Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Домашен немайстор - специалист
Здравейте. Искам да попитам какво се прави при реденето на плочките, когато трябва да се започне стена с цяла плочка, но съседната стена не е идеално нивелирана. За по-голяма яснота прилагам груба скица. Както се вижда, при започване с цяла плочка отляво остава едно разстояние, което трябва да се запълни някак. Денивелацията на скицата е преувеличена, за да стане ясно за какво става въпрос. При мен денивелацията е около 1 см. за цялата височина на стените.


Изображение

Това ли е решението в случая? Горната плочка е на нула и надолу плочките се изрязват според наклона на съседната стена?

Изображение
batvenko - специалист
Втория вариант. При първия с тези клинове веднага се набива на очи.
Ако кривата стена се нивелира с лепилото - отдолу тънко и нагоре по-дебело.... 1 см не е кой знае каква разлика.....
Домашен немайстор - специалист
1 см. не е голяма разлика и предполагам, че може да се нивелира с плочките, обаче аз съм с две леви ръце и ме е страх да не ги изкривя. Стените не са нивелирани, но пък са идеално прави. Изправих ги с мастар, за да може плочките да ги полагам тънкослойно и да не рискувам да ги изкривя. По същата причина направих замазка на пода с наклон вместо да задавам наклона с плочките.

Проектът на банята беше с цели плочки в някои от ъглите, но явно няма да стане така. За щастие плочките ми са широки 25 см., а дължините на стените са почти кратни на 25 см. - 223 см., 144 см., 172 см., 73 см. и 50 см. Така че мисля да започна от средата на стените и в ъглите плочките ще са подрязани с до 3-4 см. Дано не стане грозно, като не са цели плочки.
npace - специалист
съб фев 01, 2020 3:26 pmДомашен немайстор написа:
Така че мисля да започна от средата на стените и в ъглите плочките ще са подрязани с до 3-4 см.
Точно така става най-хубаво. :-D
144 = 22 + 4*25 + 22, 223 = 24 + 7*25 + 24 и т. н.
И някоя и друга фуга измежду плочките, естествено. :-D
chapara - майстор
Реди ги от средата симетрично. Ще отидат повечко плочи, но ще има по добра визия. Цялата в средата, не фугата и тогава ще имаш големи парчета скосени по наклона, но няма да бие на очи. И така всичките стени. Това да не е готова клетка на панелен блок :?
Домашен немайстор - специалист
Добре, значи така ще го направя. Блокът е ЕПК.
chapara - майстор
:supz: И пусни някоя снимка после :roll:

Тема "Полагане на цяла плочка в ъгли с ненивелирана съседна стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: