От мобилни телефони до цифрови камери
sokolov.91 - майстор
Идеята е следната: взех си едно бейсик Sonoff реле. Изтеглих си eWelink на телефона и го подкарах. Отделно си изтеглих и Google asisstance и Google home и закачих eWelink-а към Google home. Сега мога да управлявам релето и с гласови команди.
До тук добре.
Имам 5.1 аудио система, която когато се разпия и ми се до слуша по-силна музика свързвам с телевизора през жак за слушалки на ТВто. Отделно пускам в контакта и колоните.
Та... От sonoff-a изхарах един контакт, който да захранва колоните и паралелно добавих едно реле на 230в. да се задейства заедно с колоните. Релето има 2 групи независими една от друга контакти с нормално отворени и нормално затворени положения.
Сега следва по-интересната част - как да направя така, че мъжкия жак за слушалки идващ от колоните да е постоянно включен в буксата за слушалки на телевизора и телевизора да си има звук на неговите си говорители. И когато задействам sonoff релето тогава да спре звука на телевизора и да го прехвърли към аудио системата, която едновременно с това ще се задейства. Знам, че буксата на телевизора има вграден ключ, обаче одеве разглобих телевизора и огледах платката и нещо се обърках. Очаквах да има 2 отделни крачета на буксата, които да се съединяват или разединяват когато мъжкия жак съответно е сложен или не, но не е така. В случая пина, който е за маса на сигнала се съединява с единия от двата пина за левия или десния канал когато мъжкия жак е в женския и като го извадя се съединяват пак пина за маса и един четвърти пин... Оффф много объркано описание направих...
Помощ... :lol:
iliya_i - майстор
Ако имаш SCART на телевизора става по-просто. Входовете за звук може да са свързани постоянно (1 и 6). 4 е маса за звук. Когато на крак 8 се подаде 5 - 12 V спрямо маса 14 ще спре телевизията и ще включи музиката.
nikolov333 - майстор
А модела на телевизора, кой е, понеже моето LG OLED B7 си има една настройка при която изводите за аудио могат да се "комбинират"..
sokolov.91 - майстор
нед фев 02, 2020 9:13 pmnikolov333 написа:
А модела на телевизора, кой е, понеже моето LG OLED B7 си има една настройка при която изводите за аудио могат да се "комбинират"..
Finlux 32flyr287b. Няма такава настройка. И аз се надявах, но не.
sokolov.91 - майстор
нед фев 02, 2020 9:10 pmiliya_i написа:
Ако имаш SCART на телевизора става по-просто. Входовете за звук може да са свързани постоянно (1 и 6). 4 е маса за звук. Когато на крак 8 се подаде 5 - 12 V спрямо маса 14 ще спре телевизията и ще включи музиката.
Скарт имам и става аз одеве пробвах, НО... Не искам да ми спира картината. Все пак искам да му давам картина по HDMI от лаптопа и звука да отива на аудио системата. А и другото, което е, че през скарта изходите за звук не се намаляват или усилват от дистанционното.
nikolov333 - майстор
Можеш да пробваш например с Bluetooth приемник за слушалки към аудиосистемата да предаваш звука от лаптопа към него, но ще трябва да е постоянно включен.. Мисля, че няма да спира звука по hdmi, ,но не съм сигурен..
sokolov.91 - майстор
нед фев 02, 2020 9:31 pmnikolov333 написа:
Можеш да пробваш например с Bluetooth приемник за слушалки към аудиосистемата да предаваш звука от лаптопа към него, но ще трябва да е постоянно включен.. Мисля, че няма да спира звука по hdmi, ,но не съм сигурен..
Начини има много, НО... Искам като седя на масата и си гледам телевизия и телефона е до мене да кажа ,,Hey Google, turn on speakers'' и да се пусне аудио системата, да спре звука на телевизора и да го предаде към колоните.
DundyTheCroc - майстор
HDMI ARC не поддържа ли телевизора?
tzetz009 - специалист
Сега пробвах на моя телевизор ( нов Панасоник ) със слушалки на телефон с четворен жак . Чува се и от слушалките и от говорителите . Едва ли ще нямаш такива - пробвай . Ако стане работата търси по магазините ( да не казвам кой :lol: ) такъв разглобяем жак . Ефекта няма да е точно това , което искаш , но ти си решаваш .

:partyman: :partyman: :partyman:
sokolov.91 - майстор
Много се отдалечават от темата...
Аудио системата има само аналогов вход. Не ми трябва HDMI ARC оптика и тн. Искам sonoff-а като му кажа пусни колоните да пуска колоните и да прехвърля звука от говорителите на телевизора към външните колони без да пипам друго нищо.

Тема "Отдалечено присъединяване на аудио кабел към телевизор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: