Всички имаме коли, нали ?
emosms - специалист
Здравейте,

Освен в сайта на rock-shop, има ли другаде такава услуга ?
- Тониране на автобоя на спрей.

Имам поне 3 детайла за правене, и искам да пробвам.

2, 3 са абсолютни дреболии, само бронята си струва да дам на бояджия (след пластмасови заварки), но бих я пробвал със спрея.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
В Русе пълнят в спрей боя. Предполагам, че повечето сериозни продавачи на автобои го правят
stridata - специалист
Всеки магазин за азвто бои тонира и може да напълни спрей. Въпроса е дали ще ти тонират боя само за един спрей?
emosms - специалист
Не знам къде, кой, какво.
Става въпрос за Пловдив.

Така веднъж търсих паста за полиране на 3м, отидох в един от най-големите магазини за такива неща в града, но точно те НЕ продават продукти на 3М, и купих друга.
После се оказа че на 10 мин. в квартала продават :D.

Струва си и два спрея.
С тези паркирания и малоумници, дето се врат навсякъде, едва ли съботното ожулване ще е последното.

Спрейовете имат ли срок на годност ?
stridata - специалист
пон фев 17, 2020 3:12 pmemosms написа:
Не знам къде, кой, какво.
Става въпрос за Пловдив.

Така веднъж търсих паста за полиране на 3м, отидох в един от най-големите магазини за такива неща в града, но точно те НЕ продават продукти на 3М, и купих друга.
После се оказа че на 10 мин. в квартала продават :D.

Струва си и два спрея.
С тези паркирания и малоумници, дето се врат навсякъде, едва ли съботното ожулване ще е последното.

Спрейовете имат ли срок на годност ?
Всичко има срок на годност! Ама докато му изтече, ще смениш колата :-D Видиш ли магазин със стени с въртящи и клатещи се кутиики, значи е твоя. И не е задължително да е голям магазин, а магазинче за тониране. Мини до някой автомонтьор и ще те светне къде в твоя район има.
emosms - специалист
А какво мислите за т.нар. маскираща спрей (продава се от рокшоп)?
Би трябвало да замаже разликата между корекцията и старата боядисана част.

Или просто да си пръскам на облак, като изтъня слоя боя по границата със старата боя?

Със сигурност поправяния участък ще даде разлика в цвета.
Но имаме много по-ниска цена на поправката и 'леке' с леко различен цвят, срещу много по-висока цена на поправката и разлика в цвета на целия детайл, спрямо другите.
Задната ми броня веднъж е пребоядисвана, и не е точно същия цвят, в зависимост на каква светлина се гледа.

Иначе, за металик боя, трябва да взема тониран спрей - цвят, и отделно спрей лак, нали?
stridata - специалист
вт фев 25, 2020 9:58 amemosms написа:
Иначе, за металик боя, трябва да взема тониран спрей - цвят, и отделно спрей лак, нали?
Принципно преливката не е лесна работа! Въпрос на това какъв компромис търпиш, е и това какво ще се получи накрая. Трябва задължително да го шлайфнеш преди това! Иначе може да си направиш експеримент в/у здрав участък пръскаш и след като видиш какво е станало може да го забършеш бързо с чист ацетон без да натискаш. Ако си вземеш спрей база, задължително се надлакира след матиране на базата(попитай в магазина каква е процедурата). Има и акрили които може да се вкарат в спрея, които не е нужно да надлакираш. С двете технологии става различен тип петно :-D
emosms - специалист
Здравейте,

Може ли да препоръчате непрофесионален шлайф за домашна употреба?

Ексцентрик или делта да взема?
Имам още ...2 детайла за правене и е добре да се понауча някои работи...

https://ibb.co/R3dYFtK

Бронята е била пребоядисвана. След удар боята се напука, и новата боя пада на люспи.

https://ibb.co/yWGCjCF
emosms - специалист
Засега си мисля за делта шлайф, заради достъп до криви места.
Също доста от обработваните места ще са по-тесни от Ф 125 мм, колкото е диаметъра на ексцентъра.

Тези най-малките стават ли за нещо, или да взема такъв, с издължен мотор назад?
(на снимките)
Изобщо стават ли за нещо с такива мощности (<200 W) ?

Изображение

Изображение

Тема "тониран спрей автобоя" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: