Нека намерим най-тънките цени.
oberst - специалист
пон фев 03, 2020 8:07 pmcat написа:
Колега няма място за сравнение ПН е на светлинни години от китайчетата но е голяма за мен , и така и така си я купил вземи и и едно координатно менгеме.
Е, има място за едно сравнение поне - ценово. Хората като си мислят, че са много по-скъпи от разните недоразумения, пък били те и бошови, не ги разглеждат като алтернатива.

Тази сега ми е втората, че преди десетина дни домъкнах друга от провинцията, обаче да се окаже, че ми е отсреща... За разлика от разните китайски измислици, това не е разход, а просто блокирани пари. След 2 години да реша да я продам, ще й взема и повече, т.е. ще съм я ползвал безплатно.

Координатното менгеме е опция и ги гледах скоро, ако реша да направя едната на безотговорна фреза за дърво и пластмаса. Засега ми е за дупчене на стоманени профили, а там допуските са щедри.

Относно парксайдските перфоратори - днес загледах по-малкия, изостанал в Лидъл и ми затвърди мнението, че тази марка има и неща с нелошо съотношение цена/качество, стига да не са от машините, които виждат зор. По правило, винаги проверявам алтернативите в Онлайн машини за сведение и нерядко лидълските оферти престават да са интересни. Ако задължително трябва да е парксайдски, смятам че колкото по-голям, толкова по-добре.
EDI - майстор
Чолев, рендето не е нищо щрайх, нито абрихт, то други задачи гони.Аз винаги започвам на 1 мм и след като задния плот захапе, вдигам на мах и предния не го ползвам.
jekasus - майстор
oberst написа:
Относно парксайдските перфоратори - днес загледах по-малкия,
Втори Бош умира пред моите очи, ремонта няма да е приятен. По-хубаво китаец за сто лева и три години гаранция за домашно, отколкото марков/?/ и скъп ремонт някога...
Домашно 1050, големите може да се вземат под наем за по-къртаческа работа.
oberst - специалист
пон фев 03, 2020 10:02 pmjekasus написа:
Втори Бош умира пред моите очи, ремонта няма да е приятен.
Бош отдавна е кухо име. Вкл. и за сериозните неща, а не за разните ръчни машини. Въпросът какви машини да се купуват е сложен, особено когато вариантите за погиване са повече от едното разваляне. Откраднати, загубени, забутани и т.н., хеле пък ако се налага да се обявят и осчетоводят, освен цялата неприятност, и едно ДДС вътрешно при отписването. Затова, добре е човек да е по-широко скроен и когато е уместно - висок клас гами на сериозните марки, а когато не е - лидълски и подобни.

Като става дума за къртачи и, че много рядко се ползвали, принципно е така, обаче имам една такава зверска макита и лично съм я ползвал веднъж, но от сума време не мога да я видя, защото постоянно се дава на някого, наред с още сума оборудване. Същевременно, "някого" дава я фреза за стоманобетон, я багер, я хаспел и т.н. Културните хора отдавна са открили, че кооперирането - формално или не, води до повишена ефективност. Затова - лидълските перфоратори са несериозни, обаче още по-несериозно е маркова машина на осморна цена, която стои и събира прах някъде, ползвана 2 пъти, но с отдавна изтекла гаранция.
gogosto - специалист
нед фев 02, 2020 11:38 pmDMN написа:
gogosto написа:
Това чудо много джаули 50!! или аз не съм в час с тези инструменти.
50 джаула! Ай стига бе!
Много си в час даже, те такова чудо даже и в Лидл не може да има. Ако махнеш нулата - по става(ама не е сигурно :-D ).
:partyman:
Звучи ми подигравателно, а аз питах дали е добър и другото, което за мен е важно- ако е само къртач не ми трябва, но ако става и за перфоратор тогава живо ме интересува и бих го мислил за покупка. Прилагам снимка и съм оградил 50 j за да не се чудите на мене, а на тези, които са писали брошурата на лидл. Преди месец имах нужда от дупчене на стена 60см дебела ф32 дупка - е мъката ми бе толкова голяма, че ако тогава бе излязъл го купувах без да мисля. Сега ми предстои сваляне на плочки от баня, та пак ще имам нужда от такова чудо.

Прикачен файл

kartach.jpg
oberst - специалист
вт фев 04, 2020 12:19 amgogosto написа:
ако е само къртач не ми трябва
Упорито твърдят и в упътването, че е 50J. Такъв импулс с механичен привод, вместо пневматичен значи, че ще се разхвърчат повече парчатии от него, отколокото от това, което троши.

Иначе е чист къртач (перфоратор е hammer drill) - https://www.manualslib.com/manual/16699 ... e=7#manual
valentino76bs - майстор
пон фев 03, 2020 11:54 pmoberst написа:
пон фев 03, 2020 10:02 pmjekasus написа:
Втори Бош умира пред моите очи, ремонта няма да е приятен.
Бош отдавна е кухо име.

Като става дума за къртачи и, че много рядко се ползвали, принципно е така, обаче имам една такава зверска макита ....
Модела би ли казал кой е?
Chefo77 - майстор
Да не забравяме каква огромна роля често има задинструменталното устройство в "заминаването" на инструмента. Редовно някой се оплаква от прецакан перфоратор в гаранционния срок, пък леко пропуска факта, че му се събират по 10 торби лепило на ден. Без значение марката.
zz_stefanov - майстор
вт фев 04, 2020 12:19 amgogosto написа:
нед фев 02, 2020 11:38 pmDMN написа:
gogosto написа:
Това чудо много джаули 50!! или аз не съм в час с тези инструменти.
50 джаула! Ай стига бе!
Много си в час даже, те такова чудо даже и в Лидл не може да има. Ако махнеш нулата - по става(ама не е сигурно :-D ).
:partyman:
Звучи ми подигравателно, а аз питах дали е добър и другото, което за мен е важно- ако е само къртач не ми трябва, но ако става и за перфоратор тогава живо ме интересува и бих го мислил за покупка. Прилагам снимка и съм оградил 50 j за да не се чудите на мене, а на тези, които са писали брошурата на лидл. Преди месец имах нужда от дупчене на стена 60см дебела ф32 дупка - е мъката ми бе толкова голяма, че ако тогава бе излязъл го купувах без да мисля. Сега ми предстои сваляне на плочки от баня, та пак ще имам нужда от такова чудо.
Ползвам този смъртник: https://www.onlinemashini.bg/karta4-hec ... eka4/40519

Вярно е че с намаляване на броя на ударите в минута и по висока мощност може да се увеличи силата на единичния удар, но чак 50J като при лидълския. Само като им се погледнат еднаквите ръкохватки и размера на шийката чак пък 3,5 по силен удар. Според мен удара на лидълския надали е повече от 25J.
falcoh - специалист
Здравейте,
Интересува ме Сабления трион - този който е с кабел. Някой има ли идея къде мога да го намеря или някаква подобна оферта на този модел като цена и качество?

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: