• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
bezimenen - напреднал
Чудя се как да осветя статуетката от снимката. Идеята е да изпъква. Предимно денем ще работи. Мислех си за лед прожектор на тавана, но ще освети и покрай нея. Иска ми се да фокусирам светлината. Нещо като някакъв прожектор с обектив където да се регулира точката дали има?
Приемам всякакви идеи:)


Изображение
valentino76bs - майстор
Има такива лампи които акцентират върху картина мисля, че ще стои добре.
Може и с лента отдолу да я сложиш в алум .профил които да вградиш в основата .
tzetz009 - специалист
:? Даскале , хубава идея имаш , но ако на постамента е Левски по-добре е осветлението да е отдолу ! Големите паметници нали отдолу ги осветяват и изглежда по-добре ?! Аз бих си поиграл , но ако ми е в ръцете , да сложа метален профил с прорези или метална лента точно над белия кант на постамента и от вътрешната страна LED лента . За племенничката правих подобно нещо , но с алуминиев профил и доста ме озори свиването на дъга ( всъщност N-ъгълник :) ) и изпиляването за финиш . И прорезите останаха скрити , но тук ще се виждат . За през деня с LED лента ще е по-слабо осветлението , но като гледам сегашната осветеност може и да е подходящо !

:partyman: :partyman: :partyman:
bezimenen - напреднал
Стената е рисувана и осветление за картина няма стане, а би осветило добре. За лед лента и аз се сетих, но се чудя дали ще е достатъчна светлината, но не пречи да пробвам. Всъщност сега като се замислих найстина паметниците ги осветяват отдолу. Гледам има лед камбани по-малки та ще светне добре или пък с лунички от 2 страни по една.
tzetz009 - специалист
Знам , че мога да си допълня старото мнение , ама ..

За ниското осветяване може какво ли не да се ползва , но трябва да е изпълнено така , че да е безопасно . :? Ако няма деца , ако никой не го пипа и докосва може даже да сложиш драйвер и LED лента "изкормена" от плафон примерно 6W 4000 келвина . Ще свети яко , но подобно преправяне има своите рискове !!! Аз лично не бих го направил за толкова нисък монтаж , просто казвам , че не е невъзможно и става , но при съвсем други обстоятелства !

:partyman: :partyman: :partyman:
romanpm - майстор
Матирано стъкло зад бюста с трикольор създаден чрез осветяване отдолу по ръба на стъклото ...
bezimenen - напреднал
За момента си харесах https://ultralight.bg/led-osvetlenie/pr ... 020wwh-sky.

Гледам е за няква шина https://ultralight.bg/elmark-93401-%D0% ... 1%8F%D0%BB

Даже може 2 да сложа на шината за по-голям ефект.

Та се чудех това закрепване към шината дали ще е фиксирано и стабилно?

За първи път виждам такава джаджа:)
Lisko - майстор
Мисля че няма причини да се притесняваш за здравината на шината. По скоро тоя коб няма да ти даде желаният фокус, сиреч осветеност върху желаната малка площ. Той е с широк ъгъл, рефлектора е тип "портокалова кора" така че забрави за тесен светлинен сноп.

Идеята за осветление изотдолу не ми харесва. Всеки като дете е пробвал да плаши другите осветявайки физиономията си с фенерче откъм брадата си. Това е най-неподходящия ъгъл за осветление на лице, включително и изкуствено лице.
Lutchezar - майстор
Аз пък не виждам логика в заданието.
Всички сте виждали че бюстовете обикновено са монтирани на постамент с правоъгълна форма и сечение по малко от размерите на бюста, на височина малко на човешки ръст. А върху тази поставка ми стои като саксия някак си.
Да, така е защитен от тичащи деца, но визуално някак не изглежда добре.

След като се намира в училище се предполага че нощем там няма никой. А денем има дневна светлина.
Каква е целта да се осветява нещо денем, и има ли смисъл да се осветява нощем, когато няма кой да го види?
Също така прекарването на захранване там не ми се струва лесна задача.
:?
bezimenen - напреднал
Както обичам да казвам "като за без пари толкова". Мерси на всички за съветите. Реших така да го направя:

Изображение Изображение

После реших да добавя още 1

Изображение


На живо изглежда по-добре. Тия отблясъци ги няма.
  • 1
  • 2

Тема "Как да осветя статуетка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: