От мобилни телефони до цифрови камери
qnkov - специалист
Здравейте. Има ли разлика и каква е в тия два начина на свързване? На едната схема, 3-3 и 4-4 са помежду си, а на другата 3 е с 4. Вързвал съм двиаторе, но не помня да съм ги гледал тия работи.

Изображение

Изображение
kozl - майстор
Ako двата "начина" са:
Първи. 3 към 3 и 4 към 4
Втори. 3 към 4 и 4 към 3,
разлика има само на схема, но ефекта на работа на девиаторите и при двата "начина"е еднакъв. За това и никой не гледа 3 към 4 или към 3 ами важното е двата проводника да свързват 3 и 4.
А на втората картина са показали така, за да не се пресичат линиите на проводниците.
Все пак ако целта е променя на положението на ключовете, примерно след свързване лампата свети, когато единия ключ е шракнат нагоре, а другия надолу, може да се разменят местата 3 и 4 в кой да е ключ и да се получи лампата да свети когато ключовете са щракнати в еднаква позиция или горе или долу.
muhala - майстор
"девиаторе" множествено число за девиатор :) :lol:
qnkov - специалист
Не съм и видял, че съм го оставил така "девиаторе". Благодаря за изяснението.
pechkata - специалист
Важно е общия край на единия ключ в случея обозначено с 1 да е на фаза а др. ключ общия край през лампа и на нула...
Другите кабели където и да ги вържеш все ще работи...
rulом - специалист
21 век сме, всяко използване на девиатор, вече се замества със стълбищен автомат, датчик за движение или термодатчик. Самото използване на девиаторна схема предполага краткотрамо осветление......затва и хората вече използват вече гореописаните датчици.....по-лесно, по-удобно и по-икономично!
Иначе схемите са правилни, а 3 и 4 нямат значение.
krasi92 - майстор
То с тия лед крушки няма нужда ни от девиаторе ни от стълбишни автомате. Наврътваш ламбата и нека си свети. Ако ти е зор да я гасиш сваляш бушоно у джоб и си ти. Все пак тия тъпи девиаторе трябва да си останат в 20 век.
kozl - майстор
пет фев 14, 2020 6:55 amkrasi92 написа:
То с тия лед крушки няма нужда ни от девиаторе ни от стълбишни автомате. Наврътваш ламбата и нека си свети. Ако ти е зор да я гасиш сваляш бушоно у джоб и си ти. Все пак тия тъпи девиаторе трябва да си останат в 20 век.
С кои по-точно, щото за към 12 лв. придобих крушка 9W LED с датчик за движение. И от доста разстояние лови :shock:
За мазета е идеална, само дето нема гепипротекшън :sad:
nikolov333 - майстор
Къде я таз крушка за мазета, дето много лови..? :)
Andri01 - майстор
В "Лидл" ги имаше-с датчик за движение и с датчик за включване при стъмняване. Бяха май по 9,99 пари. Но условието беше да са голи/ без прашки даже/, иначе не вършели работа :(.

Тема "За девиаторен ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: