• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Напишете въпрос свързан със санирането.
nelina_london - специалист
svg,не виждам как ще облепите плътно снадките на ватата с алуминиево фолио,над алуминиевите профили за гипскартон.На ваше място бих използвала нормална вата и щом държите на отражателния ефект на алуминиевия слой , бих посъветвала,да сложите кнауфската паропеграда с алуминиева страна.
За изолацията на стените,всеки може сам да прецени за себе си,без категорично да вменява на другите и да влиза в спорове, кое е редно и кое не.
zz_stefanov - майстор
Алуминиевото фолио отразява единствено ако не е опряно никъде. Алуминия е един от много добрите топлопроводници и ако е опрян на картона забравете за отазяване. Сложете и на тази вата нужната пароизолация.
nelina_london - специалист
нед фев 23, 2020 11:53 amzz_stefanov написа:
Алуминиевото фолио отразява единствено ако не е опряно никъде. Алуминия е един от много добрите топлопроводници и ако е опрян на картона забравете за отазяване. Сложете и на тази вата нужната пароизолация.
Звучи много логично,съгласям се!
Това обаче ме навежда на мислта ,че кнауфската алуминиева преграда е прах в очите с обещаните 30%повече .Малко са случаите ,когато се полага над гипскартонените профили.Сещам се само за гредоред.
svg - специалист
нед фев 23, 2020 11:08 amHursa написа:
Така или иначе ще правите ремонт - явно не искате стените да останат в сегашното си състояние. Аз бих сложил топлоизолация. Това ще оскъпи ремонта на стените специално. Но това оскъпяване, разчетено като процент, няма да е толкова, колкото със слагането на вата на таваните. И няма да е толкова колкото да сменяте стъклопакетите с по-скъпите "4 сезона". Решението, разбира се е само ваше.
(За мултипора - преценете и сравнете.)
Няма да има финанси ѝ за топлоизолация. Първо да я измажа.
Защо Мултипор? Негорим е, "дишащ", НЕ превръща жилището в пластмасова кутия...
zz_stefanov - майстор
Този мултипор не е ли хигроскопичен.
svg - специалист
нед фев 23, 2020 1:34 pmzz_stefanov написа:
Този мултипор не е ли хигроскопичен.
Работил съм в завод Xella, тук в Добрич. На същия принцип е като итонга. Естествени материали и негорим е.
шоп - майстор
нед фев 23, 2020 1:34 pmzz_stefanov написа:
Този мултипор не е ли хигроскопичен.
Точно това му е + според мен.
Ако има влага в помещението я поема, ако е сух въздуха я отдава.
Микроклимата е уникален, казвам го от личен опит ползвател на етаж 100м2 изолиран вътрешно със 7,5см мултипор.
zz_stefanov - майстор
нед фев 23, 2020 2:04 pmшоп написа:
нед фев 23, 2020 1:34 pmzz_stefanov написа:
Този мултипор не е ли хигроскопичен.
Точно това му е + според мен.
Ако има влага в помещението я поема, ако е сух въздуха я отдава.
Микроклимата е уникален, казвам го от личен опит ползвател на етаж 100м2 изолиран вътрешно със 7,5см мултипор.
Гледам го че прилича на итонг, а точно при мен веднъж ми се накваси една стеничка от итонг на остъклена тераса и исъхна чак през юли. В смисъл, че трябва да е добре хидроизолиран, пък не знам през тази хидроизолация, как ще диша. Това за външна изолация, за вътрешна сигурно си прав и бих го предпочел за стените вместо гипскартон.
Кажете ако не е така.
шоп - майстор
Ами то и гипскартон + вата ако се накваси с вода съхненето ще е до юли, обаче след наквасването мултипора си е ОК, а ГК ще е малко на юфка, а ватата плесенясала и свлечена на топка с нулева топлоизолация.

За външно и мултипор нямам преки наблюдения...гледам само клипчета предимно немски. Манияшко, но и скъпо. Ако има някой мераклия да нашляпа външно 25 см мултипор нека сподели. Разбира се по система със подобащава мазилка.
svg - специалист
В Добрич. За сега не се е чуло, някой от блика да се е оплакал.

https://www.dobrichonline.com/novini/47 ... l-multipor
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Външна изолация на къща - разлика преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: