Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
пет яну 31, 2020 7:55 ambalgarin написа:
Ситуацията е следната:

В двор искам да поставя камера за видеонаблюдение, която да снима и вечер, НО... Мястото е открито и се вижда отвсякъде. Намерих начин как да я прикрия, но проблемът остава в червените светлини за нощното виждане. Мястото е с дължина около 50 метра и когато нарушителите идват към камерата ще видят, че нещо свети червено.

Има ли камери, които да са със скрити/вградени IR светлини и да са "невидими", тоест вечер и на 2 метра да си от нея да не я видиш?

Ако няма такива камери, то има ли начин да скрия IR светлините, така че да не се виждат?

Камерата искам да снима на 50 метра. Да виждам откъде влиза колата, колко човек са и какво правят: товарят, разтоварват, прикриват и т.н.
Колко пиксела ти е камерата,колко милиметра е обектива,какъв ъгъл(хоризонтален) трябва да вижда???
Ако е 2,8мм на 50 метра денем почти нищо не се вижда....да не говорим за вечер...
mobilis, ако поставя тези прожектори, то нали ще се виждат техните диоди и ефектът се губи. Дори да ги монтиран някъде настрани, в тъмнината няма как да не се види, че има нещо червено и да отидат да видят какво точно е това.
И още нещо: как да разбера на един такъв прожектор каква е широчината на светлина, която разпръсква? Пример: на 10 метра широчината на светлината примерно ще е 1 метър. На 30 метра ще е 5 метра, на 50 метра ще е 8 метра. Това също ми е важно, за да знам точно къде да монтирам такъв прожектор, ако успея да намеря, на когото диодите не се виждат. Тоест, този прожектор да е 100% невидим, дори да се отиде на 1 метър от него пак да не се види в тъмното.
mobilis - специалист
Светят доволно добре. Монтирал съм такива на няколко обекта, където вградената подсветка на камерите не е достатъчна.
Намерих няколко клипа в тубата, да добиеш представа:





Моето предложение е най-евтиното за реализация, ако условията на мястото го позволяват: монтаж под стряха, някаква чупка в стената.

Макар, че не ми е ясно защо искаш да криеш камерата. По-добре използвай психологическия ефект. Даже аз бих монтирал мощен LED прожектор с PIR датчик, който с таймер да го нагласиш да се включва примерно след 23:00 ч. Ясно е, че външни хора нямат работа по това време в имота ти.
1. Тези прожектори работа не ми вършат, защото се виждат. Искам да са "невидими".
2. Защото искам да разбера кой вътрешен човек им помага. Те няма как да знаят кога да идват, какво да правят и т.н. Някой от моите служители ги напътства и ако усети, че има някаква техника или ще я счупят, или повече няма да идват и пак няма да разбера кой е виновникът.
mobilis - специалист
Камери с дължина на вълната 940nm на IR осветяването са рядкост защото с една и съща светлинна мощност се покрива по-малко разстояние в сравнение с 850.


Ние не сме получавали досега поръчка от клиент за камери с такива параметри. По принцип работим с Hikvision и Dahua, не съм срещал техен модел с 940nm (трябва да проверя).

В алиекспрес има прожектори на 940nm, потърси. В техническия форум на Hikvision коментират, че техните камери нямат проблем с тази дължина на вълната.

Помисли за вариофокална камера (2-12 mm), която да се монтира по-далече.
ftubusa - специалист
пет яну 31, 2020 7:55 ambalgarin написа:
Ситуацията е следната:

В двор искам да поставя камера за видеонаблюдение, която да снима и вечер, НО... Мястото е открито и се вижда отвсякъде. Намерих начин как да я прикрия, но проблемът остава в червените светлини за нощното виждане. Мястото е с дължина около 50 метра и когато нарушителите идват към камерата ще видят, че нещо свети червено.

Има ли камери, които да са със скрити/вградени IR светлини и да са "невидими", тоест вечер и на 2 метра да си от нея да не я видиш?

Ако няма такива камери, то има ли начин да скрия IR светлините, така че да не се виждат?

Камерата искам да снима на 50 метра. Да виждам откъде влиза колата, колко човек са и какво правят: товарят, разтоварват, прикриват и т.н.
На такова разстояние (50 метра) за да се вижда какво товарят или разтоварват и то нощем само PTZ ще свърши работа, но няма как да бъде скрита. http://www.sectron.com/bg/category/536/ ... nabludenie
nikolov333 - майстор
съб фев 01, 2020 11:50 pmBrassmonger написа:
:-D Такива само военните имат.
Ами има такива и за дома..
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... eQPbCAabRI
hidrazin - майстор
нед фев 09, 2020 3:20 pmnikolov333 написа:
Ами има такива и за дома..
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... eQPbCAabRI
Някакви детски играчки...
Иначе да, има си подходящи камери които отговарят на условието.
За съжаление не са за домашна употреба - ценово.
:partyman:
The master - специалист
пет яну 31, 2020 12:21 pmshadow__01 написа:
Не съм виждал досега подобно нещо, но в днешно време всичко се развива много бързо и може да има нещо подобно създадено.
Малко ми е съмнителна цялата тази работа. Камерата да е скрита, но и да снима в тъмното и да нарушава личното пространство на други хора без тяхното знание. Най-малкото е леко незаконно.
Другия вариант е да се монтират прожектори със сензори за движение, които да осветяват добре всичко. Вероятно ако е светло камерата няма да включи светодиодите. Лошото е, че когато си тръгнат хората и изгаснат прожекторите ще се включат IR светодиодите и не след дълго ще се разбере, че има монтирана камера.
Какво лично пространство в чужд имот. Да не би да го снимат в спалната му.
hidrazin - майстор
чет фев 27, 2020 5:28 pmThe master написа:
Какво лично пространство в чужд имот. Да не би да го снимат в спалната му.
Какво значение има дали е спалня или не щом не е собственост на този с камерата/камерите???
Може да си слагаш колкото си искаш камери но те трябва да обхващат само зони в твоя имот. Разбирай всичко което е зад оградата/стените.
Не само нямаш право да снимаш чужд имот/двор/къща...
Нямаш право да извършваш видео наблюдение на улицата, тротоарите, хората по тротоарите, колите...
Дори не може да снимаш/наблюдаваш с камери твоята кола паркирана на улицата.
Като искаш - вкарваш с колата в двора/гаража и я наблюдавай с колкото си искаш камери.
:partyman:

Тема "Камера със скрити IR светлини/диоди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: