• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 23
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Баш Майсторо - специалист
пон ное 25, 2019 9:10 amSandman написа:
Основите на къщата са каменни, 40-50 санта дебели. Били са измазани някога, но почти всичко се беше изронило и решихме да ги разкрием. Първоначалната ни идея беше да фугираме и да ги лакираме с нещо, за да се виждат, щото са хубави.
След това обаче решихме да ги измажем с вароцимент и в последствие да изолираме с фибран.
Вароцимета беше по рецептата цимент - вар - пясък : 1:1:6 с повече или по-малко вар и цимент на моменти. Водата на око :)
Преди да мажем почиствахме от прахоляците и пръскахме с вода, на мокро като че лепи по-добре.
Поради неравния вид на камъните и скромните ни умения не стана много равно, но така или иначе остава отдолу.
Добре сте решили, здравината е по - важна от красотата, екстра е станало. Да Ви е Честита къщата и само положителни емоции да ви носи, Успех!
Sandman - специалист
чет фев 13, 2020 3:00 pmБаш Майсторо написа:
:?:

Добре сте решили, здравината е по - важна от красотата, екстра е станало. Да Ви е Честита къщата и само положителни емоции да ви носи, Успех!
Благодаря! :partyman:
Баш Майсторо - специалист
пон ное 25, 2019 5:04 pmSandman написа:


Чудя се как бих могъл да мина през основите и до колко е добра идея. Трябва да вкарам водата от нишата под коридора до мазето.
За кухнята мога да мина и през стената...
Ще трябва да изкарам и комин за котела, който още нямам идея какъв ще е и къде ще го позиционирам точно...
Дай някои по точни снимки на местата и терена от където смяташ да вкарваш и изкарваш тези комуникации/Водата и комина/. Няма ли начин единия извод от комина да се използва за комин на парното ако е на удобно за свързване място, а аспиратор или вентилатор на баня може да изкараш и с нова дупка в стената и пвц тръба, защото комина изпълнява по-отговорни функции от вентилатор на клозет или аспиратор, ако бъркам да ме извините. Ако пък правиш отделен комин и не те устройва съществуващия , то зависи и какъв тип котел ще правиш, но съм чувал има сега едни неръждаеми тела /тръба външна и вътрешна/ и вътре между тях с каменна вата ама са скъпи май. Захваща се със скоби към фасадата като олук само че от долу на горе , това ако е външен де :) . Аз още не съм опрял до такива но след време ще се поинтересувам ако ще ползвам комин за отопление. Пожаро безопасно е, не задържа сажди и лесно се почиства ако има нужда, зависи какво гориш пък и бързо става, ама дали ще е като за нашата черга не знам.
Sandman - специалист
чет фев 13, 2020 11:43 pmБаш Майсторо написа:
Дай някои по точни снимки на местата и терена от където смяташ да вкарваш и изкарваш тези комуникации/Водата и комина/. Няма ли начин единия извод от комина да се използва за комин на парното ако е на удобно за свързване място, а аспиратор или вентилатор на баня може да изкараш и с нова дупка в стената и пвц тръба, защото комина изпълнява по-отговорни функции от вентилатор на клозет или аспиратор, ако бъркам да ме извините. Ако пък правиш отделен комин и не те устройва съществуващия , то зависи и какъв тип котел ще правиш, но съм чувал има сега едни неръждаеми тела /тръба външна и вътрешна/ и вътре между тях с каменна вата ама са скъпи май. Захваща се със скоби към фасадата като олук само че от долу на горе , това ако е външен де :) . Аз още не съм опрял до такива но след време ще се поинтересувам ако ще ползвам комин за отопление. Пожаро безопасно е, не задържа сажди и лесно се почиства ако има нужда, зависи какво гориш пък и бързо става, ама дали ще е като за нашата черга не знам.
Аз през камънака към мазето минах с перфоратора с Ф25 свредло. Боднах 2 дупки, оказа се не толкова страшно, ако трябва ще направя още някоя. ППР тръба 20 минава точно. viewtopic.php?f=22&t=63162&start=10#p1003292

Водата ще влезе под банята, там отдолу ще е разводка към банята и мазето, от мазето към кухнята нагоре. Под коридора е метър и нещо високо "помещението" и не е особено удобно, но за това става. Мазето е под терасата и кухнята. Там ще се помещават бойлер, пералня, сушилня и котела. Под антрето също е една ниша към метър висока с достъп откъм помещението под терасата.

На схемата пропорциите не са баш как трябва, но написаните размери са така.
Червения пунктир е бъдеща стена от ГК :)

Комина е зидан върху каменните основи и нагоре, нямам никакъв достъп от мазето към него, не се вижда изобщо щот има греди и върху тях гредореда. Не е опция за комин на котела. Ако трябва да мина нагоре с някви чупки пак е шит, щото там ще ми е печката, кухненски шкафове и т.н.

Котела ще е пелетен, какъв точно още не съм смятал. Комина също не съм го мислил, той ще е в последствие, като уточним котела.

Прикачен файл

IMG_20190111_065310a.jpg
Баш Майсторо - специалист
Ще нагласите работата, щом имате желание за работа всичко става, аз много от котли не разбирам, но към тях си вървят съответните изходящи арматури ако е нещо ново комплект, ако вие ще си го правите пак ще го нагласите, дано колеги които разбират от това да помагат :partyman: . Но вземете мерки за пожаро безопасност при изграждането, мястото на котела и автоматиките, които го управляват, ако има такива и съхранението на горивото.
Sandman - специалист
Малко ъпдейт :)

Навих по още 2 винта 6*120 на всичките окачвачи, та вече са с по 3. Пробвах да се увисна на няколко места, не поддава, ама и аз не съм много тежък.
Направих си една мишена на магнит и с нейна и на лазерния нивелир помощ нивелирах носещите профили. Лепях мишената и от двете страни на профила.
Изпозакачих и монтажните с връзките за 2 нива.
Изникват ми 2 въпроса обаче :) Навсякъде по окачвачите съм сложил по 1 винт на страна, има ли нужда и смисъл да навия по още един?
Също така забелязах, че на връзките за профилите на закопчалките има дупки, има ли смисъл да навивам и там винтове или не?

Двете стаи вече са с готова конструкция :supz:

Прикачен файл

photo_2020-02-16_22-36-18.jpg

Прикачен файл

photo_2020-02-16_22-36-25.jpg

Прикачен файл

photo_2020-02-16_22-36-28.jpg

Прикачен файл

photo_2020-02-16_22-36-22.jpg
Баш Майсторо - специалист
Щом горе си ги хванал на три места е добре пък и завиваш в греди лесно е така, не като в плоча, но и плоча да е окачвачите не случайно имат по три дупки, това че някои майстори им ползват само средната или двете странични не е критерий, хващай на всякъде после да не го мислиш. Странично по един стига, ако имаш място и не ти пречи на огъването и ти се занимава ший, ама не пракалявай, няма голям смисъл.
Баш Майсторо - специалист
Екстра е бая вата ще слагаш и ще има сърбеж на врата малко , ама после минава като се окъпеш, но ще ви е топло после :-D
naster - майстор
пет фев 14, 2020 8:29 amSandman написа:
На схемата пропорциите не са баш как трябва, но написаните размери са така.
Червения пунктир е бъдеща стена от ГК :)
Ако това ще е единственият санитарен възел в къщата, бих Ви посъветвал новата щендерна стена от ГК да я дръпнете почти до вратата на спалнята, за да може да се отдели баня от тоалетна с лека преграда. Има възмножност за 2 врати една до друга при 2.4м ширина на коридора. Малко усложнява упражнението, но така този огромен коридор може да се оползотвори за отделна баня и тоалетна (120х120 примерно, долепена до стената на кухнята). Дори и да не отделите тоалетната, една баня 5-6м2, си е баня!
Sandman - специалист
нед фев 16, 2020 11:36 pmБаш Майсторо написа:
Екстра е бая вата ще слагаш и ще има сърбеж на врата малко , ама после минава като се окъпеш, но ще ви е топло после :-D
Благодаря!
Тва с ватата го играхме лани в подпокривното, имам сърбежен опит :-D
naster написа:
Ако това ще е единственият санитарен възел в къщата, бих Ви посъветвал новата щендерна стена от ГК да я дръпнете почти до вратата на спалнята, за да може да се отдели баня от тоалетна с лека преграда. Има възмножност за 2 врати една до друга при 2.4м ширина на коридора. Малко усложнява упражнението, но така този огромен коридор може да се оползотвори за отделна баня и тоалетна (120х120 примерно, долепена до стената на кухнята). Дори и да не отделите тоалетната, една баня 5-6м2, си е баня!
Благодаря!
Да, стената ще я пусна пред комина, идва май на 15тина санта от вратата на спалнята, вратата на банята ще е до нея. Единствен сан. възел ще е. Това с отделянето на тоалетната е идея, но в получения ъгъл мислим за портманто и доста закачалки, че сме 4ма и никой не обича да си прибира дрехите :-D
До входната врата единия ъгъл е малък за целта, особено зимата, а в другия е прозорче и ел таблото отгоре.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 23

Тема "Мечтаният дом (стара селска къща)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: