Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 09, 2020 7:32 pmЧираче написа:
нед фев 09, 2020 6:40 pmLazarGanev написа:



Не на горивната камера, а на топлообменника/водната риза
За мен всичко в котела е горивна камера. До изхода към комина. А не само там, където има огън....
А бе за тебе може да е тъй, ама е добре човек да се съобразява с общоприетите понятия, особено щом иска да се изказва в публичното пространство.
нед фев 09, 2020 9:21 pmneznaiko написа:
:axe:

Е що така де?
silent - майстор
нед фев 09, 2020 4:34 pmpechkata написа:
съб фев 08, 2020 3:49 pmsilent написа:
Тъй като съм цитиран държа да уточня че камината ми е на долния етаж...вечер и сутрин я зареждам през останалото време не и бая кога гори на колко гори кога се спира кога се пуска....Горния етаж който топля е с три радиатора и една лира...радиаторите са с термо глави които регулирам според това температурата да ми е комфортна ...в диапазона 3-4 на термоглавите т.е 20-24гр. ако може а им се вярва....и разхода който споменах е на око т.е сутрин и вечер допълвам с около половин чувал +-.....който иска да вярва който иска да не вярва...отдавна съм минал времето на мерене на пишки....в интерес на истината горния етаж е доста добре изолиран особено таваните за разлика от долния....
Точно 3 радиатора 1 чувал - 6 радиатора 2 чувала - 9 радиатора 3 чувала и т.н. ...
Нормално е да гориш по толкова...
И не си открил топлата вода - тя е отрита отдавна...
Аз не съм я открил топлата вода и нямам претенции че съм я открил, но пък виждам че ти си много горд с твоето откритие -чувал на три радиатора... добре че ни светна....поклон доземи от нас неуките...
pechkata - специалист
пон фев 10, 2020 8:27 amsilent написа:


Аз не съм я открил топлата вода и нямам претенции че съм я открил, но пък виждам че ти си много горд с твоето откритие -чувал на три радиатора... добре че ни светна....поклон доземи от нас неуките...
Долу горе е така един радиатор отоплява около 15 квадрата или 3 радиатора отоплява около 45 квадрата + - 10/15 квадрата или това прави около 60 квадрата...
Огледай се наоколо и ще разбереш намека ми или за 100/120 квадрата се гори около 2 чувала или около 30 кг. за 24 часа горене...
Това прави 1250/1500 грама на час и не е голям разход на горелката...
Даже и 45 килограма на 24 часа са 1800/2000 грама на час пак е в норма...
На горелката и дават норма на макс горене 3000 грама на час...
Друг е въпроса когато горелката спира за няколко часа в денонощието или балтонче на къщата или отопляемата част е между два етажа...
И не се заяждам със тебе а просто констатирам факти...
RightClick - напреднал
И аз съм съгласен с тези факти - при мен 6 радиатора( на два от тях са сложени термоглави на 3-та степен,всичко друго на макс) разхода си е 2 чувала на денонощие, горелката работи 17 часа - 7 почива. Без стаен термостат - при по-студено време вдигам градусите на водата.
morfei1 - специалист
Аз като имам 9 радиатора + 3 лири, колко трябва да ми е разхода :? ?
пон фев 10, 2020 1:08 pmmorfei1 написа:
Аз като имам 9 радиатора + 3 лири, колко трябва да ми е разхода :? ?
В стани богат ли играя? Колко е премията?
kalin72 - майстор
пон фев 10, 2020 1:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 10, 2020 1:08 pmmorfei1 написа:
Аз като имам 9 радиатора + 3 лири, колко трябва да ми е разхода :? ?
В стани богат ли играя? Колко е премията?
Изображение
neznaiko - помощник
нед фев 09, 2020 10:27 pmТрифон П.Трифонов написа:
нед фев 09, 2020 9:21 pmneznaiko написа:
:axe:

Е що така де?
Много лош този Лазар,веднага сряза човека.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: