Най - вълнуващия въпрос зимно време.
batspetar - напреднал
Здравейте,моля за съвет, какво управление да поръчам за котел Viessman Vitodens 100 едноконтурен. Предпочитам с модулация и жично.Благодаря предварително.

Значи ситуацията е следната.На комшийката са и монтирали въпросния котел и са и сложили упралвние
Honeywell като това - http://www.jov.bg/product/25/staen-term ... cm907.html , като на него пише че има модулация,но това управление не кара котела да модулира а работи само като ONN/OFF . И освен това котела не иска да превключи да подгрява бойлера със серпентина,а той е почти студен.Този който го е слагал казал че не знае как се настройва упралението,задал и температура на водата за радиаторите и си тръгнал. Може да върне това управление и да и сложат друго,но какво да е.В сайта на намирам Vitotrol 100 , има ли други възможности или е само това.
Помагайте,че все пак е комшийка...:) пък и харна :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Една снимка в случая ще помогне доста :wink: . На този котел съм слагал един симпатичен кръгъл термостат на Хъниуел, не помня модела, с който котелът си модулра идеално, но не е програмируем.
rumpich - помощник
Здравейте!
След доста прочетено из Интернет стигнах до извода, че газов котел Висман Витоденс 100 е труден за управление с модулиращ стаен термостат. От една година съм с такъв котел и смея да кажа, че съм доволен, докато не реших да сменя сегашния ми български термостат biboil, който е он/оф с модулиращ. Biboil не го харесвам по ред причини. Обаждах се във Висман България и ми казаха, че за моите нужди и изисквания за стаен модулиращ термостат безжичен с wi-fi е Honeywell Lyric T6R на цена 496лв. Попитах с кой куриер работят за да си поръчам такъв и още повече, че те препоръчват термостат.. Е казаха да се разбера с инсталатора. Тук в Казанлък обяснявам за модулация със стаен модулиращ термостат, а те казват котела модулира... Няма оправия. Та въпросът ми е някой ползвал ли е Honeywell Lyric T6R за Висман Витоденс, върши ли работа, или да ми препоръа термостат който да е модулиращ за тая марка котли. Все пак 500лв не са малко.
По чужди форуми четох, че тоя котел след като е с модулиращ термостат, аз не мога ръчно да ограничавам Т на водата примерно на 50 градуса.
Надявам се Лазар, като човек с опит и знания в тая сфера да помогне с някаква информация или препоръки!
rumpich - помощник
Оскъдна е информацията за стаен термостат Salus IT500. Модулиращ ли е, и става ли за Висман Витоденс 100? Или пак е в он/оф режим?
Ако от Висман не могат да ти помогнат и Висман е правят управления за котлите си, спуксна ти е работата.
Чети и търси!
rumpich - помощник
Аз звънях и попитах в представителството на Висман за българия и ми казаха Honeywell Lyric T6R...
Въпросът е дали някой го е ползвам и върши ли работа в режим на прословутата модулация? Все пак е скъп...
Всиман проблеми с жичен термостат нямат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Висман нямат техен модулиращ термостат за Витоденс 100, имат за Витоденс 200. Препоръчват разни Open therm на Honeywel (без да дават гаранция за работата, защото не са техни), но аз досега не съм видял някой да е доволен от работата им, така че моят съвет е да не рискуваш. Но пък ще се радвам, ако искаш да го направиш, за да споделиш :)
rumpich - помощник
Лазаре, Благодаря за бързия отговор!
Да, много са се изложили от Висман в това отношение относно работата на тоз котел с модулиращ термостат!
Днес мисля да се обадя в представителството на Honeywell за да чуя и те какво ще кажат и дават ли гаранция за безпроблемна работа.
В разговора миналата седмица с представителите на Висман БГ те бяха категорични, че няма проблем с тоз модел цитиран от мен в по-горния ми пост. Попитаха ме дали искам да жичен или безжичен, с интернет управление или не, и накрая казаха Honeywell Lyric T6R.
Когато имам яснота по въпроса ще пиша отново какво е развитието по тоя въпрос!
Evgeniy - майстор
Протокола е Open Therm. Най вероятно OT2.
Ето няколко термостата, за които в спецификациите пише, че работят с този котел:
https://bg.salus-controls.eu/produkti/r ... thermostat
https://pestimenergia.bg/en/product/156 ... 100-w.html

Има и Open Therm Input module 0-10v, който конвертира аналогов изход 0-10в към Open Therm. Такова имат и Висман.

Интересно, че в някои ръководства се среща и вход за регулиране от 0-10 волта. Може би зависи от модела.
rumpich - помощник
пон фев 10, 2020 11:07 amEvgeniy написа:
Протокола е Open Therm. Най вероятно OT2.
Ето няколко термостата, за които в спецификациите пише, че работят с този котел:
https://bg.salus-controls.eu/produkti/r ... thermostat
https://pestimenergia.bg/en/product/156 ... 100-w.html

Има и Open Therm Input module 0-10v, който конвертира аналогов изход 0-10в към Open Therm. Такова имат и Висман.

Интересно, че в някои ръководства се среща и вход за регулиране от 0-10 волта. Може би зависи от модела.
Евгени, благодаря за включването. Salus RT520RF някой ползвал ли е и има ли преки наблюдения? Не е много скъп, но това е вероятно защото не може да поддържа настройки през мобилно приложение. Или греша?

Тема "Модулиращо управление за Viessman Vitodens 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: