Най - вълнуващия въпрос зимно време.
seiko72 - специалист
ср фев 05, 2020 8:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 05, 2020 8:13 pmseiko72 написа:
здр приятел, сега е топло времето , и е времето за действие на модулацията , намали 1 и 2 степен направи така да не влиза не ти трябва тази модулация
Не разбирам. Как така, времето е топло и е времето за действие на модулацията и в същото време да направи така, че да не влиза (предполагам, в модулация), и освен това, не му трябвала???
Се си мислех, че баш кога не трябва пълна мощност, инженерите гласят пелетарниците да си намаляват мощността. Демек, да влизат в модулация.
Пък и времето застудя.
ами ти приятел го разбирай както искаш.
ср фев 05, 2020 1:34 pmantracs_02 написа:
Здравейте ползвам камина burnit 25 kw с fumis контролера сложил съм и стаен термостат на параметър 76 съм задал 2 но камината работи 5 минути и гасне четох че трябва да се даде на късо AUX входа но незнам къде се намира ще съм благодарен ако ме светнете по въпроса
След 3.13м се вижда бялата клема, на гърба на камината, ако не си го намерил досега.
Всъщност, там трябва да вържеш СТ.
lxndr - напреднал
Здравейте
На коя степен е най добре да работи циркулационната помпа на камината?
Правилно ли е да работи на първа степен, или втора е за предпочитане?
seiko72 - специалист
съб фев 08, 2020 4:49 pmlxndr написа:
Здравейте
На коя степен е най добре да работи циркулационната помпа на камината?
Правилно ли е да работи на първа степен, или втора е за предпочитане?
на втора степен.
lxndr - напреднал
=D>
съб фев 08, 2020 10:14 pmseiko72 написа:
съб фев 08, 2020 4:49 pmlxndr написа:
Здравейте
На коя степен е най добре да работи циркулационната помпа на камината?
Правилно ли е да работи на първа степен, или втора е за предпочитане?
на втора степен.
пет фев 07, 2020 9:05 amТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 05, 2020 1:34 pmantracs_02 написа:
Здравейте ползвам камина burnit 25 kw с fumis контролера сложил съм и стаен термостат на параметър 76 съм задал 2 но камината работи 5 минути и гасне четох че трябва да се даде на късо AUX входа но незнам къде се намира ще съм благодарен ако ме светнете по въпроса
След 3.13м се вижда бялата клема, на гърба на камината, ако не си го намерил досега.
Всъщност, там трябва да вържеш СТ.
Знам за нея там съм съм го вързал но достига зададената температура и камината гасне и когато трябва да запали не пали четох че някъде трябва да се закъси AUX но незнам къде се намира и дали го има на fumis или се прави по друг начин
пет фев 07, 2020 9:05 amТрифон П.Трифонов написа:
ср фев 05, 2020 1:34 pmantracs_02 написа:
Здравейте ползвам камина burnit 25 kw с fumis контролера сложил съм и стаен термостат на параметър 76 съм задал 2 но камината работи 5 минути и гасне четох че трябва да се даде на късо AUX входа но незнам къде се намира ще съм благодарен ако ме светнете по въпроса
След 3.13м се вижда бялата клема, на гърба на камината, ако не си го намерил досега.
Всъщност, там трябва да вържеш СТ.
Знам за нея там съм съм го вързал но достига зададената температура и камината гасне и когато трябва да запали не пали четох че някъде трябва да се закъси AUX но незнам къде се намира и дали го има на fumis или се прави по друг начин
lxndr - напреднал
Здравейте
Някой колега пробвал ли е с кошничка от екоспар 25квт на burnit comfort 25?
Изобщо пасва ли по размер?
Предлагат се в един сайт отливка, не заварявани на сносни цени.
Здравейте , интересува ме какъв ви е разходът на пелети за 24h, от скоро съм с Burnin 25kw , като я държа на първа степен и за 8 часа отива едно чувалче , което ми се струва доста. Водата след по-продължителна работа достига 61/2 градуса и след това си ги поддържа.
Не е идвал представител да я настройва и си е със стандартните настройки.
пон фев 10, 2020 12:04 amdenisnh написа:
Здравейте , интересува ме какъв ви е разходът на пелети за 24h, от скоро съм с Burnin 25kw , като я държа на първа степен и за 8 часа отива едно чувалче , което ми се струва доста. Водата след по-продължителна работа достига 61/2 градуса и след това си ги поддържа.
Не е идвал представител да я настройва и си е със стандартните настройки.
Аз съм със същата камина,радиаторите с термоглави и отоплявам 100км.м. без външна изолация , с пвц дограма. Ако външната t не е под 0 - каминатами на 1ва степен държи 60 градуса и влиза в модулация за около 15тина минути след това пак догонва , а в стаите е 24C.
За 24 часа при вече затоплен апартамент(демек камината само поддържа) разхода ми е 16-17кг.(малко над чувал).
Иначе падне ли под 0C я оставям на AUTO и спокойно си изяжда 2 чувала за денонощие.
Единствената корекция която съм правил е да намаля С3=1,7 и U3=1300 / С11=1,0 и U11=1300 , но при теб не знам тези настройки дали ще са валидни.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: