Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burner - специалист
вт фев 18, 2020 3:06 pmdiqn88 написа:
Здравейте, някой имал ли е следния прсблем!
Камината е бърнит комфорт 4G, не ми позволява да променям стойността на температура в стаята. След това забелязах, че камината работи само на минимална мощност, независимо на коя степен е оставена. Правих опити да променя стойността за максимална мощност. Параметър Р018. Независимо от стойността която е въведа оставаше без промяна подаването на пелети. Само при промяна на параметър Р010 за минимална мощност се променяше подаването. Което потвърждава че работи на минималната мощност. Зададени са 60 гр на вода и от самото начало си работи с тази минимална мощност. Дайте идея какво може да е станало и ако някой знае как да рестартирам настройките че да се върнат към фабричните. :?:
Виж заглавието на тази тема. Тя е за определен контролер. За трети път казвам, притежателите на по-нови модели Бърнит с контролер Фумис и незнамощекаквоситам да си направят друга тема и да пишат там, а тук да търсят само съвети за хардуеъра, доколкото съвпада с моделите от тази тема. Спрете да пълните темата с излишни въпроси. Впрочем, май тема за Фумис вече има, ама няма кой да я потърси.
Здр. Камина Burnit comfort 15kw при стартиране започва да загрява но не подава пелети и дава термал грешка изключвам я и при повторно стартиране всичко е наред. Някой имал ли е този проблем и може ли да помогнете
съб фев 15, 2020 8:09 pmsilent написа:
изпразни бункера и виж дали нещо не блокира шнека...също така може да посръчкаш с един шиш през търбата която пуска пелети в кошницата дали нещо не го е блокирало.....
Няма нищо всичко е наред просто пали от втория път чудя се дали не може да се направи някакъв рестарт примерно да я изкл от щепсела
silent - майстор
Не съм прочел првилно...за съжаления нямам идея....грешката може би е поради това че не пуска пелети и касае нагревателя а не защитата на шнека но просто гадая ....
valeridechev - специалист
Здравейте.
От Стара Загора съм. Имам пелетна камина BURNit PM Comfort plus 25 kW.
Търся квалифициран специалист, който да монтира wifi модем на контролера, като идеята ми е да я управлявам дистанционно през Интернет с мобилно приложение за Android.

Ако не е толкова сложен монтажа и настройките, бих могъл да се справя и сам, ако кажете от къде и какъв модем да си купя.
Благодаря предварително.

Ако питането ми не е за тук, кажете да го пусна, като нова тема.
valeridechev - специалист
ср фев 19, 2020 3:04 pmИван Богданов написа:
съб фев 15, 2020 8:09 pmsilent написа:
изпразни бункера и виж дали нещо не блокира шнека...също така може да посръчкаш с един шиш през търбата която пуска пелети в кошницата дали нещо не го е блокирало.....
Няма нищо всичко е наред просто пали от втория път чудя се дали не може да се направи някакъв рестарт примерно да я изкл от щепсела
Провери напрежението в мрежата. Може би е ниско. На един познат така не щеше да му пали , и като изключи бойлера и други мощности, се оправя и пали винаги от първи път. Решението е - стабилизатор на напрежението.
Здравейте,

преди няколко седмици си купих апартамент , който е с инсталирана пелетна камина Burnit 13+ , всичко е супер, но още не мога да й настроя режимите, така че да работи, както трябва.
В момента, както и да я глася на 2ра,3та или 4та степен все си гасне след известно време с грешка за ниска температура на изгорелите газове.
Работи ок в автоматичен режим, но така не влиза в модулация или поне аз не съм я видял и гори повече от колкото трябва/според това, което изчетох/
а и напоследък не вдига темепаратура. В момента е пусната на 49 градуса , а не прави повече от 41-42 градуса.
Захранват се 3 радиатора + лира в банята.
Продължавам да чета цялата тема, но ако някой може да даде акъл през това време, какво е омазано, нека помогне, моля.
Благодаря предварително

Настройките ми са :

Прикачен файл

2020-02-23 03_54_56-Facebook.jpg
2020-02-23 03_54_56-Facebook.jpg (75.9 KиБ) Видяна 2717 пъти
burner - специалист
Vromos, виждам, че никой не ти отговаря. Мога да ти кажа някои неща, но е дълго за писане. Ако искаш, звънни на 0878761637.
seiko72 - специалист
нед фев 23, 2020 3:56 amvromos написа:
Здравейте,

преди няколко седмици си купих апартамент , който е с инсталирана пелетна камина Burnit 13+ , всичко е супер, но още не мога да й настроя режимите, така че да работи, както трябва.
В момента, както и да я глася на 2ра,3та или 4та степен все си гасне след известно време с грешка за ниска температура на изгорелите газове.
Работи ок в автоматичен режим, но така не влиза в модулация или поне аз не съм я видял и гори повече от колкото трябва/според това, което изчетох/
а и напоследък не вдига темепаратура. В момента е пусната на 49 градуса , а не прави повече от 41-42 градуса.
Захранват се 3 радиатора + лира в банята.
Продължавам да чета цялата тема, но ако някой може да даде акъл през това време, какво е омазано, нека помогне, моля.
Благодаря предварително

Настройките ми са :
това са настройките на Grants
seiko72 - специалист
пон фев 24, 2020 10:24 pmseiko72 написа:
нед фев 23, 2020 3:56 amvromos написа:
Здравейте,

преди няколко седмици си купих апартамент , който е с инсталирана пелетна камина Burnit 13+ , всичко е супер, но още не мога да й настроя режимите, така че да работи, както трябва.
В момента, както и да я глася на 2ра,3та или 4та степен все си гасне след известно време с грешка за ниска температура на изгорелите газове.
Работи ок в автоматичен режим, но така не влиза в модулация или поне аз не съм я видял и гори повече от колкото трябва/според това, което изчетох/
а и напоследък не вдига темепаратура. В момента е пусната на 49 градуса , а не прави повече от 41-42 градуса.
Захранват се 3 радиатора + лира в банята.
Продължавам да чета цялата тема, но ако някой може да даде акъл през това време, какво е омазано, нека помогне, моля.
Благодаря предварително

Настройките ми са :
това са настройките на Grants
попитай него, той ще ти обясни.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: