред изхода(връзката на маркуч), но не успявам.
kozl - майстор
чет яну 30, 2020 6:34 pmnautilus33 написа:
На врътката за дебита има лек луфт между самата врътка и смесителя. Самия луфт е повече в единия край и по-малко в другия, като при завъртане на ръкохватката сменя положението си. Не мога да разбера от къде е, за да се помъча да го оправя.
А като въртиш месинговата ос с шлиците има ли луфт в нея или луфта идва след като се прикачат пластмасовите механизми?
Съединителна муфа с вътрешни и външни шлици. Да приплъзва в шлиците :? Не предполагам.
Да не би в снимката със синята муфа - самата синя муфа да е на две муфи една в друга?
Или никелираната капачка да не е зацепена здраво и да превърта спрямо синята муфа :?
Не съм разглобявал подобно, но виждам 2 ограничителни пръстена. Единия за бутона на никелираната ръкохватка, другия в синята муфа изглежда да е с 2 щифта. Ако синята муфа е на две части подоизрам регулиране на зацепването м-у двете части, при което като се отцепят се получава луфта или иначе обяснено - празен ход на никелираната ръкохватка. А чрез клиновете мое би се регулира празния ход :?

Тема "Въпрос относно термостатен смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: