От мобилни телефони до цифрови камери
mtvachev - напреднал
Здравейте, реших да си правя скрито осветление в нишата на тавана ми.
Взех си:
4 х 5 метра RGB лента 5050 с мощност 14 вата на метър;
Захранване 12V на 30 А (360w);
RGB контролер с дистанционно 44 бутона до 360 вата
и два мини усилвателя до 72 вата.

Вчера свирзах компонентите, като 1-вите и 2-рите 5 метра лед лента ги вързах паралелно един на друг към контролера, а 3 и 4-тите 5 метра последовалтелно на 2-рата лента, като използвах усилватели захранени от захранването. При замерване максималната мощност която консумира цялото осветление е около 100-110 вата, като 3-тата и 4-тата лента в едноцветен режим могат (трептят). На какво се дължи това че светят само с 30% от мощноста си и защо мига осветлението свързано през усилвател (няма пад на напрежение). Няма вариант да не съм усилил осветлението от дистационното.
Ето и схема на свързаването ми:
Изображение
nikolov333 - майстор
Явно проблема е в усилвателите..
mtvachev - напреднал
смених единият усилвател (първият, но проблема с премигването остава), а идея защо свети с по-малка мощност?
iliya_i - майстор
Замени първата 5м лента след усилвателя с 4 метровата за проба.
yanko78 - специалист
Раздели ги на два отделни кръга да са, като си закараш от контролера и до другия кръг управление. Ако можеш, ги захрани така, че захранването на двата кръга да започне от еднакво място. В края на кръга, винаги има спад и свети по слабо.
Това с усилвателите не го разбирам. Ако захранването ти е достатъчно, не виждам смисъл от тях. Ако ги има, според мен, трябва да се захранят отделно, а не със съществуващото захранване.
nikolov333 - майстор
За да разбереш дали е от усилвателите, сложи единия след контролера, между първите две парчета лента където в момента е захранено от контролера. После в зависимост от резултата, пробвай да захраниш усилвателите от контролера..

Тема "Скрито RGB лед осветление - проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: