Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
пет фев 14, 2020 8:47 pmsokolov.91 написа:
Та каква е разликата между УЗО и ДИФ автомат?




:partyman:
sokolov.91 - майстор
Демек ако има място в таблото по-добре си е ДТЗ +АП.
sokolov.91 - майстор
А сега един експеримент с въпрос накрая.
Чисто нова ДТЗ 25А / 30мА. Слагам я на масата и и подавам фаза на L, нула на N. От входната клема на нулата изкарвам кабел за "земя" демек преди ДТЗто разделям нулата на работна и защитна. От другата страна на изхода на ДТЗто на фазата свързвам единия край на 500вт метален прожектор с халогенна крушка. Другия край на прожектора, който би трябвало да бъде свързан с нула за да светне не го свързвам никъде. Корпуса на прожектора го свързвам със "земята", която се получи от разделянето на нулата преди ДТЗ. Сега идва интересното. С едната ръка докосвам оголения никъде не свързан край на прожектора, а с другата ръка докосвам корпуса му. Въпроса е:
Какво ще се случи?
А) ще изключи ДТЗто преди да ме е пернал тока?
Б) ще изключи ДТЗто след като ме перне тока?
В) ще си ме пере тока без ДТЗто да се изключи?
Г) нито ще ме перне ток, нито ДТЗто ще се изключи?
sokolov.91 - майстор
Други предположения?
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 3:34 amnikolov333 написа:
Б
За съжаление отговора е В. Няколко пъти пробвах за да е сигурен теста и всичките бяха болезнени :lol: ДТЗто не мръдна.
nikolov333 - майстор
Докосни оголения проводник на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
kozl - майстор
Аз не бих си правил такъв тест, но щом си толкова безумно смел, па пробвай през ампермер какъв ток те бие, че не те е утрепал.
Имаше нейде писано, па и клипове за некакъв индиец, дето опроводяваше с тялото си крушки да светат, ма ти не си кат него, оти немаш такъв отговор в теста.
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 6:36 amnikolov333 написа:
Докосни оголения проводник на корпуса и пиши пак.. :idea:
П.П.С каква ДТЗ пробваш.?
Не си ме разбрал явно... Докосвам с едната ръка корпуса, а с другата ръка никъде не свързания кабел на прожектора, който чака нула, за да светне. Тогава ме перка тока. Ако иначе докосвам само корпус или само кабела не се случва нищо. Нито бие ток нито ДТЗто пада.
sokolov.91 - майстор
съб фев 15, 2020 9:10 amkozl написа:
Аз не бих си правил такъв тест, но щом си толкова безумно смел, па пробвай през ампермер какъв ток те бие, че не те е утрепал.
Имаше нейде писано, па и клипове за некакъв индиец, дето опроводяваше с тялото си крушки да светат, ма ти не си кат него, оти немаш такъв отговор в теста.
Хаха. Ти да не мислиш, че аз си седя под напрежение по цял ден, че да мога да премеря с ампермер колко ток ме бие? :lol: Повече от секунда не издържам, много си боли.
...иначе аз съм по скоро индианец, не индиец :lol:

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: