От мобилни телефони до цифрови камери
Hoвoceлckи - майстор
По кооперацииките от 10 - 15 апартамента, да ти кажа хич не се връзват на оферти импулсни релета да им се светкат коридорите, спалните и холовете ... инвеститорите де.
Иначе на един "по-специален" клиент абсолютно всички излази му бяха директно от таблото от релета (командвани и наблюдавани от GSM-а му + "дахуя" местни бутони).
kozl - майстор
krasi92 написа:
Девиатори не се заменят със стълбищен автомат.
Преди десетина години замених АСЕ-5 със стълбищен автомат на ЕАТОН (Мьолер). Освен класическата функция, същия има и превключвател за работа като девиаторен ключ и функция с напомнящо примигване преди изключване. Така че стълбищни автомати разни, та има и такива де заменят девиатори :wink:
krasi92 - майстор
Ако живея в замък да но в апартамента или у дома не е оферта.
Christo - майстор
В едно жилище има място за всякакви автомати....., както и за девиаторни ключове! Влизам си в спалнята и паля лампата от ключа до вратата. Преди да заспя я гася от ключа до леглото. Ако през нощта ми потрябва светлина, паля лампата от ключа до мен. Евтино, просто, надеждно и удобно. Самият факт, че всички фирми, които произвеждат ключове и контакти, продължават да правят и девиатори, говори, че има търсене и нужда от тях. Кръстатият е отживелица.
Hoвoceлckи - майстор
Ми не е отживелица. Малко зависи от обстоятелствата и повече - от (не)мерака на монтажниците :roll:
rulом - специалист
Бъш за у спалнята съм турал звуков кюч на пясканье ! ....шяпам жената по гъзера и гасне, шяпам пак и светка !!!
......лошото е коги извадиме камшика....ламбата не смогва 😆
.....иначе ме радва, че вече всички са в 21 век :prayer:

Тема "За девиаторен ключ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: