Ел. инструментите. Консумативи.
maxx271 - специалист
Здравейте ,имам Bosch Gbh 11 De проблема е ,че като работи малко и започва да загрява и от четките има малко повече искрене от нормалното как да разбера дали е статор или ротор проблема ?

Прикачен файл

DSC_0291 (600 x 450).jpg
DSC_0291 (600 x 450).jpg (75.71 KиБ) Видяна 2115 пъти
moimoimoi - майстор
машината оригинална ли е?
предвид снимката предполагам че е имитация дето ги продават по пазари и битаци за по 300 лева.
оригинална машина не е проблем да се сгрее до степен че да не може да се пипне.
maxx271 - специалист
пет фев 07, 2020 10:15 pmmoimoimoi написа:
машината оригинална ли е?
предвид снимката предполагам че е имитация дето ги продават по пазари и битаци за по 300 лева.
оригинална машина не е проблем да се сгрее до степен че да не може да се пипне.
Оригинална е въпроса ми е как да измеря дали е ротор или статор проблема защото много бързо светва индикатора ,че е прегряла .При нас няма сервизи да ми измерят двигателя пътувам често до Пловдив но не знам сервизи .
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък си мисля, че такава профи машина си иска профи сервиз, откъде е купена? Не вярвам да е от Ваше село?
maxx271 - специалист
съб фев 08, 2020 8:20 amLazarGanev написа:
Аз пък си мисля, че такава профи машина си иска профи сервиз, откъде е купена? Не вярвам да е от Ваше село?
По интернет съм я купувал от частно лице и не беше нов но доста работа свърши не мога да я мъкна машината по градовете и да търся сервиз ,за това съм свалил двигателя да ми го измерят ,но не ми се праща по интернет да не ми сменят частите с повредени .
LazarGanev - "Велик майстор"
съб фев 08, 2020 10:16 ammaxx271 написа:

По интернет съм я купувал от частно лице и не беше нов но доста работа свърши не мога да я мъкна машината по градовете и да търся сервиз ,за това съм свалил двигателя да ми го измерят ,но не ми се праща по интернет да не ми сменят частите с повредени .
По интернет няма как да я пратиш машината, можеш по куриер, а по интернет можеш да намериш оторизиран сервиз на Бош, който ще ти я ремонтира с гаранция, Друг е въпросът, че частите може да са по-скъпи отколкото си дал по интернет, за да отървеш бившия и собственик :-D
пишман_майстор - майстор
Проверката не става с "подръчни" техники. В повечето случаи сдава багажа ротор. Но понякога причината е и в статора. В Сливен има един добър сервиз за четкови мотори, пренавиват статори, ротори . Да провериш там ли....
maxx271 - специалист
съб фев 08, 2020 11:42 amLazarGanev написа:
съб фев 08, 2020 10:16 ammaxx271 написа:

По интернет съм я купувал от частно лице и не беше нов но доста работа свърши не мога да я мъкна машината по градовете и да търся сервиз ,за това съм свалил двигателя да ми го измерят ,но не ми се праща по интернет да не ми сменят частите с повредени .
По интернет няма как да я пратиш машината, можеш по куриер, а по интернет можеш да намериш оторизиран сервиз на Бош, който ще ти я ремонтира с гаранция, Друг е въпросът, че частите може да са по-скъпи отколкото си дал по интернет, за да отървеш бившия и собственик :-D
Машината съм я ползвал около три години без никакъв проблем ако е искал първия собственик да се отърве от нея едва ли щеше да изкара толкова време до сега нищо конкретно по въпроса не написа ?
maxx271 - специалист
съб фев 08, 2020 2:52 pmпишман_майстор написа:
Проверката не става с "подръчни" техники. В повечето случаи сдава багажа ротор. Но понякога причината е и в статора. В Сливен има един добър сервиз за четкови мотори, пренавиват статори, ротори . Да провериш там ли....
С поред мен е статор защото машината има обороти мерил съм намотките с мултицета не ми показва разлика от статорните намотки но мисля ,че трябва да е по-специален уред за тази цел .
LazarGanev - "Велик майстор"
съб фев 08, 2020 9:27 pmmaxx271 написа:
до сега нищо конкретно по въпроса не написа ?
Написах ти, че козата си сака пръч :проба: :cool:

Тема "Bosch Gbh 11 De" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: