От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
ср фев 05, 2020 11:24 pmsokolov.91 написа:
Други идеи освен тенеке от сирене..?

Изображение

С остатъка мое да си пекнеш нещо. Например някоя рибка.
На мен лично не ми харесва - става като сварена.
:partyman:
sokolov.91 - майстор
ср фев 05, 2020 11:56 pmhidrazin написа:
ср фев 05, 2020 11:24 pmsokolov.91 написа:
Други идеи освен тенеке от сирене..?

Изображение

С остатъка мое да си пекнеш нещо. Например някоя рибка.
На мен лично не ми харесва - става като сварена.
:partyman:
Е сериозно ли само това е оправията? Да извадя платката, да я пусна в една найлонова торба и после да я омотам с фолио? Много варварско звучи...
П. Петков - специалист
ср фев 05, 2020 11:22 amkozl написа:
ср фев 05, 2020 10:55 ampetromaniq66 написа:
Като се шунтират ВЧ сигналите с кондензатори 1nF вътрешно или външно.
Тва за какви честоти? Щото се не е ясно по ква честота става приемането.
Преди години четох, че в USA след ремонт на зъб, пациентът започнал да чува местното радио в главата си. Некакси зъболекарът сътворил приемник с коронката.
При полиметализъм, не само радио може да чуете, а и е възможно да участвате в предаването.
Лечението е орално със слагане на кондензатор под езика.
Може и да се смуче индуктивност с литцендрат.
Противопоказно е при електронен стимулатор на сфинктера и пейсмейкър.
lov - майстор
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ей, така отдавна не съм се смял.
sokolov.91 - майстор
Къде се слагат тия кондензатори 1нф.?
П. Петков - специалист
http://www.armanica.ir/image/data/produ ... -guide.pdf
Най-вероятно сигналът е румънски - на средни или дълговълнов.
Детекцията вероятно е в предусилвател.
Кондензатори и резистори на изходите е безсмислено.
Опитайте да изключите изходния куплунг на № 5 и слушайте дали ще изчезне.
Намалете усилването последователно с "B" и №9 и пак слушайте.
След това, съвсем за кратко време, изключете мрежовия щепсел и докато се разредят филтровите кондензатори слушайте, за да се отхвърли нулевата вероятност да е от мрежата.
След това трябва разглобяване и слагане на кондензатори по входовете.
Ако и това не помогне, значи трябва екраниране на платката (или платките), както предлага Хидрата. Може и с тенекия от сирене, но само за установяване на причината.
В краен случай - пеленгация и плащане на ИДИЛ за взривяване на предавателя. :-D
Навремето, един метализатор от Пловдив изкара доста пари от военните, като им метализираше вакуумно с алуминий пластмасовите кутии на телефоните (от вътрешната страна), за да не ги подслушва врагът!!!
За да се метализира пластмасата, първо трябва да се покрие чрез спрей с реактивен лак за паркет, да се изсуши, след това трябва вакуумна инсалация с карусел и термично изпарение, следва измерване на нисък вакуум с Пирани, висок вакуум с Пенинг и накрая лакиране на алуминия, за да не потъмнее. По желание на клиента лакът може да се оцвети и с оксидна боя разтворена в екстракционен бензин - в случая червена!
Ама по 5 лева на телефон си бяха пари!
Ако е жив, може да Ви метализира кутиите отвътре! :)
Ако имате рефлекторен телескоп (не рефракторен), като бонус може да Ви метализира безплатно и огледалото.
Успех!

P.S.
Ето така навремето се правеше Пирани с крушка от хладилник:
Златни времена!

Прикачен файл:
PIRANI.jpg
PIRANI.jpg (53.24 KиБ) Видяна 1344 пъти

P.P.S.
Кат гледам схемата, сълзите ми напират от умиление, но тримерът TP2 трябва да е 240к, щото при високия вакуум микрото "будет зашкаливать"! :error:

Старчески брътвежи!
tzetz009 - специалист
:-D Ако @sokolov.91 беше кандидатствал за служител в право-раздавателните органи , досега да е успял да се класира в групата на много яките и щеше да си е вкарал за пробите домашното "кино" в тенекия от сирене !

( Това е "вариация по тема" от един виц с кубче , кълбо и призма ! :) )

Ще си седя аз в хола и ще гледам тенекия зад телевизора :? !!!

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
По принцип гледам че това китайско нещо си има някакъв екран но той е само от страна елементи на платката.
На снимката екрана ограден с жълто.
Панела за управление също метален.
Китайчето не е първа младост и страда от две болежки - прегарят пътечки, отказва и захранващия траф от прегряване (няврян на кофти място).
Самото сваляне на екрана (в жълто) е малко приключение....
Има голяма вероятност ако китайското нещо е ходило на ремонт, някой да си е спестил обратния монтаж на "ненужната и излишна" ламарина.

Прикачен файл:
Китайче.jpg
Китайче.jpg (46.32 KиБ) Видяна 1311 пъти

:partyman:

P.S.
чет фев 06, 2020 11:54 amП. Петков написа:
Лечението е орално със слагане на кондензатор под езика.
Може и да се смуче индуктивност с литцендрат.
Това са добри насоки и поне първата не че ще я запомня а просо няма начин да я забравя. :-D
zz_stefanov - майстор
На един по преден модел на лоджитех, пак толкова канален, ми се наложи да му правя ремонт.
Като го усилиш прехъкваше и млъкваше. Тръгнах захранване, филтриращи кондензатори, всичко ОК. Чак пък да са изгорели и шесте канала не ми се вярваше. Като измервах захранващото по чиповете се оказа различно, че и плаваше, като усиля се сриваше. Почнах да им търся общия проблем и какво да видя, всички дебели маси на усилвателите постепенно изтъняват и се събират в една малка аудиофилска масичка от едната страна преминаваща през метализирано отворче през което се свързва с масата на захранването. Зачистих лака, разширих отвора, прекарах проводник, направих сериозно натрупване на припой от двете страни и удебеляване на шините на масите към чиповете. Нищо аудиофилско не остана в него, но усилвателят засвири :cool:


И в този случай кой знае коя сигнална маса е над нивото на останалите :)
sokolov.91 - майстор
Не е била на ремонт системата при друг освен мен. И то не на ремонт ами на визуален тунинг :-D Слагах му преди години сини диоди около баса под решетката. Има си я ламаринката, дето е оградена на снимката по-горе в жълто. Ще го отварям пак тия дни да видя какво ще излезе. Лошото, е че само вечер се появява радиото.

Тема "logitech x-530 хващат радио без да имат тунер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: